TB
Polacy za granicą. Lewandowski dalej strzela, Skorupski bohaterem, a Żurkowski najskuteczniejszym Polakiem we Włoszech LiveMedia/Sipa USA/East News
Robert Lewandowski i Szymon Żurkowski strzelili gole, ale ich drużyny przegrały. Jeśli chodzi o pomocnika Empoli, to zdobył on swoją szóstą ligową bramkę w tym sezonie i został najskuteczniejszym Polakiem w Serie A! We Włoszech znów wielką klasę pokazał Łukasz Skorupski, natomiast Tymoteusz Puchacz został mistrzem Turcji! Sprawdź, jak reprezentanci Polski spisali się w ten weekend za granicą.

Bramkarze:

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) – na ławce rezerwowych w meczu z AC Milan (0:1)
Kamil Grabara (FC Kopenhaga) – 90 minut w meczu z FC Midtjylland (0:0)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z AS Roma (0:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Venezią FC (2:1)

Obrońcy:

Jan Bednarek (Southampton FC) – 90 minut i żółtka kartka w meczu z Crystal Palace (1:2)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Genoą CFC (1:0)
Matty Cash (Aston Villa FC) – 90 minut w meczu z Norwich City (2:0)
Kamil Glik (Benevento Calcio) – z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z AC Monza (0:3)
Michał Helik (Barnsley FC) – z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z Preston North End FC (1:3)
Marcin Kamiński (Schalke 04 Gelsenkirchen) – 90 minut w meczu z SV Sandhausen (2:1)
Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor Kulubu) – 90 minut w meczu z Antalyasporem (2:2). Trabzonspor został mistrzem Turcji!

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z S.S. Lazio (3:4)
Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) – pauza za żółte kartki w meczu ze Stalą Mielec (1:2)

Pomocnicy:

Krystian Bielik (Derby County) – z powodu urazu nie zagrał w meczu z Blackpool FC (2:0)
Przemysław Frankowski (RC Lens) – 21 minut w meczu z FC Nantes (2:2)
Grzegorz Krychowiak (AEK FC) – 90 minut w meczu z PAOK FC (1:1)

Konrad Michalak (Konyaspor Kulubu) – 71 minut w meczu z Fatih Karagumruk SK (1:2)
Jakub Moder (Brighton & Hove Albion) – z powodu urazu nie zagrał z Wolverhampton Wanderers (3:0)
Przemysław Płacheta (Norwich City FC) – na ławce rezerwowych w meczu z Aston Villa FC (0:2)
Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 minut w meczu z Urałem Jekaterynburg (2:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – na ławce rezerwowych w mecz z US Sassuolo Calcio (6:1)
Szymon Żurkowski (Empoli FC) – 89 minut i bramka w meczu z Torino FC (1:3)

Napastnicy:

Adam Buksa (New England Revolution) – 77 minut i bramka w meczu z Interem Miami (2:0)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 86 minut w meczu z Olympique Lyon (0:3)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w meczu z 1. FSV Mainz 05 (1:3)

Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina) – na ławce rezerwowych w meczu z AC Milan (0:1)
Karol Świderski (Charlotte FC) – 90 minut w meczu z Orlando City (1:2)

źródło: Łączy nas piłka