Polacy za granicą. Gol Kamila Wilczka w Danii. Kolejny napastnik przypomina o sobie Adamowi Nawałce

DW
Bartek Syta / Polska Press
Kamil Wilczek strzelił gola dla Broendby Kopenhaga w wygranym spotkaniu przeciwko FC Helsingoer. Gospodarze wygrali 6:1, a polski napastnik rozegrał całe spotkanie.

To dobra niedziela dla polskich napastników. W Belgii Łukasz Teodorczyk zanotował hat-tricka i wygrał swoje spotkanie 5:3, natomiast na północny-wschód świetny wynik zaliczył również Kamil Wilczek. 30-latek pojawił się na boisku od samego początku spotkania i w 25. minucie zdobył bramkę po zagraniu Johana Larssona. Reprezentant Polski zanotował więc piąte ligowe trafienie w tym sezonie.

90 minut w barwach Broendby zagrał także były zawodnik Lecha Poznań - Paulus Arajuuri. Zespół Kamila Wilczka ma na koncie już 50 punktów i jest wiceliderem duńskiej ekstraklasy.