Polacy za granicą. Grzegorz Krychowiak trafił w meczu ligi arabskiej. To jego trzecia bramka w tych rozgrywkach

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Paweł Relikowski
Polacy za granicą. Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Al-Shabab, który zremisował na wyjeździe z Al-Raed FC 2:2 w 21. kolejce saudyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. To trzeci gol 33-letniego pomocnika w tym sezonie ligowym.

Grzegorz Krychowiak zareagował na brak powołania do kadry. Polak strzelił gola

Goście przegrywali na stadionie w Burajdzie do przerwy 0:2. Krychowiak, który jest wypożyczony do Al-Shabab z rosyjskiego FK Krasnodar, trafił do siatki w 58. minucie. Rozegrał całe spotkanie.

Poniżej wideo z trafieniem pomocnika:

Po 21. kolejce Al-Shabab zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 44 punktów.

98-krotny reprezentant Polski nie został powołany przez selekcjonera Fernando Santosa do kadry marcowe mecze eliminacji Euro 2024 - z Czechami i Albanią.

W piątek 17 marca odniósł się do pominięcia go przez Fernando Santosa. Na pytanie ze strony konta "Łączy nas Piłka" na Twitterze czy tęsknisz za meczami reprezentacji, pomocnik napisał wymowne "TAK". (PAP/oprac. własne)

Kadra Polski na mecze z Czechami i Albanią

• Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny (Juventus)
  • Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Napoli), Matty Cash (Aston Villa), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Robert Gumny (Augsburg), Michał Karbownik (Fortuna Duesseldorf), Jakub Kiwior (Arsenal), Kamil Piątkowski (KAA Gent).
  • Pomocnicy: Krystian Bielik (Birmingham), Kacper Kozłowski (Vitesse), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Karol Linetty (Torino), Damian Szymański (AEK Ateny), Przemysław Frankowski (Lens), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Michał Skóraś (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Piotr Zieliński (Napoli), Nicola Zalewski (AS Roma).
  • Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Krzysztof Piątek (Salernitana), Karol Świderski (Charlotte).