Pogoń Szczecin

1

Wisła Płock

2

• Sporą niespodzianką kończy się mecz w Szczecinie. Wisła Płock odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a Pogoń po raz pierwszy zaznaje goryczy porażki. Gola na wagę trzech punktów zdobył na początku drugiej połowy Dominik Furman, który wykorzystał fatalny błąd Kostasa Triantafyllopoulosa. Pogoń starała się wyrównać, trzy świetne okazje zmarnował Adam Buksa, w znakomitej sytuacji był też Iker Guarrotxena. W końcówce z boiska wyleciał Ricardo Nunes, a szanse na podwyższenie wyniku mieli Maciej Ambrosiewicz oraz Mateusz Szwoch. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Wisła Płock wygrywa w Szczecinie z Pogonią 2:1!

• Powinien być gol dla Wisły! Merebaszwili wyłożył piłkę niepilnowanemu Szwochowi, ale ten uderzył obok słupka!

• Faulowany przez Ikera Guarrotxenę Mateusz Szwoch. Po czerwonej kartce dla Nunesa Wisła dużo częściej utrzymuje się przy piłce na połowie rywali.

• Wisła mogła zakończyć ten mecz! Piotr Tomasik urwał się lewą stroną, dośrodkował do Macieja Ambrosiewicza, ale młody zawodnik przegrał pojedynek z Dante Stipicą!

• Sebastian Kowalczyk uderzył z 15. metra, lecz dobrze ustawiony Daehne bez problemu łapie piłkę.

• Mateusz Szwoch powalczył o piłkę w narożniku i goście mają rzut rożny.

• Sześć minut doliczył do drugiej połowy arbiter.

• Pogoń będzie kończyć mecz w dziesiątkę! Ricardo Nunes faulem przerwał kontrę Wisły i sędzia musiał ukarać go drugą żółtą kartką! Obrońca pożegnany jednak przez miejscowych kibiców owacją.

• Furman dograł na lewą stronę pola karnego do Tomasika, ten uderzył jednak wprost w Stipicę.

• Trzecia zmarnowana szansa Adama Buksy! Kacper Kozłowski przechwycił piłkę i od razu dograł do napastnika, lecz uderzenie Buksy z ostrego kąta obronił Daehne!

• Nunes dośrodkował z lewej strony, lecz wybił piłkę Rasak.

• Za protesty ukarany także Damian Rasak.

• Michalis Manias chciał uderzać nożycami, ale trafił w rywala. Żółta kartka dla napastnika.

• Powinien wyrównać Iker Guarrotxena! Hiszpan po dośrodkowaniu Kacpra Kozłowskiego stanął przed Thomasem Daehne, ale trafił prosto w niego!

• Kowalczyk wszedł w pole karne z piłką z lewej strony, nie zdołał jednak dograć do Buksy.

• Ostro potraktował rywala Ricardo Nunes i obejrzał żółtą kartkę.

• Szybka odpowiedź Pogoni, ale po dośrodkowaniu Buksy nie trafił w piłkę Michalis Manias.

• Merebaszwili dobrze minął rywala, lecz źle zagrał w kierunku Piotra Tomasika. Zupełnie niepilnowany był na linii pola karnego Mateusz Szwoch.

• Radosław Sobolewski broni natomiast wyniku. Poza boiskiem Ricardinho, na murawie Piotr Tomasik.

• Kosta Runjaic wprowadza drugiego napastnika. Schodzi Srdan Spiridonović, na boisku melduje się Michalis Manias.

• Po błędzie Damiana Dąbrowskiego Wisła miała okazję na kontrę, ale nie najlepiej zachował się Mateusz Szwoch.

• Damian Rasak przewrócił się w polu karnym, a sędzia odgwizdał faul Ikera Guarrotxeny. Wydaje się, że sędzia podjął pochopną decyzję.

• Kibice w Szczecinie coraz głośniej domagają się bramki dla gospodarzy. Tymczasem Wisła Płock umiejętnie wybija rywali z rytmu.

• Ricardo Nunes świetnie przyjął sobie piłkę i wpadł w pole karne, lecz trafił prosto w dobrze ustawionego Daehne!

