Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (0-0)

Czesław Michniewicz, Legia
Bardzo chcieliśmy, ale nie zdobyliśmy 3 punktów. Zabrakło skuteczności, choć były sytuacje. Szkoda, że w kilku sytuacjach inaczej nie rozegraliśmy bramkowych sytuacji, bo to były dobre okazje. Pogoń też rozegrała dobre spotkanie i też mogła zdobyć 1-2 bramki, ale na pewno my mieliśmy więcej takich sytuacji.

Kosta Runjaic, Pogoń
Bardzo intensywny mecz, obie drużyny grały do przodu. Legia miała więcej szans, ale i my kilka mieliśmy. Ja jestem zadowolony z całego tygodnia pracy drużyny i dzisiejszego spotkania. Mamy teraz chwilę na złapanie oddechu, a przed nami ważne mecze – np. z Wisłą Płock w Pucharze Polski. Dobrze, że trochę przed tymi spotkaniami odetchniemy. Potrzebujemy balansu między treningiem, a odpoczynkiem. Jak zawodnicy będą tak ciężko i dobrze pracować, to rozwiniemy się pod względem jakości naszej gry. Ale potrzebujemy do tego jeszcze czasu. Zadowolony z meczu, nawet w przerwie myślałem, co by dziś było, gdybyśmy grali przy obecności kibiców. Ale drużyna zagrała tak, jakby fani byli na trybunach. Na tle Legii widać jak dobrze się rozwijamy i jestem pewny, że ciekawe perspektywy przed nami.

122 kilometrów przebiegniętych świadczy o charakterze zawodników, którzy chcą łamać swoje granie i potrafią to zrobić. Mieliśmy krótki okres przygotowawczy i przerwa, później 40 dni intensywnej pracy i wtedy wyglądaliśmy coraz lepiej. Później znów przerwa i teraz dopiero dochodzimy do siebie. Jest coraz lepiej. Wisła Płock też przebiegła 122 km, więc trzeba być bardzo dobrze przygotowanym do rozgrywek. Wiadomo, że nie chodzi tylko bieganie, ale mi zależy też o inne elementy – większą intensywność, szybkość, pomysłowość z piłką.

Luka Zahović w szatni czuł się dobrze, ale nie chcieliśmy na to pozwolić, bo kontuzje głowy różnie potrafią się skończyć. Mieliśmy na ławce głodnych zawodników, więc miał kto grać. Po meczu też było dobrze, ale będzie pod naszą obserwacją.