Polonia Bytom - Miedź II Legnica ZDJĘCIA, WYNIK Ostatni mecz w tym roku i koniec niesamowitej serii zwycięstw bytomian

Tomasz Kuczyński
20.11.2021. Mecz III ligi: Polonia Bytom - Miedź II Legnica.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
20.11.2021. Mecz III ligi: Polonia Bytom - Miedź II Legnica. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 20.11.2021 r. w meczu 18. kolejki grupy trzeciej III ligi Polonia Bytom grała z Miedzią II Legnica. To był ostatni mecz bytomian w tym roku. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu Szombierek.

Polonia rozgrywa swoje mecze na stadionie przy ulicy Frycza-Modrzewskiego, czyli na Szombierkach. Na dodatek po spotkaniu z 10. kolejki z Lechią Zielona Góra kibice prowadzący doping postanowili bojkotować domowe mecze Polonii, mając wiele zastrzeżeń do pracy ochrony. Od strony sportowej bytomianie prezentują się z zupełnie innej strony. Przed meczem z rezerwami Miedzi Polonia miała 8 zwycięstw z rzędu i drugie miejsce w tabeli.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Polonia Bytom - Miedź II Legnica, 20.11.2021 r.

Sobotni mecz z Miedzią II Legnica był pierwszym z rundy rewanżowej, za razem ostatnim w tym roku. W 1. kolejce 8 sierpnia Polonia zremisowała w Legnicy 2:2.

Zaczęło się "planowo", bo już w 13. minucie Michał Bedronka po podaniu z rzutu wolnego Patryka Stefańskiego głową skierował piłkę do bramki i było 1:0. Jednak dziesięć minut później Grzegorz Bartczak również po dograniu z wolnego zdobył wyrównującego gola uderzeniem głową. Do przerwy było więc 1:1. Po przerwie było mniej okazji na gole, a więcej uwag do pracy sędziego z obu obozów. Trener Polonii został nawet ukarany żółtą kartką.

Swoje spotkanie zremisował też liderujący LKS Goczałkowice-Zdrój - 2:2 ze Ślęzą we Wrocławiu. Polonia spadła na 3. miejsce (36 punktów). Zagłębie II Lubin ma ich 37, a "Goczały" 41.

Polonia Bytom - Miedź II Legnica 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Michał Bedronka (13), 1:1 Grzegorz Bartczak (23)

Polonia: Brzozowski - Górka, Bedronka, Krotofil, Hałgas - Konieczny, Stefański, Krzemień (72. Pączko), Płonka, Iwanek (60. Wróbel) - Celuch.

Miedź: Soloha - Pojasek, Balcewicz, Bartczak, Andrzejewski - Burgering, Bahaid, Lewandowski (76. Mamis), Stróżyński (60. Niewiadomski) - Vinicius (76. Karolczak), Caetano.

Żółte kartki: Rakoczy, Konieczny, Włoka, Bedronka, Kuczera, Brzozowski - Caetano, Balcewicz

Sędziował: Gerard Gawron (Mielec)