Pogoń Szczecin

0

Lech Poznań

1

• Koniec spotkania! Pogoń Szczecin przegrywa pierwszy w tym sezonie mecz u siebie! Jedynego gola dla Lecha strzelił Bartosz Salamon pod koniec pierwszej połowy.

• Na spalonym dwóch-trzech piłkarzy Pogoni, choć ci sposobili się do wznowienia gry z rzutu rożnego. Dante Stipica już biegł w pole karne Lecha...

• W kontra Filip Szymczak traci piłkę przed polem karnym na rzecz Mariusza Malca. Napastnikowi Lecha udało się odzyskać piłkę, po czym jego płaski strzał broni Dante Stipica.

• Laga Mickeya van dera Harta na czas.

• Nika Kwekweskiri wchodzi w miejsce Daniego Ramireza.

• Bartosz Frankowski dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Przerwa w grze. Zderzenie Mickeya van der Harta z Adamem Frączczakiem.

• Powinno być 2:0, a po kilkunastu sekundach... 1:1! Po rzucie rożnym główkował Adam Frączczak i Mickey van der Hart z trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę!

• Ta kontra "Kolejorza' powinna "zamknąć" mecz! Filip Szymczak wbiegł z piłką w "szesnastkę" i będąc blisko narożnika pola bramkowego.. chciał podać do Daniego Ramireza! Dante Stipica chwycił piłkę, ale mu się wyślizgnęła z rękawic. Hiszpan przewinił.

• Na lewej stronie, blisko pola karnego gospodarzy, chcieli pograć Jakub Kamiński, Filip Marchwiński i Pedro Tiba. Nie udało im się.

• Nie ma gola dla Pogoni! Michał Kucharczyk podaje bez przyjęcia do Rafała Kurzawy, który wbiegł z piłką w pole karne, po czym zagrał przed bramkę do Luki Zahovicia. Ten chciał uderzyć będąc tyłem do bramki, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką!

• 12 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 2
  • Adam Frączczak melduje się na murawie. Schodzi Jakub Bartkowski. Kosta Runjaic wzmacnia drugą linię.

• Filip Marchwiński zastępuje Jana Sykorę.

• Sebastian Kowalczyk przedarł się lewą stroną. Posyła piłkę na bliższy słupek, gdzie łapie ją bramkarz Lecha. Żaden z jego kolegów nie ruszył do zagrania kapitana "Portowców".

• Pierwsza próba z narożnika nieudana, a po chwili posłał piłkę w pole karne. Anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Mickeyowi van der Hartowi.

• Sebastian Kowalczyk przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu zza pola karnego. Po drodze był rykoszet - rzut rożny.

• Michał Skóraś podaje prostopadle w pole karne do wbiegającego Filipa Szymczaka. Połapał się w tym zagraniu Mariusz Malec, który przejmuje piłkę tuż przed linią 16. meta.

• Filip Szymczak zmienia Aarona Johanssona. Zatem Amerykanin nie strzeli trzeciej bramki w trzecim kolejnym meczu Ekstraklasy.

• 53% Posiadanie piłki 47%

• Po chwili Rafał Kurzawa dostał piłkę na 17. metrze. Intuicyjnie uderzył z czuba w stronę bramki i pewnie interweniuje Mickey van der Hart.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Kurzawy. Jeszcze była okazja do poprawki po wrzutce Michała Kucharczyka z lewej strony. Alexander Gorgon główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Kacper Smoliński przegrał na skrzydle pojedynek z Jesperem Karlstroemem. Zdołał wywalczyć rzut rożny, który wykona Rafał Kurzawa.

• Rafał Kurzawa wraca na boiska Ekstraklasy! Debiutuje w Pogoni zmieniając kapitana, Kamila Drygasa.

• Sebastian Kowalczyk urwał się lewą stroną w pole karne i podaje do Alexandera Gorgona. Ten nie zdołał uderzyć, więc wystawił piłkę Kamilowi Drygasowi, ale również nie dał rady.

Z kontrą ruszył Jakub Kamiński! Przebiegł prawie całe boisko i w "szesnastce" Pogoni skutecznie przyblokował go Benedikt Zech.

• Zupełnie nieudany strzał Michała Kucharczyka. Sporo brakowało mu do celu.

• Coraz mniej czasu...

• Jakub Kamiński wystartował lewą stroną w oczekiwaniu na prostopadłe podanie. I takie zagrał Aaron Johannson, ale w porę zorientował się Benedikt Zech.