• Po raz pierwszy w tym sezonie szansę dostaje zaledwie 15-letni Kacper Kozłowski. Zszedł Marcin Listkowski.

• Wisła miała dobrą okazję na kontrę, lecz Igor Łasicki świetnie zatrzymał Macieja Ambrosiewicza.

• Listkowski faulowany przez Merebaszwiliego na prawej stronie boiska. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Z prawej strony dośrodkowywał Bartkowski, jeden z obrońców gości wybił piłkę na rzut rożny.

• Adam Buksa o krok od gola! Napastnik Pogoni mógł wykorzystać znakomite dośrodkowanie Nunesa z lewej strony, uderzył jednak tuż nad poprzeczką!

• Szansę debiutu w Wiśle Płock dostaje Maciej Ambrosiewicz. Młody piłkarz zastąpił doświadczonego Grzegorza Kuświka.

• Spiridonović zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu, ale spokojnie interweniował Daehne.

• Pierwsza zmiana w zespole Pogoni. Opuszcza boisko Tomas Podstawski, za niego Iker Guarrotxena.

• Dośrodkowanie Sebastiana Kowalczyka z prawej strony było bardzo groźne, ale po interwencji Alana Urygi jeden z gospodarzy zagrał piłkę ręką.

• Adam Buksa przed szansą na wyrównanie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego napastnik Pogoni uderzył głową z kilku metrów, lecz piłka przeszła nad poprzeczką!

• Ricardo Nunes faulowany przez Stefańczyka blisko linii końcowej. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Niezbyt udane dośrodkowanie Bartkowskiego, Stefańczyk spokojnie zgrał piłkę do Daehne.

• Żółtą kartką za taktyczny faul na Kowalczyku ukarany Mateusz Szwoch.

• Tym razem błąd popełnił Igor Łasicki, lecz dobrze zachował się Triantafyllopoulos, wypychając Merebaszwiliego z pola karnego.

• Podstawki zagrał na lewą stronę do Bartkowskiego, lecz ten złapany na spalonym.

• Fatalny błąd popełnił Kostas Triantafyllopoulos! Grecki stoper chciał wybić piłkę, a zagrał ją do tyłu, podając Dominikowi Furmanowi! Kapitan Wisły znalazł się dzięki temu sam na sam ze Stipicą i mocnym strzałem pokonał bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! DOMINIK FURMAN!

• Od środka wznowiła grę Wisła. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na murawę. Zaraz początek drugiej połowy!

• Dość wyrównany mecz oglądamy na razie w Szczecinie. Pogoń częściej atakowała bramkę rywali, lecz w 11. minucie dość niespodziewanie Wisła wyszła na prowadzenie. Jakub Rzeźniczak dośrodkował z lewej strony do Ricardinho, który pokonał Dante Stipicę. Pogoń wyrównała zaledwie trzy minuty później, gdy spory błąd popełnił Michał Marcjanik, a wykorzystał to Srdan Spiridonović. Czy w drugiej połowie któraś z drużyn zdobędzie decydującego gola? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• W polu karnym po starciu z Alanem Urygą padł Adam Buksa. Sytuacja była analizowana na VAR-ze, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Piłkarze Pogoni kilkukrotnie zagrywali piłkę do Stipicy, próbując rozegrać piłkę od tyłu. W końcu bramkarz gospodarzy musiał wybijać futbolówkę.

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Furman dobrze zagrał na prawą stronę do Szwocha, ten wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Grzegorza Kuświka, lecz znakomitą interwencją popisał się Triantafyllopoulos, wybijając piłkę na rzut rożny!

• Dwójkowa akcja Bartkowskiego i Kowalczyka prawą stroną, nie doszedł jednak do piłki kapitan Pogoni.

• Bliski drugiego gola Spiridonović! Nieco przypadkowo przejął piłkę w polu karnym i uderzył na bramkę, do szczęścia brakło mu niewiele, ale piłka przeszła nad poprzeczką!

• Spiridonović z Nunesem urwali się lewą stroną, mieli sporo miejsca i czasu, ale ten pierwszy za mocno zagrywał do kolegi.

