Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry ZDJĘCIA, WYNIK Bytomianie wrócili na Olimpijską i wygrali po karnym w doliczonym czasie

Tomasz Kuczyński
7.05.2022 r. Mecz III ligi Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry na stadionie przy ul. Olimpijskiej.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 7.05.2022 w meczu 28. kolejki III ligi w grupie trzeciej Polonia Bytom wygrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:0 (0:0). Mecz rozegrano wyjątkowo na stadionie przy Olimpijskiej. W 27. minucie Polonia nie wykorzystała rzutu karnego, ale zdobyła trzy punkty po karnym w ósmej minucie doliczonego czasu! Zobacz ZDJĘCIA.

Pierwotnie mecz derbowy miał odbyć się na stadionie Szombierek, gdzie piłkarze Polonii grają jako gospodarze. Jednak nastąpiła zmiana miejsca oraz przesunięcie początku na wcześniejszą godzinę.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry, 7.05.2022 r.

Co było przyczyną zmiany miejsca meczu?

„Z uwagi na bezpieczeństwo oraz organizację aż trzech wydarzeń, przypadających na dzień 7 maja bieżącego roku na terenach obiektu sportowego przy ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu-Szombierkach, tj. Bytomskim Jarmarkiem Staroci, półfinałowym meczem fazy Play-Off 2. ligi PLK z udziałem naszych koszykarzy, a także wspomnianym wyżej starciem ligowym piłkarzy, przy współpracy z organami miejskimi oraz w porozumieniu ze związkiem piłkarskim, zdecydowano o przeniesieniu spotkania z Gwarkiem Tarnowskie Góry na obiekt przy ul. Olimpijskiej 2 w Bytomiu” - przekazała Polonia.

Ponieważ przy Olimpijskiej nie ma możliwości gry z publicznością, mecz odbył się bez kibiców. Polonia trzeci raz w tym sezonie zagrała na swoim obiekcie - wcześniej w 6. kolejce pokonała Karkonosze Jelenia Góra 2:1 i w Pucharze Polski odprawiła Orzeł Miedary 8:1.

Bytomianie przystąpili do derbów z Gwarkiem po wygranej z Lechią w Zielonej Górze 2:1. Tarnogórzanie poprzednio pokonali u siebie Foto-Higienę Gać 3:1.

W pierwszej połowie Polonia przeważała, ale nie wykorzystała rzutu karnego. W 27. minucie bramkarz Gwarka Mateusz Rosół obronił strzał Dawida Wolnego. Bytomianie „zaliczyli” też słupek po główce Krzysztofa Hałgasa.

Druga część była bardziej wyrówna. Goście grali odważniej i też szukali swojej szansy. W 88. minucie po błędzie obrony Polonii Norbert Jaszczak uderzył z woleja z pola karnego i piłka przeleciała tuż koło słupka.

W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny za faul na Michale Płonce. Piłkarze Gwarka nie chcieli się pogodzić z taką decyzją, bramkarz gości dostał nawet żółtą kartkę za zbyt żywiołowe protesty. Tym razem do piłki podszedł Orest Tkaczuk i pewnie uderzył do siatki. Sędzia już nie wznowił gry.

W Polonii zadebiutował w sobotę Kamil Mizera, który jesienią grał w drugoligowym GKS-ie Bełchatów.

Polonia Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Orest Tkaczuk (90+8-karny)

Polonia: Brzozowski - M. Maj, Radkiewicz, Hałgas, Górka (63. Budzik) – Konieczny, Pączko (63. Tkaczuk), Krzemień (72. Płonka), Nagrodzki (63. Mizera), Andrzejczak (46. Stefański) – Wolny.

Gwarek: Rosół - Dyląg, Pleban, Timochina, Przystalski, Bąk - Mielczarek (83. Tonia), Grychtolik (87. Wiszniowski), Borycka, Jaszczak - Jarka (90. Joachim).

Żółte kartki: Konieczny, Radkiewicz, Stefański - Dyląg, Bąk, Rosół

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce)

Widzów: Mecz bez publiczności