Pogoń wraca w pięknym stylu

Michał Wieczorek
Po dwumiesięcznej przerwie wracają rozgrywki I ligi. Na zdjęciu mecz Znicza z GKP Piotr Werewka
W ostatnim sobotnim spotkaniu I ligi Pogoń Szczecin wysoko ograła katowicki GKS. W sobotę zainaugurowano rozgrywki na czterech pierwszoligowych stadionach.

W pierwszych sobotnich spotkaniach górą byli faworyci. Beniaminek z Kluczborka przegrał z GKP Gorzów. Porażkę zanotwała także Stal Stalowa Wola, ale jej rozmiary są już zaskoczeniem. Dolcan zagrał dobry mecz i wbił Stali aż 4 gole.

Dobre spotkanie kibice obejrzeli w Pruszkowie, gdzie Znicz zremisował z Wisła Plock. Derby Mazowsza obfitowały w sytuacje podbramkowe, ale piłkarze obu drużyn strzelili tylko po jednym golu w pierwszej połowie.

Hitem kolejki było niewątpliwie spotkanie Pogoni Szczecin z GKS Katowice. "Portowcy" nie dali szans piłkarzom ze stolicy Śląska wygrywając wysoko 3:0. Zapowiada się, że Pogoń może już w tym sezonie być "czarnych koniem" rozgrywek i walczyć o awans do piłkarskiej elity. Bohaterem meczu okrzyknięto Mikołaja Lebedyńskiego, który mimo, że na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie zdobył 2 gole.