Polacy za granicą. Skandaliczne zachowanie w meczu Grzegorza Krychowiaka. Trener rywali nie krył pretensji do arbitra

Piotr Rzepecki
Polacy za granicą. Al Shabab Grzegorza Krychowiaka podzieliło się punktami z Al-Taawon. Mecz 14. kolejki saudyjskiej ekstraklasy był interesujący, ale to wydarzenia z przerwy najbardziej przykuły uwagę kibiców. Trener gospodarzy Pericles Chamusca nie zgadzał się z decyzją arbitra i wdarł się z nim w żywą dyskusje, za co został ukarany żółtą kartką.

Na prowadzenie wyszli piłkarze Al Shabab jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę na 1:0 zdobył lewy wahadłowy Moteb Al Harbi. 22-latek pognał flanką i zabawił się w polu karnym rywali kończąc długi rajd uderzeniem w kierunku dalszego słupka.

Dantejskie sceny w przerwie. Gorąca krew trenera Al-Taawon

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkarze Al-Taawon byli bardzo blisko wyrównania. Na bramkę gości ruszył napastnik Leandre Tawamba. Jego rajd zatrzymał jeden z kolegów Grzegorza Krychowiaka. Tawamba upadł, ale sędzia meczu Shukri Hussain Al-Hunfush pozostał niewzruszony - nie wskazał na jedenasty metr, nakazał grać dalej.

Z jego decyzją nie zgodził się trener Al-Taawon Pericles Chamusca. Brazylijczyk był ewidentnie poruszony, bo wraz z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wszedł na murawę i wdarł się w żywiołową dyskusję z arbitrem. Efekt za ciągnięcie rękawu i jednoznaczne gesty? Żółta kartka i nakazanie, by trener udał się do szatni.

SSC 1 screen

W drugiej części meczu, podobnie jak w pierwszej, Al Shabab miał przewagę i atakował. Gospodarze szukali swoich szans z kontrataków. Krychowiak był aktywny cały mecz, dobrze się ustawiał i niejednokrotnie popisywał się podaniem na kilkadziesiąt metrów.

Po godzinie gry bezpardonowo pomocnika reprezentacji Polski zaatakował stoper Al-Taawon Naldo. Brazylijczyk miał na koncie żółtą kartkę i za brutalny faul na Krychowiaku nie zobaczył drugiej. 32-latek dłuższą chwilę zbierał się z murawy.

Na dwadzieścia minut przed końcem Al Shabab strzelił bramkę na 2:0. Radość Krychowiaka i spółki przerwał arbiter liniowy, który wskazał na pozycję spaloną. Zbyt wcześnie wybiegł wahadłowy Fawaz Al Sagour.

Rywale Al Shabab złapali kontakt

Kwadrans przed końcem wyrównał rozgrywający gospodarzy, Hiszpan Alvaro Medran. Trafił z najbliższych metrów po podaniu Tawemby, który przed zagraniem zmylił obrońcę Al Shabab i jednym zwodem położył go na łopatki.

W drużynie Al-Taawon cały mecz rozegrał środkowy pomocnik Aschraf El Mahdioui. Pamiętają go dobrze kibice Wisły Kraków. Holender był bowiem piłkarzem "Białej Gwiazdy" w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu i do Arabii przeniósł się za blisko 2,5 mln euro.

Al Shabab pozostaje na 4. miejscu ligi arabskiej. Drużyna Grzegorza Krychowiaka traci trzy punkty do liderującego Al-Ittihad FC.

Al-Taawon - Al Shabab 1:1 (0:1)
Bramki: Medran 75' - Al Harbi 41'.
Al-Taawon: Mailson Tenorio - Al Slaluli, Naldo, Kadesh, Yahya - El Mahdioui, Al Rashidi (90+3' Dembele), Medran (85' Abdullah), Kaku, Al Nasser (71' Al Mutairi) - Tawamba.
Al Shabab: Kim - Al Sagour, Iago, Tambakti, Al Harbi - Al-Qahtani, Krychowiak, Banega - Guanca (85' Abdu), Mina (71' Bahebri 90+3' Al Ammar), Carvalho.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Jakub Kiwior dzięki transferowi do Arsenalu stanie się piątym najdrożej sprzedanym Polakiem w historii. Jak wygląda czołówka tego zestawienia? Dopiero latem na pierwsze miejsce wskoczył Robert Lewandowski...

Najdroższe transfery Polaków. Jakub Kiwior wskoczy na piąte ...