Polonia pokonała Arkę!

Marek Iwaniszyn
Polonia wygrała 2:1
Polonia wygrała 2:1 PiK (Ekstraklasa.net)
Po ciekawym spotkaniu Arka Gdynia przegrała w stolicy z Polonią Warszawa 1:2. Tym samym "Czarne Koszule" opuściły ostatnie miejsce w tabeli. - Wreszcie się przełamaliśmy - cieszyli się po meczu zawodnicy Polonii.

W pierwszych 45 minutach byliśmy świadkami spotkania toczonego w środkowej strefie boiska. Brakowało ciekawych akcji i strzałów, było za to widać walkę, o potrzebne ligowe punkty.

Poloniści mieli swoje okazje, ale je marnowali. Nie zmarnował swojej Bartosz Ława, który pięknym strzałem zza pola karnego pewnie pokonał w 20 minucie Gliwę.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie! Polonia się obudziła i rozpoczęło się prawdziwe widowisko. Gospodarze w 58 minucie rozegrali kapitalną akcję! Mynar ograł obrońców rywali, zagrał do Mierzejewskiego, ten cofnął do Piątka, który umieścił piłkę w siatce. Niespełna kwadrans później kolejna kontra "Czarnych Koszul" i podopieczni Jose Marii Bakero wyszli na prowadzenie. Bramkę po strzale głową zdobył Gołębiewski.

Na domiar złego dla gości, na 10 minut przed końcem, drugi żółty kartonik zobaczył Marcin Budzyński i goście musieli kończyć to spotkanie w dziesiątkę.

- Nie podjęliśmy walki w drugiej połowie i przegraliśmy - mówił po meczu rozżalony Dariusz Ulanowski. - Cały czas walczymy. Polonia wygrała ale do końca jest jeszcze sporo spotkań. Trzeba zapomnieć o tym co się stało i zdobyć ważne trzy punkty - dodawał na antenie Orange Sport zawodnik Arki.

- Wreszcie się przełamaliśmy - mówił Daniel Gołębiewski. - Przegrywaliśmy 1:0, później się odrodziliśmy, było widać, że chcemy wygrać i mamy wreszcie trzy punkty - dodawał strzelec zwycięskiej bramki.