PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Piastem, który spada na 3 miejsce w tabeli!

• Kamil Drygas również ogląda żółtą kartkę.

• Dante Stipica ukarany żółtą kartką.

• Dante Stipica broni rzut karny!

• Rzut karny! Po analizie VAR sędzia wskazuje na wapno!

• Było blisko wyrównania! Bartosz Rymaniak dograł, uderzył Patryk Tuszyński, a później zderzył się z bramkarzem rywala!

• 5 minut potrwa jeszcze ten mecz.

• Paweł Cibicki trafia w słupek!

• Mikkel Kirkeskov uprzedza Macieja Żurawskiego i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Bardzo pewni są dzisiaj obaj bramkarze. Dante Stipica wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Kamil Drygas uderza z dystansu, ale bez problemów broni Plach.

• Patryk Tuszyński wchodzi w miejsce Martina Konczkowskiego.

• Kolejne niezłe uderzenie Bartosza Rymaniaka. Tym razem piłka minęła bramkę Stipicy.

• Maciej Żurawski ukarany żółtą kartką.

• Świetna interwencja Dante Stipicy ratuje Pogoń przed stratą bramki.

• Ricardo Nunes kończy swoją przygodę z Pogonią Szczecin. Zmienia go Hubert Matynia.

• Zmiana także w drużynie Pogoni. Hubert Turski schodzi, a zmienia go Kamila Drygas.

• Gerard Badia zmienia Piotra Parzyszka.

• Po drugiej stronie boiska na strzał zdecydował się Sebastian Kowalczyk. Tutaj też pewnie broni Frantisek Plach.

• Mocne uderzenie Steczyka, ale świetnie broni Stipica.

• Patryk Sokołowski
    melduje się na murawie, a schodzi z niej Tom Hateley.

• Mocniejszy atak gospodarzy. Teraz próbował strzału Sebastian Kowalczyk, ale też nie trafił w światło bramki.

• Było bardzo blisko! Świetny strzał oddał Żurawski, ale minimalnie niecelny!

• Mikkel Kirekskov ogląda żółtą kartkę.

• Piotr Parzyszek otrzymał świetne podanie od Czerwińskiego, ale napastnik przerzuca piłkę nad bramką!

• Tomasz Jodłowiec zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany.

• Piotr Parzyszek fauluje w ofensywie i Piast traci szanse na wyrównanie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Pogoń Szczecin prowadzi z Piastem Gliwice!

• 2 minuty potrwa jeszcze pierwsza część tego meczu.

• Zakotłowało się pod bramką Pogoni, ale nikt nie zdołał oddać strzału.

• Było bardzo blisko! Dominik Steczyk otrzymał świetne podanie podanie, ale z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki!

• David Stec musi opuścić boisko ze względu na kontuzję. Zmienia go Kostas TRaintafyllopoulos.

• Bez problemu łapie piłke Stipica po uderzeniu Jodłowca.

• Słabiutkie uderzenie Kirkeskova.

• Bartosz Rymaniak co chwilę próbuje dośrodkowania. Żadne jeszcze nie dotarło do celu.

• Bardzo dobry powrót Sebastiana Kowalczyka, który zażegnuje niebezpieczeństwo spod swojej bramki.

• Znakomite dośrodkowanie Ricardo Nunesa wykorzystał Podstawski, który strzałem głową pokonuje bramkarza rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Podstawski otwiera wynik meczu!

• Niezła akcja Pogoni przeprowadzona lewym skrzydłem. Portowcy wywalczyli rzut rożny.

• Mocne uderzenie Kirkeskova ląduje prosto w rękawicach bramkarza Pogoni!

• Frantisek Plach spokojnie, bez żadnego problemu łapie dośrodkowanie rywala.

• Tom Hateley ucierpiał po starciu z rywalem i mamy chwilę przerwy w grze.

• Niecelne uderzenie Piotra Parzyszka. Nie było zagrożenia.

• Kristopher Vida notuje pierwszą próbę w tym meczu, jednak została ona zablokowana.

• Sędzia używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Ostatni mecz w barwach Pogoni Szczecin zagra dzisiaj Ricardo Nunes. Lewy obrońca grał w Szczecinie od sezonu 14/15 i rozegrał w Polsce ponad 150 spotkań. Dzisiaj zostanie należycie uhonorowany i wyjdzie na ten mecz z opaską kapitana.