• Pogoń znów wyszła wysokim pressingiem i zmusiła rywali do błędu przy wyprowadzaniu piłki.

• Prostopadłe podanie Marcjanika w pole karne do Damiana Rasaka, ten dobrze wyprzedził obrońcę, lecz uderzył obok słupka!

• Dominik Furman dośrodkował z rzutu wolnego, głową uderzył Ricardinho, ale piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Ricardinho zagrał piętką do Stefańczyka, ten nie zdołał minąć Triantafyllopoulosa, lecz piłka trafiła jeszcze do Mateusza Szwocha, który niecelnie uderzył.

• Bartosz Frankowski zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• Dośrodkowanie Bartkowskiego z prawej strony zablokowane, nie ma nawet rzutu rożnego.

• Faulowany kilkadziesiąt metrów od bramki Adam Buksa. Będzie miał okazję na dośrodkowanie Ricardo Nunes.

• Pogoń spokojnie rozgrywa teraz piłkę. Gospodarze częściej atakują na razie lewą stroną boiska.

• Nie jest w stanie kontynuować gry Jakub Rzeźniczak. W jego miejsce Cezary Stefańczyk.

• Zablokowane dośrodkowanie Sebastiana Kowalczyka z prawej strony boiska. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

• Nie podnosi się z boiska Jakub Rzeźniczak. Obrońca Wisły potrzebuje pomocy medycznej.

• Długi atak Pogoni zakończony dośrodkowaniem Nunesa i uderzeniem z woleja Jakuba Bartkowskiego. Spokojnie złapał piłkę Daehne.

• Mateusz Szwoch naciskał pod bramką Pogoni Triantafyllopoulosa, ale grecki obrońca nie popełnił błędu.

• Fatalny błąd Michała Marcjanika i mamy remis! Stoper Wisły podał piłkę pod własną bramką do Tomasa Podstawskiego, Portugalczyk szybko zagrał do Srdana Spiridonovicia, a skrzydłowy Pogoni wykorzystał sytuację sam na sam z Daehne!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SRDAN SPIRIDONOVIĆ!

• Odpowiedź Pogoni! Dośrodkowanie z lewej strony na głowę Kowalczyka, ale obronił jego strzał Thomas Daehne.

• Pierwsza groźniejsza akcja Wisły przyniosła niespodziewanie gola dla gości! Dominik Furman zagrał na prawą stronę do Jakuba Rzeźniczaka, który popędził skrzydłem, ładnie wycofał piłkę w polu karnym, a Ricardinho strzałem przy bliskim słupku pokonał Dante Stipicę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY PŁOCK! RICARDINHO!

• Kostas Triantafyllopoulos długim podaniem znalazł Spiridonovicia, ten zagrał na lewą stronę do Nunesa, uderzenie lewego obrońcy było jednak niecelne.

• Srdan Spiridonović ładnie minął po lewej stronie Jakuba Rzeźniczaka, ale potem niedokładnie dogrywał w pole karne.

• Długie podanie Damiana Dąbrowskiego do Adama Buksy, napastnik Pogoni uderzał z ostrego kąta, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Bardzo spokojne jest tempo na początku spotkania. Wisła stara się rozgrywać piłkę od tyłu, Pogoń wychodzi pressingiem i nie pozwala rywalom na wiele.

• Nie zdołał przebić się lewą stroną Ricardo Nunes. Pogoń ma jeszcze aut.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Gospodarze w bordowo-granatowych strojach, Wisła Płock na biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się dwukrotnie, a wyniki tych spotkań to kolejny argument, który przemawia dziś za Pogonią. "Duma Pomorza" u siebie zwyciężyła 4:0, a w Płocku pokonała rywali 2:0. Skuteczny był przede wszystkim Adam Buksa, który w tych dwóch meczach zdobył trzy gole. Dziś także jest on w pierwszym składzie.

• Wisła Płock na początku sezonu ma natomiast dużo problemów. Z powodów prywatnych z prowadzenia drużyny zrezygnował Leszek Ojrzyński, którego zastąpił Radosław Sobolewski. Debiut nowego szkoleniowca nie był udany - "Nafciarze" przegrali z Piastem Gliwice, a w czterech dotychczasowych meczach zdobyli zaledwie jeden punkt. Strzelili do tego zaledwie dwa gole i w PKO Ekstraklasie zajmują ostatnie miejsce. Czy dziś przełamią się w Szczecinie?

