Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Miejscami na...

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Miejscami na podium już się nie zamienią. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1
      (9’-k. Puljić, 79’ Prikryl – 61’ Szwoch)
    • Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1
      (9’ Dani Ramirez – 77’ Nowak)
    • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 SPOTKANIE W TOKU
      (25’ Rafael Lopes) -
    • Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:3
      17’ Świerczok, 83’ Tiago – 11’ Sokołowski (samob.), 24’ Savić, 43’ Starzyński)
    • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3
      (70’ Frączczak - 31’ Arsenić, 67’ Ivi Lopez, 77’ Arak)
    • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1
      (7’ Mączyński – 93’ Jankowski)
    • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0
      (8’ Tuszyński, 26’ Wolski, 56’ Szwoch, 89’ Uryga)
  • Koniec meczu! Raków wywozi ze Szczecina komplet punktów po wygranej 3:1! Aż 3 bramki strzelili rezerwowi.

• Sebastian Krasny dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Piotr Malinowski zmienia Davida Tijanicia.

• Niebywałe! Trzeci rezerwowy w dzisiejszym meczu zdobywa bramkę! Koronkowa akcja Rakowa zostaje zamieniona na bramkę przez Jakuba Araka!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM JAKUB ARAK!!!

• Kamil Drygas zastępuje Jakuba Bartkowskiego.

• Jakub Arak zmienia Vladislavsa Gutkovskisa.

• Pięciu minut od wejścia na murawę potrzebował Adam Frączczak, by "dać tlen" "Portowcom"! Po dośrodkowaniu z lewej strony mocną główką kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM ADAM FRĄCZCZAK!!!

• Dante Stipica w ostatniej chwili uprzedza rozpędzonego Vladislavsa Gutkovskisa! Trzecia bramka dla piłkarzy Marka Papszuna wisiała w powietrzu!

• Fatalny błąd obrony "Portowców" przy wyprowadzaniu piłki. Wykorzystał to Ivi Lopez, który 3 minuty po wejściu na murawę podwyższa prowadzenie Rakowa!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM IVI LOPEZ!!!

• Adam Frączczak zmienia Adriana Benedyczaka.

• Ivi Lopez zmienia Daniela Szelągowskiego.

• Michał Kucharczyk przewrotką posyła piłkę pod bramki. Dominik Holec z "piątki".

• Po chwili Kacper Smoliński uderza z pola karnego nad poprzeczką.

• Fran Tudor był bliski podwyższenia prowadzenie! Poradził sobie z Dante Stipicą, ale piłka wylądowała na górnej siatce!

• Rzut rożny gospodarzy nie przynosi zagrożenia pod bramką Dominika Holca.

• Luka Zahović zmienia Sebastiana Kowalczyka.

• Dla Tomasa Podstawskiego to ostatni mecz w Szczecinie. Na murawie jest już Alexander Gorgon.

• Kosta nie dał się ograć Vladislavsowi Gutkovskisowi. Tym samym przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Rakowa.

• Ben Lederman opatrywany przez sztab medyczny. Pokazuje arbitrowi, że jest gotowy do gry.

• Obie drużyny grają na... dogranie. Niewiele emocji w Szczecinie.

• Druga polowa rozpoczęta!

• ... a Marko Poletanović zmienia Iwo Kaczmarskiego.

• .. a w Rakowie za Wiktora Długosza pojawia się Fran Tudor...

• Kacper Smoliński wchodzi na drugą połowę za Kacpra Kozłowskiego...

• Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:3
      17’ Świerczok – 11’ Sokołowski (samob.), 24’ Savić, 43’ Starzyński)
    • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:1
      (31’ Arsenić)
    • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:0
      (7’ Mączyński)
    • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0
      (8’ Tuszyński, 26’ Wolski)
  • Koniec pierwszej połowy. Pogoń przegrywa z Rakowem 0:1.

• Kto zajmie 4. miejsce w lidze? Najdalej tego jest Piast, który przegrywa z Wisłą Kraków 1:3.

• Szczecinianie nie mają pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Dominika Holca.

• "Niewykorzystane sytuacje się mszczą"! Dante Stipica musi wyciągać piłkę z siatki po tym, jak skierował ją głową Zoran Arsenić!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM ZORAN ARSENIĆ!!!

• Michał Kucharczyk pudłuje z bliskiej odległości, posyłając piłkę tuż obok słupka! To powinien być gol!

• A tutaj jest Multirelacja ze wszystkich boisk Ekstraklasy

MULTIRELACJA LIVE Z 30. KOLEJKI EKSTRAKLASY

• Zoran Arsenić upomniany żółtą kartką za faul.

• Dominik Holec wznawia grę od bramki po zupełnie nieudanym strzale gospodarzy. Na razie niewiele dzieje się na murawie.

• Do tej pory padła co najmniej jedna bramka na wszystkich boiskach poza Cracovii, Legii i Pogoni. Zatem obecnie 4. miejsce w lidze zajmuje Śląsk Wrocław.

• Jakub Batkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Znalazł trochę miejsca do dośrodkowania, ale jego zagranie było dalekie od ideału. I adresata.

• Ciekawie zapowiadała się akcja bocznym sektorem boiska. Sędzia dopatrzył się przewinienia i grę od rzutu wolnego wznawiają "Portowcy".

