Legia Warszawa

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Mecz był bardzo ciekawy, choć w końcówce Legia osiągnęła przewagę absolutną, choć sami zabrali sobie cenne minuty przez bezsensowne faule i przepychanki. Właśnie ten spór z doliczonego czasu gry zepsuł nieco obraz spotkania, ale trzeba powiedzieć, że mecz stał na naprawdę dobrym poziomie.

• Jakub Rzeźniczak w pomeczowym wywiadzie zrzucił winę za porażkę na...sędziego.

• Zadecydowały błędy w pierwszej połowie. Pogoń była skuteczna przy swoich okazjach, Legia natomiast przez długi czas biła głową w mur, nadzieję stołecznym dał Rzeźniczak, ale na drugą bramkę zabrakło... no właśnie, czego? Czasu? Skuteczności? Ciężko powiedzieć. Podopieczni Henninga Berga sami są sobie winni. Bardzo dobry występ Ondreja Dudy nie wystarczył.

• Jeszcze sporo nerwowości po końcowym gwizdku, ale to jest efekt przepychanek w końcówce spotkania.

• Koniec meczu! Pogoń wytrzymała i 3 punkty zostają w Szczecinie!

• Ławka Pogoni już na stojąco, wywiera presję na sędziego. 7 minuta doliczonego czasu gry.

• I jeszcze ukarany Dąbrowski.

• A Łukasz Broź opuści następny mecz, ponieważ była to jego 4. żółta kartka w sezonie.

• Ukarany też Nunes.

• Ukarany Janukiewicz...

• Będą kartki.. Ukarany Kosecki...

• Mamy małą bójkę na murawie, spore przepychanki...

• I jeszcze czerwona kartka dla Jodłowca! Obrońca Legii zachował się katastrofalnie, uderzył Macieja Dąbrowskiego, słuszna kara!

• Broź bezsensownie odepchnął Murayamę i dostał żółtą kartkę.

• Sędzia Musiał doliczył 5 minut.

• Żółta kartka dla Vrdoljaka za niepotrzebne dyskusje.

• I zapowiadana zmiana. Rafał Murawski lekko utykając opuszcza plac gry, w jego miejsce wchodzi Maciej Dąbrowski.

• Golkiper Pogoni ukradł kilkanaście cennych sekund. Będzie jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy.

• Janukiewicz faulowany przez Żyrę leży teraz na murawie.

• Saganowski! Dostał piłkę w polu karnym i błyskawicznie zdecydował się na strzał, jednak piłka obok słupka!

• Goście spuścili nieco z tonu. Cały czas atakują, ale nie tak, jak w ostatnich minutach.

• Pogoń mądrze stara się utrzymać przy piłce, a Legia nerwowo próbując gonić wynik, fauluje.

• Rudol zanotował kolejny dobry wślizg, tym razem zastopował Koseckiego.

• Pogoń rozpaczliwie broni dostępu do bramki, Legia natomiast rozpaczliwie atakuje. Kto osiągnie swój cel?

• Jakub Bąk opuszcza murawę, w jego miejsce Hubert Matynia.

• ŻYRO!! Zablokowany strzał! Duda zagrał mu piłkę na 12. metr, ale Nunes stanął na drodze piłki!! Legia napiera coraz bardziej!

• Legia kompletnie zepchnęła gospodarzy do defensywy, przewaga Mistrzów Polski nie podlega dyskusji. Ale czy zdołają oni doprowadzić do wyrównania?

• Zmiana w szeregach Portowców, za bardzo dobrego dziś Adama Frączczaka wchodzi Maksymilian Rogalski.

• DUDA CÓŻ TO BYŁA ZA AKCJA!!! Słowak świetnie zebrał odbitą piłkę, zrobił świetną ruletę i oddał potężny strzał, który kapitalnie obronił Janukiewicz!!

• Rzut rożny, dokładna wrzutka w pole karne, w którym najwyżej wyskoczył wbiegający Rzeźniczak i pewnym strzałem przy prawym słupku pokonał Janukiewicza! Kontaktowa bramka Legii, będą jeszcze emocje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2:1!!! JAKUB RZEŹNICZAK!!