• Pogoń Szczecin od początku sezonu radzi sobie w lidze bardzo dobrze. "Portowcy" są niepokonani, wygrali cztery z pięciu spotkań, stracili zaledwie jednego gola i w tabeli są dzięki temu tuż za Śląskiem - jeśli dziś znów wygrają, awansują na pozycję lidera PKO Ekstraklasy. "Portowcy" mają jedynie problemy z kontuzjami - z tego powodu nie zagrają dziś między innymi Adam Frączczak, Kamil Drygas, Mariusz Malec, Benedikt Zech i Zvonimir Kozulj.

• Rezerwowi Wisły: Jakub Wrąbel, Piotr Tomasik, Oskar Zawada, Bartłomiej Sielewski, Maciej Ambrosiewicz, Cezary Stefańczyk, Jarosław Fojut, Suad Sahiti, Olaf Nowak

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Hubert Matynia, David Stec, Kacper Kozłowski, Iker Guarrotxena, Soufian Benyamina, Santeri Hostikka, Michalis Manias

• Tak wygląda natomiast pierwsza jedenastka Wisły Płock:

• Oto podstawowy skład Pogoni, w nowych barwach zadebiutuje dziś Damian Dąbrowski:

• Czas na ostatni mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy! Wicelider, Pogoń Szczecin, podejmie w nim na własnym boisku najsłabszą drużynę ligi, Wisłę Płock. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

red

pogoń wisła płock

Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE. Każde, nawet najmniejsze zwycięstwo Pogoni nad płocczanami da jej awans na 1. pozycję w tabeli. Przed drużyną Kosty Runjaicia niemal najsłabszy zespół ligi, który po czterech meczach nie cieszył się jeszcze z wygranej. Jest jednak prowadzony przez charyzmatycznego trenera, którego rękę możemy zobaczyć już dziś. Relacja LIVE w GOL24.PL!

Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE

Wisła to jeden ze słabszych zespołów na starcie sezonu, więc Portowcy muszą być przygotowani na ambitnego przeciwnika, który zagra destrukcyjnie. - Sytuacja w tabeli jest dla Wisły trudna, ale przecież grali jeden mecz mniej, a pozostałe występy mieli dobre, może z wyjątkiem spotkania z Lechem – mówi Kosta Runjaic, trener Pogoni.
- Przed tym meczem nie patrzę na tabelę, ale na swój zespół. Nie będzie żadnych odstępstw: tak samo będziemy przygotowani i po standardowej analizie. Mamy ambicję pokazać dobrą grę, wywalczyć trzy punkty, a koncentracja i energia ma być na najwyższym poziomie.

Pogoń wygrała już dwa mecze na swoim boisku, ale męczyła się i z Arką i z Wisłą. Rywale obawiają się potencjału naszej drużyny i zamykają się na swojej połowie. Wtedy gospodarzom trudniej o sytuacje i gole. - Wisła ma kilku bardzo dobrych piłkarzy, mam tu na myśli głównie Furmana i Ricardinho. Nie będziemy niedoceniać i przeceniać Wisły, będziemy ostrożni, ale chcemy odcisnąć stempel na naszej grze – mówi szkoleniowiec.

Pogoń stoi przed niepowtarzalną szansą na zdobycie fotelu lidera. Do tej pory zajmowała drugie miejsce w tabeli, choć jej defensywa jest najszczelniejsza w całej lidze. Drużyna z Płocka straciła natomiast osiem goli w zaledwie czterech meczach i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Znając jednak realia polskiej piłki, możemy się spodziewać zaciętego starcia z obu stron.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock TRANSMISJA

Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock nie będzie transmitowany w TVP1. Spotkanie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport i Canal Plus 4K. Transmisja spotkania rozpoczyna się o 17:30, natomiast pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godz. 18:00. Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock można też obejrzeć w programie Player.pl. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed rozpoczęciem spotkania.