Pogoń Szczecin

2

Wisła Kraków

2

• Koniec! Pogoń Szczecin rzutem na taśmę uratowała remis z Wisłą Kraków (2:2). Dziękujemy za uwagę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, świetnie wszedł na piłkę Kostas Triantafyllopoulos i posłał ją po długim rogu.

• GOOOOOOOOL!!! 2:2!!! KOSTAS W OSTATNIEJ AKCJI WYRÓWNUJE!!

• Jeszcze próbuje Pogoń, ale obrońcy Wisły nie popełniają błędów.

• Kierownik Pogoni ukarany żółtą kartką.

• 4 minuty doliczone przez sędziego.

• Skurcze łapią Dawida Szota.

• Znowu dwa niezbyt silne strzały Portowców i oba zablokowane.

• Schodzi Vullnet Basha. Pojawia się na placu gry Michał Mak.

• Rafał Boguski za Chucę.

• Trzy strzały graczy Pogoni, ale każdy z nich zablokowany. Ostatni z nich pozwolił wywalczyć rzut rożny.

• Za Gorgona wchodzi Paweł Cibicki.

• Bardzo ostre wejście od tyłu Alexandera Gorgona. Żółta kartka.

• Doszedł do sytuacji Żurawski, ale uderzył głową obok bramki gości.

• Również Santeri Hostikka wchodzi do gry. Zastępuje Kacpra Smolińskiego.

• Sebastian Kowalczyk za Michała Kucharczyka.

• Od razu znakomita sytuacja przed Becirajem! Reprezentant Czarnogóry dostał prezent od Triantafyllopoulosa, ale uderzył obok bramki.

• Za Jean Carlosa Silvę wchodzi Fatos Beciraj.

• Natomiast w zespole Wisły schodzi Yaw Yeboah. Zastępuje do David Niepsuj.

• A także Adrian Benedyczak za Adama Frączczaka.

• Podwójna zmiana w Pogoni. Maciej Żurawski za Kamila Drygasa.

• Raz jeszcze pokazał się Stec. Wpadł w pole karne z lewej strony, uderzył płasko, ale za słabo, by zaskoczyć Mateusza Lisa.

• Savic dograł na sam środek pola karnego do Chuki, który był kompletnie niepilnowany i umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOL!!! CHUCA NA 2:1 DLA WISŁY!!

• Przeszkodzili sobie w polu karnym gracze Wisły, którzy... zderzyli się przy próbie dojścia do podania.

• Tym razem uderzenie z dystansu Davida Steca, który miał dużo miejsca, ale trafił prosto w jednego z obrońców.

• W odpowiedzi strzela Michał Kucharczyk i odbija do boku uderzenie bramkarz Wisły!

• Groźnie Wisła! Yaw Yeboah znalazł się tuż przed bramką, ale uratowali się wybiciem Portowcy.

• Początek drugiej połowy.

• Stefan Savić zastępuje Lukasa Klemenza.

• Koniec pierwszej połowy.

• Za słabe i zbyt niecelne uderzenie Żukowa. Od bramki zaczął Stipica.

• Drygas wstrzelił piłkę w pole karne, ale sprytnie Lis interweniował, przewidział zagranie pomocnika gospodarzy.

• Klemenz musi być w szoku, bo znowu popełnił błąd, a następnie musiał wybijać piłkę na rzut rożny.

• Chuca wyszedł spod pressingu, ale faulowany był przez Smolińskiego.

• Leżał na murawie Klemenz, ale po chwili wrócił na boisko.

• Yeboah odegrał w polu karnym do Silvy, ale ten nie uderzał, a dogrywał wzdłuż bramki. Nikogo z zawodników Wisły nie było, aby przeciąć zagranie.

• Blisko kolejnego poważnego błędu Klemenz, obrońca na raty podawał do własnego bramkarza.

• Kucharczyk wrzucał z narożnika boiska na Zecha, ale ten niecelnie uderzył głową.

• Wolno budowany atak pozycyjny Pogoni, Wisła wycofała się na własną połowę i czeka na dobry moment, by ruszyć z kontrą.

• Pogoń chciała zagrać podobnie ze stałego fragmentu gry, co Wisła przy akcji bramkowej, ale dobrze zastawili goście pułapkę ofsajdową.

• Zła decyzja Drygasa, niepotrzebnie wycofywał piłkę mimo że był przed polem karnym. Chuca przejął to zagranie.

• Kucharczyk złapał piłkę tuż przed linią końcową, dośrodkował na Gorgonia, ale w ostatniej chwili uprzedził go Basha.

• Chwila spokojniejszej gry i walki w środku pola.

• Żukow przedarł się z piłką pod pole karne, oddał ją Yeboah, lecz ten trafił prosto w obrońcę.

• Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne, ale wygrał pojedynek Matynia.

• Sadlok niecelnie zagrał do Abramowicza na skrzydle i ratował się faulem.

• Abramowicz wyłuskał rywalowi piłkę w środku pola i wywalczył faul. Wisła oddala chwilowe zagrożenie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Pogoni, piłka trafia na linię pola karnego do Chuki, ale strzał Hiszpana z woleja został zablokowany.

• Dwa poważne błędy obrońcy Wisły. Najpierw w bezpiecznej sytuacji zagrał bezmyślnie w środek do rywala, a po dośrodkowaniu w pole karne Frączczaka skierował piłkę do własnej bramki. Wcześniej strzał Gorgonia wybronił Lis, ale wobec "dobitki" partnera był bezradny.