• Dobra piłka do wbiegającego prawą stroną Brozia, zawodnik Legii zdołał opanować piłkę, ale minąć Dominika Kuna już nie.

• Kolejna akcja Legii, Żyro próbował dośrodkowania ale Nunes dobrze zablokował piłkę i wybił na rzut rożny.

• Bąk fauluje Koseckiego przy próbie wyprowadzenia kontry, ale kartki tym razem nie ma

• Zmiana w Legii, Jakub Kosecki zmienia Michała Kucharczyka.

• Ostry faul Matrasa na Dudzie, żółta kartka!

• RUDOOOL, świetny wślizg! Bardzo dobre zagranie do wchodzącego Kucharczyka, ale defensor Pogoni kapitalnie wybił piłkę spod nóg Michała Kucharczyka!

• Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Bąku.

• Saganowski!! Ondrej Duda posłał świetny "no-look pass" do wchodzącego Sagana, ale jego strzał broni golkiper Pogoni! Coraz ciekawszy mecz w Szczecinie!

• Świetna wrzutka Pinto wprost na głowę niepilnowanego Vrdoljaka, dobry strzał kapitana Legii, ale wprost w Janukiewicza!

• Wrzutka Rudola do Frączczaka, ale ten niedokładnie przyjął piłkę w polu karnym i od bramki Kuciak.

• Prostopadłe zagranie Dudy do Saganowskiego, ale "Sagan" nie zdążył! Duda powinien jednak grać na prawo do lepiej ustawionego Brozia! Rozkręcają się goście!

• NIE MA GOLA, NIESAMOWITE!! Saganowski główkuje, ale piłkę wybija stojący na linii bramkowej Murayama!

• Teraz Saganowski! Napastnik Legii otrzymał znakomite podanie od Kuciaka, ale uderzył bardzo źle!

• Będzie trzy, nie! Kapitalna akcja Murayamy, wrzutka na głowę Frączczaka, ale świetnie asekurował go Rzeźniczak! Tylko rzut rożny!

• Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

• Akcja Pogoni, wyprowadzał ją Frączczak, ale Broź kapitalnym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg napastnika Portowców!

• ASTIZ! Dobra wrzutka, główka obrońcy Legii, który "ściągnął" piłkę z głowy Rzeźniczaka! Tak czy tak, było blisko!

• Boczna siatka! Wrzutka Kucharczyka z lewej strony, piłka adresowana do Saganowskiego, ale ubiegł go Golla i mamy rzut rożny.

• Piękna akcja Pogoni, piłka wędrowała niemal jak po sznurku, ale zakończył ją dobrym odbiorem Tomasz Jodłowiec.

• Vrdoljak na lewo do Kucharczyka, ten odegrał do wchodzącego Saganowskiego, który stracił piłkę.

• Była szansa dla Legii, najpierw wrzutka wybita przed pole karne przez Gollę, tam znalazł się Jodłowiec, ale jego strzał bardzo niedokładny.

• Pogoń zaczyna drugą połowę! Gospodarze utrzymają prowadzenie?

• A Marek Saganowski zastępuje na placu gry Mateusza Szwocha.

• Szybki rozruch Wojskowych, piłkarze już gotowi.

• Za chwilę zaczynamy drugą połowę, do zmiany gotowy jest już Marek Saganowski.

• Pogoń znakomicie rozgrywa tę pierwszą połowę. Legia natomiast nie ma kompletnie pomysłu na atak, podopieczni Henninga Berga nie stworzyli żadnej dobrej okazji w tej odsłonie. Portowcy prowadzą jak najbardziej zasłużenie po bramkach Rafała Murawskiego i Adama Frączczaka. Ta dwójka jak na razie błyszczy na boisku. Legioniści grają nerwowo, popełnili dwa poważne błędy, z czego jeden skończył się bramką dla gospodarzy. Jak będzie w drugiej połowie?

