Pokazali charakter

Dariusz Dylewicz
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź Piotr Werewka
Mecz rozpoczął się po myśli płocczan, którzy po upływie zaledwie czterech minut cieszyli się z prowadzenia. Podopieczni trenera Marcina Sasala pokazali jednak charakter i ostatecznie wygrali to spotkanie 3:1.

Wzorowo wykonany przez Wisłę kontratak otworzył wynik tego spotkania. Od momentu strzelenia przez Daniela Koczona bramki, piłkarze z Płocka kontrolowali boiskowe wydarzenia i skutecznie zneutralizowali drużynę gospodarzy. W 25. minucie Dolcan doprowadził jednak do remisu. Fatalnie interweniujący bramkarz gości, Przemysław Mierzwa paruje piłkę przed siebie, dopada do niej Marcin Hirsz i z pięciu metrów trafia do pustej bramki. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy dochodzi do bardzo nieprzyjemnego incydentu na środku boiska. Robert Stawicki brutalnie sfaulował wślizgiem od tyłu strzelca bramki dla Wisły - Daniela Koczona, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Jeszcze przed przerwą dynamiczną akcję całego zespołu zakończył celnym strzałem Benjamin Imeh i po 45 minutach było 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej połowie piłka wędrowała od jednej bramki do drugiej, a zawodnicy obu ekip stwarzali sobie realne szanse na strzelenie gola. Sztuka ta udała się dopiero w 70. minucie, kiedy to Grzegorz Lech, po wyprowadzeniu przez Dolcan groźnego kontrataku, umieścił piłkę w siatce i tym samym ustalił wynik tego spotkania. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło sporo luzu w szeregi Dolcanu, którego zawodnicy bawili się piłką próbując lobować Przemysława Mierzwę czy też składając się do przewrotki. Piłkarze z Ząbek utrzymali prowadzenie do końca spotkania i przynajmniej do jutra będą zajmowali trzecią pozycję w tabeli.

Dolcan Ząbki 3:1 Wisła Płock (2:1)