Pogoń Szczecin lepsza od Warty Poznań w ostatnim sparingi w Opalenicy

Jakub Lisowski
Michał Kucharczyk zdobył zwycięską bramkę dla Pogoni.
Michał Kucharczyk zdobył zwycięską bramkę dla Pogoni. Sebastian Wołosz
Piłka nożna. Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Wartą Poznań w ostatnim sparingu podczas obozu letniego w Opalenicy. W sobotę Portowcy powrócą do Szczecina i tu będą się szykować do nowego sezonu.

Na początku zgrupowania Pogoń pokonała Zagłębie Lubin, ale w tym tygodniu już tak rewelacyjnie nie było. 0:1 z MFK Ruzemberok i wczoraj dużo bardzo przeciętnych minut z Wartą.

W I połowie trener Kosta Runjaic dał pograć szczecińskiej młodzieży, czyli zawodnikom, którzy raczej będą rezerwowymi w sezonie. Z bardziej doświadczonych zawodników zagrali jedynie Mariusz Malec i Jakub Bartkowski.

Pogoń miała niezły początek, a po stracie bramki (Jakub Sangowski po indywidualnej akcji z kontry) nie mogła znaleźć pomysłu na grę.

Na II połowę Pogoń wyszła już w doświadczonym ustawieniu i dominowała. Ale do 70. minuty, gdy poznaniacy grali w miarę mocnym składem - nie zagroziła specjalnie rywalom. Dopiero jak Warta wprowadziła do gry mniej ogranych graczy - przewaga została potwierdzona. Po rzucie rożnym w 74. minucie wyrównał Konstantinos Triantafyllopoulos, a dziesięć minut później zwycięskiego gola zdobył Michał Kucharczyk (podawał mu z lewej strony pola karnego Kamil Drygas).

Przed przerwą na szpicy grał Hubert Turski, a po zmianie stron Jean Carlos. Brazylijczyk potrafił się znaleźć w polu karnym, mógł zdobyć bramkę, ale nie miał szczęścia. Jego występ na szpicy był jednak awaryjny, bo urazu w meczu ze Słowakami doznał Luka Zahović.

- Luka poczuł ból mięśnia prostego. Badanie wykazało naciągnięcie - informuje Bartosz Paprota, klubowy lekarz Pogoni.

Słoweniec powinien szybko powrócić do normalnych treningów, ale nie jest to jedynie zdrowotne zmartwienie Runjaica. Kontuzje mają też Maciej Żurawski, Igor Łasicki i Bartłomiej Mruk.

- Maciek doznał kontuzji mięśnia zginacza kolana. Badanie USG wykazało niewielkie uszkodzenie. Przechodzi zabiegi ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym. W poniedziałek lub wtorek sprawdzimy jak goi się ten uraz. Igora też dotknęła kontuzja mięśnia zginaczy - mówi doktor Paprota.

Maciej Żurawski przed czasem wrócił do Szczecina i tu przechodził rehabilitację.

- Bartek narzeka na stłuczenie mięśnia czworogłowego. To bolesna kontuzja i nie chcemy ryzykować jej pogłębienia. Pracuje obecnie z fizjoterapeutami - mówi Paprota.

Od nowego tygodnia Pogoń będzie trenować już na swoich obiektach. Nowy sezon ruszy 22 lipca.