• Koniec pierwszej połowy meczu! Choć Pinto dobrze zagrał do Szwocha, ale sędzia Musiał nie dał dokończyć legionistom tej akcji. Pogoń prowadzi z Wojskowymi 2:0!

• 1 minuta doliczona

• Ale kartką ukarany również Duda, choć tym razem nie wiem za co.

• Teraz blisko błędu Janukiewicz, który wypuścił piłkę! Blisko był Duda, który teraz leży na murawie. Co się stało? Hernani bezsensownie kopnął piłkarza Legii, za co dostał kartkę.

• Już wszystko w porządku z piłkarzem Legii.

• Szwoch leży na murawie po zderzeniu z Hernanim. Zawodnik gości trzyma się za głowę, interweniują lekarze.

• Astiz w pozornie nietrudnej sytuacji źle przyjął piłkę, później próbował zagrywać do Kuciaka ale zrobił to po prostu fatalnie, piłkę już w polu karnym przejął Frączczak, który mógł jeszcze zagrać do partnera, ale odważnie zdecydował się na strzał i pewnie pokonał Kuciaka! Jak odpowie Legia?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL 2:0!!! ADAM FRĄCZCZAK PO FATALNYM BŁĘDZIE ASTIZA!!

• Okazja dla Pogoni! Murawski z Frączczakiem ładnie wypracowali akcję dla Kuna, ale ten niepotrzebnie próbował strzelać.

• Główka Astiza ale bardzo niecelna.

• Ricardo Nunes dobrze przyblokował Żyrę na prawej flance, Legia ma rzut rożny.

• Rudol świetnie zastopował podanie Żyry do wychodzącego Dudy.

• Okazja! Frączczak zagrał do Murayamy, ten podał wzdłuż bramki, ale piłkę zdołał wybić Rzeźniczak!

• Była szansa na kontrę dla Legii, piłkarze Mistrza Polski wychodzili dwóch na dwóch, ale Kucharczyk pośliznął się i stracił piłkę.

• Żyro ładnie wystawił piłkę Dudzie, ale zawodnik Legii fatalnie skiksował.

• Vrdoljak leży na murawie, z trybun słychać sporo gwizdów. Kapitan Legii jest wściekły, gdyż twierdzi, że był faulowany przez Hernaniego. Sędzia się jednak przewinienia nie dopatrzył.

• Janukiewicz pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Legia zbyt nerwowo rozgrywa ten mecz.

• Ależ blisko wpadki Legii! Astiz zagrał mocną piłkę do Kuciaka, który jej nie opanował, ale na jego szczęście futbolówka nie zmierzała w światło bramki!

• Tym razem dobrze zachowała się defensywa Pogoni, a mianowicie Hernani który dobrze ubiegł Dudę.

• Kolejna dobra akcja Pogoni! Bąk zagrał do wchodzącego Kuna, ale dobrze asekurował go Astiz, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Fauluje Michał Żyro, ale sędzia oszczędził reprezentanta Polski i nie pokazał mu kartki.

• Warto wspomnieć, iż był to pierwszy gol Rafała Murawskiego dla Pogoni Szczecin.

• Zbyt mocne podanie do Bąka. Pomysł świetny, ale wykonanie niezbyt dobre.

• Świetna akcja Pogoni! Kilka szybkich podań pozwoliło Frączczakowi znaleźć sporo miejsca aby dobrze dośrodkować. Napastnik Portowców miejsce wykorzystał znakomicie, wrzucając na dłuższy słupek wprost na głowę Murawskiego, a ten głową pokonał Dusana Kuciaka! Golkiper Legii mógł się zachować lepiej w tej sytuacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL RAFAŁ MURAWSKI!!! GŁOWĄ ZAPEWNIA PROWADZENIE POGONI!

• Murawski posłał długą piłkę do Frączczaka, ale szybszy był Rzeźniczak.

• DUDA!! Broni Janukiewicz! Broź świetnie zagrał na wolne pole do Żyry, ten piętą odegrał do Dudy, który zdążył się odwrócić, ale jego strzał wybronił golkiper Portowców!

• Pierwszy strzał Frączczaka, który otrzymał podanie z prawej strony, ale jego próba bardzo słaba i bez problemów łapie piłkę Kuciak.

• Janukiewicz! Bardzo odważnie wyszedł z bramki by przeciąć podanie do Kucharczyka i udało mu się to.

• Sporo niedokładności po obu stronach w tych pierwszych minutach meczu.

• Rzeźniczak! Zawodnik Legii nie zdołał oddać strzału, gdyż przyblokował go Frączczak!

• Wrzutka Helio Pinto, Ricardo Nunes próbował wybijać piłkę, ale skiksował i mamy korner dla Wojskowych.

• Kucharczyk niedokładnie próbował zagrywać do Szwocha, ale Jodłowiec momentalnie odzyskał piłkę.

• Pierwsza świetna szansa dla Pogoni! Momentalnie długa piłka do wychodzącego Frączczaka, który miał przed sobą tylko Kuciaka, ale zawodnik Pogoni upada w szesnastce! Nie ma jednak rzutu karnego!

• Sędzia Musiał gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy ostatnie spotkanie 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Od środka goście!

• Kibice po odśpiewaniu hymnu Pogoni zaintonowali "Mazurka Dąbrowskiego". Piłkarze natomiast już się przywitali, pora na wymianę proporczyków i pamiątkowe zdjęcie.

• Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

• Już za chwilę zaczynamy mecz! Czy Legia umocni się na pozycji lidera? A może to Pogoń poprawi swój dorobek punktowy i zrówna się w tabeli z Lechem Poznań?

• Ławka rezerwowych Legii: Jałocha - Lewczuk, Guilherme, Saganowski, Piech, Kosecki, Bielik

• Ławka rezerwowych Pogoni: Kudła - Dąbrowski, Matynia, Rogalski, Wojtkowski, Okuno, Kozłowski

• Jeszcze krótka zapowiedź video, przygotowana przed kanał Pogoni na youtube.

• Warto również wspomnieć o niedawnym meczu w ramach Pucharu Polski. W nim również lepsza okazał się Mistrz Polski, jednak Portowcy ulegli Wojskowym dopiero po dogrywce. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

• W ubiegłym sezonie w lidze obie drużyny spotkały się trzykrotnie i trzykrotnie górą była Legia, która pokonała Pogoń u siebie 3:1, a na wyjeździe 3:0 oraz 1:0. Czy Portowcom uda się odwrócić kartę w obecnej kampanii?

• Do meczu pozostało około 25 minut, zachęcam zatem do przeczytania zapowiedzi tego spotkania, którą przygotował dla Państwa Maciej Pietrasik - KLIK!

• Jan Kocian poprowadzi dziś Pogoń po raz trzeci w lidze. Jak dotąd pod jego wodzą Portowcy pokonali Cracovię oraz zremisowali z Górnikiem.

• W drużynie Legii nie ma dziś Orlando Sa. Powód jego absencji został podany na oficjalnym twitterze Wojskowych:

• Skoro wspomniałem już o zmianach względem ostatnich ligowych potyczek obu ekip, to warto również rzec o tym, jak się te mecze zakończyły. Portowcy wyjechali na Śląsk, gdzie zmierzyli się z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gości zdobył Mateusz Matras. Legioniści podejmowali natomiast na Pepsi Arenie chorzowski Ruch i po bramkach Orlando Sa i Adama Ryczkowskiego pokonali rywala 2:1.

• Jaki wynik obstawiacie? Czekam na typy w komentarzach!

• Po lewej stronie widoczne są już składy obu ekip. W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym, trener Jan Kocian dokonał 3 zmian w swojej drużynie. Henning Berg dokonał natomiast aż 6 zmian w wyjściowym zestawieniu.

• Witam serdecznie! Zapraszam na relację live z meczu kończącego zmagania w 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy, w którym to Pogoń Szczecin podejmie na własnym terenie warszawską Legię.