Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin - Deportivo La Coruna 3:0 w młodzieżowej Lidze Mistrzów.
Pogoń Szczecin - Deportivo La Coruna 3:0 w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Andrzej Szkqcki/Polska Press
Sensacja na Stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Mistrz Polski lepszy od mistrza Hiszpanii. Przed rewanżem Pogoń ma trzy bramki zaliczki.

Bez respektu – tak obiecywali przed meczem i tak rozpoczęli spotkanie z mistrzem Hiszpanii zawodnicy Pogoni. Możliwe, że ich sprzymierzeńcem była polska, jesienna pogoda – padał deszcz, było dość chłodno; ale najważniejszy był plan na spotkanie. A Portowcy chcieli szybko przedostawać się w pole karne przeciwnika, nie szukali kombinacyjnych akcji. I mogli, a nawet powinni szybko objąć prowadzenie, ale w dwóch akcjach brakowało wykończenia.

Deportivo nie było takim początkiem zaskoczone i też potrafiło się odgryzać. Piękna była indywidualna akcja Yeremay’a Hernandeza, który wbiegł w pole karne, wymanewrował obrońców i wyłożył piłkę koledze na czwarty metr, ale nadbiegający Mario Dominguez spudłował.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Juniorzy Pogoni Szczecin mistrzami Polski. Drugi raz w histo...

W 11. minucie mocny cios (pierwszy) dla młodych Portowców. Ich kontra, do piłki ścigali się Bartosz Krzysztofek i bramkarz Brais Suarez. Hiszpan był pierwszy, z trybun wyglądało, że nie zahaczył napastnika, ale ten nie był w stanie się podnieść. Konieczna była interwencja medyków i zmiana. Widok znoszonego na noszach zawodnika źle podziałał na jego kolegów. Ci zaczęli się bronić, gubili piłki, a Deportivo tak się nakręciło, że co parę minut miało ciekawą szansę. Łukasz Łegowski miał sporo pracy.

Całe szczęście, że taka zapaść w grze Pogoni trwała jedynie 10 minut. Gdy Portowcy znów zaatakowali to wyborne okazje mieli Mateusz Bąk i Mateusz Łęgowski. Zabrakło spokoju i precyzji.

W 35. minucie kolejna wymuszona (faul) zmiana w Pogoni. Goście się nie patyczkowali, tylko wyprowadzili kontrę po której David Mella trafił w słupek. Zemściło się to na nich po paru minutach. Akcję Pogoni finalizował Mariusz Fornalczyk i jego sprytny, płaski strzał trafił do siatki. Jaszcze radośniej zrobiło się tuż przed przerwą. Kolejny atak lewym skrzydłem, a Mateusz Bąk skutecznie dobijał z bliska.

Druga połowa to już walka – atak za atak. Było sporo okazji bramkowych, ale po obu stronach brakowało wykończenia, nawet gdy piłka była tuż przed bramką. Goście kończyli mecz w „10”, ale jeszcze próbowali zmienić wynik. Nie dali rady. I gdy wydawało się, że zakończy się wynikiem jaki był do przerwy, to Pogoń zaatakowała jeszcze raz i Fabian Grzelka trafił do siatki z 14 metra.