Polacy za granicą. Patryk Szysz dał o sobie znać. Były skrzydłowy Zagłębia Lubin trafił w meczu ligi tureckiej [WIDEO]

Piotr Rzepecki
Andrzej Szkocki
Polacy za granicą. Patryk Szysz w sobotę 21 stycznia zdobył swoją drugą bramkę w lidze tureckiej. Jego Basaksehir wygrał 3:1 z Kasimpasą, a były skrzydłowy Zagłębia Lubin trafił w 100 minucie meczu. Licząc rozgrywki europejskie to jego trzeci gol w klubie, do którego przeniósł się przed sezonem.

Mecz 20. kolejki Super Lig kibice Basaksehir z pewnością zapamiętają na długo. Walcząca o miejsca dające udział w europejskich rozgrywkach drużyna Szysza jeszcze do 97. minuty remisowała z 14. w tabeli Kasimpasą. Gola na 2:1 zdobył turecki napastnik Deniz Turuc z rzutu karnego, a strzelanie zakończył Patryk Szysz trzy minuty później.

Skrzydłowy Serdar Gurler otrzymał podanie na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, piłkę jeszcze odbił bramkarz, ale na szczęście dla Polaka ta trafiła wprost pod jego nogi. Szysz z najbliższej odległości skierował ją do bramki i ustalił wynik meczu.

Ulubiony rywal Patryka Szysza

Warto dodać, że Szysz pojawił się na murawie w 80. minucie, jeszcze przy stanie 1:1. Gol 24-latka był trzecim trafieniem w koszulce Basaksehir. Jeszcze w lipcu strzelił przeciwko izraelskiej drużynie Netanya w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, a z początkiem sierpnia strzelił w lidze... również przeciwko Kasimpasie. Wówczas jego drużyna wygrała 4:0.

Licząc wszystkie rozgrywki Szysz zagrał dla Basaksehir w 28 meczach. Jego klub zajmuje 3. miejsce w tabeli tracąc 8 punktów do liderującego Galatasaray.