• Tomas Podstawski był bliski wpisania się na listę strzelców! Uderzył zza linii 16. metra minimalnie obok słupka!

• Jarosław Jach upomniany żółtą kartką za faul.

• Adrian Benedyczak dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Sebastian Krasny gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• "Jedenastki" Pogoni i Rakowa wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Pogoń Szczecin wywiozła z Częstochowy z kompletem punktów po bramce Adriana Benedyczaka. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn - Adam Frączczak, Luka Zahović, Kamil Drygas, Hubert Matynia, Mariusz Fornalczyk, Alexander Gorgon, Igor Łasicki, Kacper Smoliński

Rezerwowi Rakowa: Branislav Pindroch - Kamil Piątkowski, Fran Tudor, Ivi Lopez, Piotr Malinowski, Jakub Arak, Marko Poletanović, Mateusz Wdowiak, Daniel Mikołajewski.

• Za 20 minut rozpocznie się ostatni mecz w tym sezonie Ekstraklasy, w którym zmierzą się trzecia z drugą siłą, czyli Pogoń zmierzy się z Rakowem.

Pogoń - Raków LIVE! Miejscami na podium już się nie zamienią

Pogoń - Raków LIVE! Miejscami na podium już się nie zamienią ©Piotr Tokarczyk

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. Pierwszy raz kibice zasiądą na nowych trybunach. Brązowy medalista zagra z wicemistrzem. Nie przeskoczy go w tabeli, ale może wygrać z nim sam dwumecz. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE

Legia Warszawa mistrzem Polski, wicemistrzem Raków Częstochowa (zgarnął też Puchar Polski), a brązowym medalistą - Pogoń Szczecin. Mistrza poznaliśmy dwa tygodnie temu, a podział pozostałych medali w ostatni poniedziałek. I zabolały te rozstrzygnięcia serca szczecińskich kibiców.

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Pogoń przystąpi do niedzielnego meczu jako wicemistrz. W zasadzie przez całą wiosnę była w tabeli nad częstochowianami. Gdy ogrywała ten zespół w pierwszym meczu 2021 roku (koniec stycznia i była to jednocześnie ostatnia seria I rundy) to rozpoczęła budowanie przewagi. Przypomnijmy, że na półmetku ligi to Pogoń była liderem, a po 17. kolejce miała 7 punktów przewagi nad Rakowem.

Później też było ciekawie: po 20. kolejce to Legia uciekła konkurentom na 7 oczek, a Raków doścignął Pogoń. Za chwilę znów przewaga urosła, ale podopieczni Marka Papszuna złapali lepszą formę w drugiej części wiosny. W trzech poprzednich meczach Portowcy zdobyli tylko 2 punkty, a Raków wykorzystał okazję. Dopadł nasz zespół, przegonił, a poniedziałkowym zwycięstwem nad Piastem zapewnił już sobie srebro. I można śmiało podkreślić, że jest najbardziej wygraną drużyną sezonu, bo na takie sukcesy nikt nie stawiał.

I Pogoń i Raków otrzymają w niedzielę pamiątkowe medale. Pogoń ma się z czego cieszyć, bo przecież na mistrzowski tron wraca po 20 latach i znów zagra w europejskich pucharach. Raków powody do radości ma oczywiście większe, bo sukcesy zbiegły się ze 100-leciem klubu.

Oglądaj mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa w Player.pl >>>

A sam mecz? Wszystko wskazuje na to, że obaj szkoleniowcy nie będą na siłę grać w najsilniejszych składach. Może większe ciśnienie jest na Koście Runjaicu, bo warto byłoby zwycięstwem zakończyć sezon przed własną publicznością. I nie jest to slogan, bo rząd i władze ligi zgodziły się na powrót kibiców na trybuny. W niedzielę mecz zobaczy ponad 2000 fanów, którzy zasiądą na nowych trybunach. Będzie to debiut w połowie gotowego już stadionu. Intensywność prac na pozostałej części obiektu daje nadzieję, że za rok cały stadion będzie gotowy.

Debiut dwóch trybun, wiosenny debiut kibiców, ale pożegnań też będzie kilka. Pogoń już w czwartek ogłosiła, że po sezonie rozstaje się z Adamem Frączczakiem, Davidem Stecem i Tomasem Podstawskim. Wszystkim zakończyły się kontrakty i nie będa przedłużone. Czasowe odejście Frączczaka (pewnie wróci za jakiś czas do zespołu rezerw i pracy w akademii) to koniec pewnej epoki, bo kapitan przychodził do Pogoni dziesięć lat latemu. Napastnik zostanie na dobrych pozycjach w klubowych kronikach wśród strzelców bramek. I pewnie to właśnie Frączczak zagra od 1. minuty, a Stec z Podstawskim mają na to mniejsze szanse, choć i tego nie można wykluczyć.

Inna zmiana jest wymuszona. Luis Mata pauzuje za kartki, więc na lewej obronie zastąpić go może Hubert Matynia.

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Wisła Kraków:
Pogoń: Cibicki, Zech, Mata
Raków: Bartl, Petrasek (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Pogoń 0:1 (Ekstraklasa, 29.01.2021)

Mecz Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, w ramach Multiligi. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!