• 6 Strzały 8
    • 1 Strzały celne 2
  • Po rzucie rożnym Thomas Rogne główkuje nad bramką gospodarzy.

• Jesper Karlstroem uderza z pola karnego i po interwencji Dante Stipicy Lech ma "tylko" rzut rożny!

• Sebastian Kowalczyk uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką.

• ... a za Luisa Matę pojawia się Alexander Gorgon.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Kacper Smoliński zmienia Kacpra Kozłowskiego...

• To powinna być druga bramka dla piłkarzy Dariusza Żurawia! Bardzo dobrym przechwytem i podaniem popisał się Michał Skóraś do Daniego Ramireza, który z pola karnego uderza płasko obok prawego słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• Pedro Tiba z dystansu na wiwat.

• Poznaniacy protestują! Ich zdaniem, po dośrodkowaniu Daniego Ramireza, jeden z obrońców Pogoni zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

• Jakub Bartkowski niezgodnie z przepisami przerwał akcję Jana Sykory. Rzut wolny dla gości blisko linii środkowej.

• Seria stałych fragmentów gry "Portowców". Po rzucie wolnym korner, którego źle- po krótkim rozegraniu - rozegrał Sebastian Kowalczyk, posyłając piłkę w pole karne do nikogo.

• Druga odsłona rozpoczęta. Lech przystępuje do niej bez zmian.

• Luka Zahović wychodzi na drugą połowę za Adriana Benedyczaka.

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Lech. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Bartosza Salamona Lech prowadzi na wyjeździe z Pogonią (1:0).

• Niepilnowany Kamil Drygas uderza z woleja z kilkunastu metrów po centrze Jakuba Bartkowskiego! Piłkę lecącą w środek bramki łapie "koszyczka" Mickey van der Hart!

• Gospodarze dążą do szybkiego odrobienia straty. Po zagraniu Sebastiana Kowalczyka Adrian Benedyczak główkuje bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się pod nogami Pedro Tiby. Ten z linii 16. metra wrzuca przed bramkę "Portowców", gdzie najwyżej wyskoczył Bartosz Salamon i głową wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM BARTOSZ SALAMON!!!

• Dani Ramirez uderza w stronę bliższego rogu. Dante Stipica paruje na rzut rożny!

• Luis Mata nie może uwierzyć, że po starciu bark w bark z Michałem Skórasiem sędzia dopatrzył się przewinienia Portugalczyka. Rzut wolny dla Lecha z prawej strony.

• Pedro Tiba chciał podać na wolne pole do Michała Skórasia. Pomysł dobry, wykonanie mniej - piłka poleciała ze środka pola wprost do Dante Stipicy.

• Pojedynek biegowy Michała Kucharczyka z Jakubem Kamińskim wzdłuż linii bocznej pola karnego gości. Górą obrońca Lecha.

• Po rzucie rożnym piłkę przejmuje Michał Skóraś. Ten uderza wysoko nad bramką Pogoni.

• Było groźnie! Dani Ramirez zdecydował się na strzał i trafia w słupek! Piłka odbijała się od zawodników jak we fliperze i ostatecznie jest korner dla Lecha po rykoszecie!

• Luis Mata upomniany żółtą kartką za skoszenie Michała Skórasia blisko prawego narożnika pola karnego.

• Składna kontra Pogoni prawą stroną. Po krótkiej wymianie podań piłkę przed polem karnym dostaje Kamil Drygas, który trafia w plecy Bartosza Salamona.

• I w rewanżu Adrian Benedyczak potraktował w ten sam sposób Bartosza Salamona. Żółta kartka.

• Bartosz Salamon upomniany żółtą kartką. Wyskoczył do górnej piłki z Adrianem Benedyczakiem, ale potraktował rywala z łokcia.

• Teraz wrzucał Jan Sykora na dalszy słupek. Michałowi Skórasiowi brakowało ok. metra, by... sięgnąć piłkę.

• Dani Ramirez zdołał przedrzeć się w okolice linii 16. metra mimo wślizgu Damiana Dąbrowskiego. Przeciągnięte dośrodkowanie nie znajduje Aarona Johanssona przed bramką Pogoni.

• Podtrzyma serię w trzecim ligowym meczu z rzędu?

• Mocno pomylił się Damian Dąbrowski. Mickey van der Hart z "piątki".

• Kamil Drygas pada w "szesnastce" po starciu z Pedro Tibą. Kartki nie ma, więc "Portowcy" kontynuowali grę. Z pożytkiem, bo Michał Kucharczyk był zahaczony przez Jakuba Kamińskiego na 18. metrze.

• I rzut rożny dla Pogoni z prawej strony. Po interwencji Thomasa Rogne jeszcze jeden. Michał Kucharczyk ustawia piłkę w prawym narożniku.

• Fat...

Bardzo złe dośrodkowanie Michała Kucharczyka z rzutu wolnego. Bartosz Salamon wybija piłkę.

• Spóźniona interwencja Thomasa Rogne na wysokości linii bocznej pola karnego. Faulowany był Michał Kucharczyk.

• Po chwili Luis Mata przejmuje piłkę. Przed polem karnym czekał Kamil Drygas i Pottugalczyk podał do niego bardzo niedokładnie. Wytłumaczyć go może jedynie pressing Alana Czerwińskiego.

• Do piłki wrzuconej przez Michała Kucharczyka najwyżej wyskoczył Thomas Rogne. Zdecydowaną główką wyjaśnia sytuację.

• Strata Lecha na skrzydle i kontrę Pogoni zapoczątkował Kamil Drygas podaniem na wolne pole do Sebastiana Kowalczyka. Ten został skoszony przez Pedro Tibę. Kartki nie ma, jest za to rzut wolny niemal z linii bocznej.

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 35 metrów. Po krótkim rozegraniu Michał Kucharczyk podholował piłkę kilka metrów, po czym zagrał na dalszy słupek za mocno. Mickey van der Hart z "piątki".

• Paulo Sousa na meczu

• W odpowiedzi Jakub Bartkowski zagrywa w pole karne gości do Adriana Benedyczaka. Ten nie sięgnął piłki, okazję do poprawki miał Luis Mata. Jego zagranie nie znalazło adresata.

• Jakub Kamiński centruje z lewej strony w pole karne. Mariusz Malec wyjaśnia sytuację.

• "Portowcy" na moment oddalili niebezpieczeństwo. Na moment, bo Dani Ramirez podaje na prawą stronę pola karnego do Michała Skóasia. Jego zagranie przed bramkę zostało zablokowane i piłkę ostatecznie łapie Dante Stipica.

• Michał Skóraś pognał prawą stroną, by dośrodkować. Zablokował go Luis Mata, ale grę z autu na wysokości "szesnastki" Pogoni zaczynają piłkarze Dariusza Żurawia.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Warto zaznaczyć, że w tym sezonie Pogoń (obok Śląska) nie przegrała na swoim stadionie, notując 5 wygranych i 4 remisy.

"Kolejorz" zaś w 10 delegacjach wygrał i remisował po 3 razy, a cztery razy schodził z boiska pokonany.

• W rundzie jesiennej Pogoń wywiozła z Poznania komplet punktów po wygranej aż 4:0. W pierwszej połowie bramki strzelili Thomas Rogne (samob.), Sebastian Kowalczyk, Kamil Drygas (z rzutu karnego) i - doliczonym czasie drugiej połowy - Tomas Podstawski.

Jak będzie dzisiaj?

• Skład Kolejorza

Rezerwowi: Filip Bednarek - Filip Borowski, Tomasz Dejewski, Nika Kwekweskiri, Filip Marchwiński, Krystian Pałacz, Lubomir Satka, Filip Szymczak.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Dwa ostatnie mecze piłkarze Kosty Runjaicia przegrali z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław (po 1:2). Taką samą zdobycz ma będący na najniższym stopniu podium Raków. Do Legii traci 4 punkty.

Z kolei Lech, który zgromadził 25 punktów, zajmuje 10. miejsce w tabeli. Słabszym bilansem bramkowym jest pod "Białą Gwiazdą", ale wyprzedza Jagiellonię Białystok. Z kolei nad Wartą i Wisłą Płock ma 2 punkty przewagi.

• Skład "Portowców"

Rezerwowi: Jakub Bursztyn - Alexander Gorgon, Tomas Podstawski, Kacper Smoliński, Paweł Stolarski, Kostas Triantafyllopoulos, Adam Frączczak, Luka Zahović, Rafał Kurzawa.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Przedostatnim spotkaniem 20. kolejki Ekstraklasy będzie pojedynek Pogoni Szczecin z Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek już za 25 minut - spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...