• Piast Gliwice walczy jeszcze o utrzymanie drugiego miejsca. Wicemistrzostwo byłoby kolejnym znakomitym sukcesem Waldemara Fornalika. Inaczej sytuacja wygląda w Szczecinie. Pogoń walczy o wyższe miejsce w tabeli.

• Dobry wieczór! Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z meczu Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice!

Tomasz Kuczyński

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki / Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. W środę Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Drużyna Waldemara Fornalika zapewniła już sobie europejskie puchary, ale chce zostać wicemistrzem Polski. Początek spotkania o godz. 20.30. Relacja na żywo z meczu Pogoń - Piast live w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE

Przed meczami 35. kolejki w grupie mistrzowskiej Piast ma tyle samo punktów, co zajmujący trzecie miejsce Lech Poznań - 60. Czwarty Śląsk Wrocław ma ich 54. Gliwiczanie wygrali dwa ostatnie mecze, są niepokonani od trzech spotkań i chcą w Szczecinie zgarnąć 3 punkty.
Pogoń zajmuje 8. miejsce, ma 40 punktów i nie wygrała od 28. kolejki, gdy pokonała Cracovię 1:0. Patrząc na tabelę, zespół ze Szczecina jest najsłabszy w mistrzowskiej grupie. Co na to trener Piasta Waldemar Fornalik?

- Patrząc na tabelę... Ale Pogoń rozegrała bardzo dobry mecz we Wrocławiu, gdzie wydarła punkt z trudnego terenu. Wcześniej w spotkaniach z Cracovią i Lechem również nieźle sobie ten zespół radził. Jest to drużyna o określonym potencjale piłkarskim. Powiedziałem wcześniej, że w grupie mistrzowskiej nie jest łatwo o punkty i tak też się stało w przypadku Pogoni - stwierdził szkoleniowiec Piasta.

Ostatnie dwie kolejki będą dla Piasta wyścigiem z Lechem Poznań o wicemistrzostwo. Kolejorz gra w środę na wyjeździe z Cracovią, a sezon kończy na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok. Czy trener gliwiczan skupia się na tym wyścigu czy chce, aby Piast zagrał jak najlepiej?

- Jedno i drugie. Gramy o srebrny medal, bo takie są aktualne możliwości. Gdybyśmy mówili, że nie interesuje nas drugie miejsce, to byłoby to niepoważne. Co do drugiej części, to zawsze chcemy dobrze grać w piłkę i tak też będzie teraz. Na treningach widzę ogromne chęci, zaangażowanie oraz motywację, aby w dwóch nadchodzących spotkaniach zagrać o pełną pulę - stwierdził Fornalik, który w Szczecinie nie będzie miał do dyspozycji Sebastiana Milewskiego pauzującego za żółte kartki.

Na ostatni mecz sezonu w Szczecinie wyprzedały się wszystkie bilety, ale liczba widzów jest ograniczona do 999. W Gliwicach z szacunkiem podchodzą do Pogoni.

- Wiadomo, ciężki teren, dobra drużyna, która już się pozbierała po stracie kluczowych zawodników. Może niepotrzebnie zremisowali z Jagiellonią przed tygodniem, teraz zdobyli punkt ze Śląskiem, co sugeruje, że czeka nas niełatwy mecz – podkreślił napastnik Piasta Piotr Parzyszek, który z Jagiellonią (2:0) zdobył swoją 12. bramkę w sezonie.

W dwóch wcześniejszych meczach tego sezonu Piast zremisował u siebie z Pogonią 0:0 (3. kolejka, 4 sierpnia) i przegrał w Szczecinie 0:1 (8 grudnia, 18. kolejka). Bramkę dla Pogoni strzelił David Stec w 8. minucie. W środę faktycznie szykuje się dla gliwiczan trudna przeprawa.

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 19:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (Multiliga+). Bezpośrednią transmisję z meczu Pogoń - Piast na żywo pokaże nSport+. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet. Spotkanie komentować będą Piotr Laboga - Maciej Murawski.

20:30 mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice live