Polacy za granicą. Karol Świderski się nie zatrzymuje. Kolejny gol. Mateusz Bogusz z debiutanckim trafieniem w MLS

Piotr Rzepecki
Twitter screen
Polacy za granicą. To był polski wieczór w MLS. Do siatki rywali trafili Karol Świderski oraz Mateusz Bogusz. Dla tego drugiego była to debiutancka bramka w tych rozgrywkach. Kilka tygodni temu przeniósł się zza Ocean z angielskiego Leeds, z którego był wypożyczony do hiszpańskiej UD Ibiza.

Polski wieczór w MLS. Świderski trafił, jest też debiutancki gol Bogusza

Charlotte FC, w barwach których gra trójka Polaków - Karol Świderski, Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński wygrało wyjazdowy mecz z Atalantą Utd 3:1. Gola w drugiej połowie z rzutu karnego Świderski. Pozostała dwójka Polaków opuściła plac w drugiej połowie. Ich klub po drugim zwycięstwie z rzędu zbliżył się do strefy Play-Off. Obecnie plasuje się na 12. miejscu w tabeli.

Dla Świderskiego był to 3 gol w obecnym sezonie. Napastnik reprezentacji Polski ma również na koncie 2 ostatnie podania.

Z pierwszego gola w MLS cieszył się natomiast zawodnik Los Angeles FC Mateusz Bogusz w wygranym 3:0 wyjazdowym spotkaniu z Realem Salt Lake City. 21-letni pomocnik, który wszedł na boisko w 80. minucie, ustalił wynik siedem minut później z rzutu karnego. Wcześniej bramki zdobyli Ghańczyk Kwadwo Opoku i Gabończyk Denis Bouanga.

Los Angeles FC zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, natomiast Charlotte FC jest na 12. pozycji na Wschodzie. (PAP/oprac. własne)