DW

Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Grzegorz Dembinski

Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. W Poznaniu nadziei na uratowanie sezonu kibiców pozbawiono w środku tygodnia. Kolejorz przegrał w Pucharze Polski z Rakowem i do końca sezonu nie gra już o nic. Chyba że rozpocznie serię zwycięstw i doskoczy do ligowego podium. Pogoń już na nim się znajduje. Portowcy otwarcie rywalizują o mistrzostwo Polski i tracą do Legii tylko cztery punkty. Przed zespołem Kosty Runjaicia historyczny wynik, dlatego jego piłkarze nie odstawią nogi. Gdzie oglądać mecz Pogoń - Lech? TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE.

Pogoń - Lech ONLINE

Ta rywalizacja to zawsze było wydarzenie kolejki w PKO Ekstraklasie. Teraz też można oczekiwać dobrego meczu, choć oba zespoły przystąpią do niego w średnich nastrojach. Pogoń przegrała dwa ostatnie mecze w lidze, a Lech pożegnał się z Pucharem Polski. Jedno jest pewne, remis raczej nikogo nie będzie zadowalał.

Pogoń - Lech NA ŻYWO. Zwłaszcza że Pogoń zgubiła już sporo punktów. Przede wszystkim w rundzie wiosennej na pięć spotkań Portowcy wygrali tylko dwa mecze. Po nich nastąpił bezbramkowy remis z Piastem i dwie porażki (po 1:2), które zepsuły znacznie bilans bramkowy Portowców i spowodowały, że spadli oni na drugą pozycję w tabeli. - Kryzys można obrócić w dobrą energię, a dodatkowo mecze pomiędzy Pogonią i Lechem są ciekawe i czymś szczególnym - podkreśla trener Portowców, Kosta Runjaic.

Lech Poznań ma obecnie kolejny sezon przejściowy. Zespół grał w europejskich pucharach, ale ta jedna wygrana ze Standardem Liege w fazie grupowej zupełnie nie zadowoliła kibiców, którzy mają duże oczekiwania. W Poznaniu fani oczekują sukcesów, a tych w ostatnich latach jest jak na lekarstwo. Kolejorz w poprzednich kolejkach nawet niebezpiecznie się zbliżył do strefy spadkowej. Przełomem były jednak wygrane nad Śląskiem i Wartą. Obecnie Lech ma 25 punktów na koncie i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Do podium traci 10 oczek. 7, jeśli wygra wyjazdowy mecz z Pogonią.

Pogoń - Lech STREAM. - Lech ma jakość i motywację, to mocny zespół z indywidualnościami. Trzyma się swojego pomysłu na grę, podobnie jak my, a po tym poznaje się klasowe zespoły. My i oni chcą grać w piłkę, oba zespoły chcą być aktywne. W niedzielę nie chcemy polegać tylko na szczęściu. Szczęście to między innymi bycie gotowym w detalach, nieszczęście bierze się z braku przygotowania na nie. Z odpowiednią pewnością siebie musimy wejść na Lecha. Wtedy to szczęście może być po naszej stronie - dodał Runjaic.

Po porażce z Rakowem lechici udali się na krótki obóz do Opalenicy, na którym pracowali nad swoją dyspozycją. - Chcemy chwilę wspólnie pobyć, porozmawiać i zrobić fajną odprawę. Nie poddamy się, będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce i z takim planem jedziemy do Szczecina - powiedział trener Dariusz Żuraw.

Pogoń - Lech LIVE. Można odnieść wrażenie, że szkoleniowiec trochę wymachuje szabelką, bo atmosfera wokół Lecha znów jest kiepska. Lech we wtorkowym meczu z Rakowem nie miał nic do powiedzenia. Odpadł z Pucharu Polski jak najbardziej zasłużenie. A przecież te rozgrywki miały być dla niego kołem ratunkowym, by sezon nie był stracony.

Mimo przegranej w PP i zajmowanego dziewiątego miejsca w tabeli, Dariusz Żuraw nie otrzymał ultimatum od zarządu Lecha. - Nie było rozmowy z zarządem o tym, ze prowadzę zespół do końca sezonu czy tez mam jakiś określony czas. Dostałem raczej wsparcie od zarządu - powiedział szkoleniowiec.

Pogoń - Lech TRANSMISJA

Spotkanie Pogoni Szczecin z Lechem Poznań zaplanowano na niedzielę, 7 marca o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Premium (komentują Robert Skrzyński i Tomasz Wieszczycki), oraz w TVP Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl i canalplus.com, a także w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP SPORT.
Oglądaj mecz Pogoń - Lech w Player.pl >>>

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszy gwizdkiem arbitra.