Polonia Bytom wygrała ze Skrą Częstochowa w sparingu w Miechowicach. Bytomski trzecioligowiec ograł drużynę I ligi

Tomasz Kuczyński
14 stycznia 2023 r. Polonia Bytom przegrała z Ruchem Chorzów 1:3, w dziesięć dni później pokonała Skrę Częstochowa 3:1. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
We wtorek 24.01.2021 r. trzecioligowa Polonia Bytom rozegrała sparing z pierwszoligową Skrą Częstochowa. Mecz odbył się na boisku w Bytomiu-Miechowicach.

Polonia jest wiceliderem grupy trzeciej III ligi. Skra zajmuje przedostatnie miejsce w Fortuna 1. Lidze. Częstochowianie w poprzednim tygodniu rozegrali sparingi z ligowymi rywalami - GKS-em Tychy (0:0), Zagłębiem Sosnowiec (3:2) i Ruchem Chorzów (0:0). Bytomianie w okresie przygotowawczym przegrali z Ruchem 1:3 i wygrali z Dramą Zbrosławice 4:3 (grano 4x30 minut).

Skra w I połowie meczu z Polonią miała przewagę, ale do przerwy było 0:0. W drugiej części trzecioligowi gospodarze zaaplikowali Skrze aż cztery bramki, tracąc tylko jedną.

Polonia Bytom - Skra Częstochowa 4:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Ropski (54), 2:0 Jakub Siwek (70), 2:1 Paweł Kołodziejczyk (79), 3:1 Konrad Andrzejczak (82), 4:1 Dawid Krzemień (85-karny)

Polonia: Eryk Mirus - zawodnik testowany (46. Dominik Budzik), Krzysztof Hałgas (46. Michał Bedronka), Rusłan Zubkow (60. Mateusz Anklewicz), Łukasz Zejdler (60. zawodnik testowany, 75. Piotr Topolewski) - Filip Żagiel (60. Łukasz Piontek), Dominik Konieczny (46. Dawid Krzemień), Jacek Wuwer (46. Jakub Siwek) - Patryk Stefański (46. Jakub Kuczera), Dawid Wolny (46. Krzysztof Ropski), zawodnik testowany (46. Konrad Andrzejczak).

Skra: (I połowa) Karol Szymkowiak - Szymon Szymański, Adam Mesjasz, Beniamin Czajka - Jan Flak, Adam Olejnik, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Winciersz - Piotr Nocoń, Radosław Gołębiowski - Filip Kozłowski (30. Jakub Sangowski)
(II połowa) Jakub Bursztyn - Mateusz Machała, Szymon Szymański, Beniamin Czajka (70. Paweł Kołodziejczyk) - zawodnik testowany, Przemysław Sajdak, Bartosz Baranowicz, Kamil Lukoszek - Piotr Nocoń (70. Adam Matyja), Piotr Pyrdoł - Jakub Sangowski (60. Michał Kitliński)