• GOOOOL! KLEMENZ Z BRAMKĄ SAMOBÓJCZĄ!

• Seria autów na wysokości pola karnego Pogoni, ale wrzutki Abramowicza są przejmowane przez obrońców.

• Znakomicie rozegrany stały fragment gry przez Wisłę! Dośrodkowanie Sadloka z głębi pola, Jean Carlos Silva w powietrzu przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i od razu - wolejem - strzelił na bramkę! Linię spalonego złamał Stec.

• GOOOOOOOL! JEAN CARLOS SILVA!

• Zaczynamy spotkanie!

• Smaku zwycięstwa w tym sezonie nie zaznała jeszcze Wisła Kraków. Biała Gwiazda zremisowała 1:1 na inaugurację nowego sezonu z Jagiellonią Białystok, ale u siebie znacznie uległa Śląskowi Wrocław (1:3). Trener Artur Skowronek stara się załatać dziury kadrowe po odejściach i kontuzjach, ale idzie mu to bardzo trudno. Z nowych zawodników błysnął Yah Yeboah, bez którego nie byłoby jedynego gola Wisły w starciu z wrocławianami. Kompletnie zawalił za to Fatos Beciraj. Doświadczony napastnik wyglądał na ociężałego i nie wykorzystał stuprocentowaj sytuacji przy wyniku 1:1.

• Przed samym meczem w zdecydowanie lepszych nastrojach są piłkarze Pogoni. Wygrali oni ostatnio z Piastem Gliwice 1:0, po golu nowego nabytku, Alexandra Gorgonia. Austriacki skrzydłowy z polskimi korzeniami wykorzystał podanie w światło bramki od Kamila Drygasa i pokonał Frantiska Placha. Wcześniej jednak Portowcy przegrali z Cracovią. W tej chwili są więc w środku całej stawki.

• Murawa jest, boisko wyznaczone, a wylane betonem drogi pod trybunami przykryte zostały sztuczną trawą. Robotnicy spieszą się na trybunie wschodniej, by jak najwięcej zrobić przed powrotem Portowców na Twardowskiego. W innych obszarach inwestycji - kosmetyka i mniej widoczne zmiany. Niestety, kibice zasiądą jeszcze na starej trybunie, za to na nowej ustawione zostaną kamery telewizyjne.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Pogoń Szczecin - Wisła Kraków!

DW

pogoń wisła online

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Pogoń - Wisła ONLINE. W pierwszym niedzielnym meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy czeka nas debiut zmodernizowanego stadionu Pogoni Szczecin! Choć obiekt nie jest jeszcze kompletny, można już na nim swobodnie rozgrywać mecze piłkarskie - stoją już trybuny obejmujące całe boisko. Na inaugurację nowej odsłony stadionu Pogoń podejmie Wisłę Kraków.

Pogoń - Wisła ONLINE

Nareszcie! Po latach domagania się modernizacji, stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie doczekał się tej inwestycji. Budowa trwa już od ponad roku, ale dopiero na początku sezonu 2020/2021 widać efekty pracy. W Szczecinie stoi już prawie cała korona obiektu. Docelowo ma on pomieścić ponad 20 tysięcy widzów!

Pogoń - Wisła NA ŻYWO. Murawa jest, boisko wyznaczone, a wylane betonem drogi pod trybunami przykryte zostały sztuczną trawą. Robotnicy spieszą się na trybunie wschodniej, by jak najwięcej zrobić przed powrotem Portowców na Twardowskiego. W innych obszarach inwestycji - kosmetyka i mniej widoczne zmiany. Niestety, kibice zasiądą jeszcze na starej trybunie, za to na nowej ustawione zostaną kamery telewizyjne.

Pogoń - Wisła LIVE. Smaku zwycięstwa w tym sezonie nie zaznała jeszcze Wisła Kraków. Biała Gwiazda zremisowała 1:1 na inaugurację nowego sezonu z Jagiellonią Białystok, ale u siebie znacznie uległa Śląskowi Wrocław (1:3). Trener Artur Skowronek stara się załatać dziury kadrowe po odejściach i kontuzjach, ale idzie mu to bardzo trudno. Z nowych zawodników błysnął Yah Yeboah, bez którego nie byłoby jedynego gola Wisły w starciu z wrocławianami. Kompletnie zawalił za to Fatos Beciraj. Doświadczony napastnik wyglądał na ociężałego i nie wykorzystał stuprocentowaj sytuacji przy wyniku 1:1.

Czego możemy się spodziewać w niedzielne popołudnie? Mecz Pogoni z Wisłą może być idealnym widowiskiem do rosołku i kotlecika. W ostatnich latach bowiem oba zespoły były bezkompromisowe - ostatni remis padł dopiero w 2015 roku! Od tamtej pory pięć razy wygrywała Pogoń i pięć Wisła.

Pogoń - Wisła PRZEWIDYWANE SKŁADY

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Matynia - Drygas, Smoliński - Kucharczyk, Gorgon, Kowalczyk - Frączczak
Wisła: Lis - Szot, Janicki, Mehremić, Sadlok - Żukow, Basha - Yeboah, Błaszczykowski, Savić - Beciraj

Pogoń - Wisła TRANSMISJA

Mecz Pogoń - Wisła rozpocznie się w niedzielę 13 września o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodekskrypcyjny). Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Internetowy stream z meczu Pogoń - Wisła dostępny jest pod adresami ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl.