Polonia Środa Wlkp. - GKS 1962 Jastrzębie 0:2. Pewny awans piłkarzy Trzeciaka w Pucharze Polski

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze GKS Jastrzębie gładko wygrali z Polonią Środa Wielkopolska
Piłkarze GKS Jastrzębie gładko wygrali z Polonią Środa Wielkopolska fot. Arkadiusz Kogut/gksjastrzebie.com
Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie pewnie awansowali do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. W meczu I rundy PP podopieczni trenera Jacka Trzeciaka pokonali na wyjeździe III-ligową Polonię Środa Wielkopolska 2:0. Gole dla jastrzębian strzelili Adrian Balboa i Łukasz Gajda.

Piłkarze z Jastrzębia mają doskonale w pamięci swoją wspaniałą pucharową przygodę sprzed pięciu lat, gdy prowadzona przez trenera Jarosława Skrobacza drużyna dotarła w tych rozgrywkach aż do ćwierćfinału. W Fortuna 1. Lidze zespołowi GKS za bardzo się nie wiedzie i wszystko wskazuje na to, że walczyć będzie w niej tylko o utrzymanie, więc przynajmniej w Fortuna Pucharze Polski chciałby się pokazać z jak najlepszej strony.

Pierwszą przeszkodę jastrzębianie pokonali dość łatwo, choć na mecz z Polonią Środa Wlkp. pojechali bez kilku swoich podstawowych graczy. W Wielkopolsce zabrakło takich piłkarzy jak Farid Ali, Adam Fojcik, Dariusz Kamiński, Michał Kuczałek, Wojciech Mazurowski, Mariusz Pawełek, Daniel Rumin czy Szymon Zalewski, ale młodzież poradziła sobie z III-ligowcem.

W PP w pierwszej drużynie Jastrzębia zadebiutowali 18-letni Jakub Kasperowicz i 20-letni Filip Łukasik, który przed sezonem wrócił z wypożyczenia do Pniówka Pawłowice. GKS od początku osiągnął w tym spotkaniu przewagę, a bardzo aktywny był Adrian Balboa. Hiszpan tylko w I połowie cztery razy groźnie strzelał na bramkę gospodarzy. Trzy pierwsze uderzenia obronił Przemysław Frąckowiak, lecz w 37 minucie Balboa w końcu posłał piłkę do siatki zdobywając swojego pierwszego gola w barwach GKS. Polonia odpowiedziała strzałem w poprzeczkę.

W przerwie trener Jacek Trzeciak dokonał trzech zmian, lecz obraz gry nie uległ zmianie. Dalej lepsze wrażenie sprawiali na Stadionie Średzkim goście, choć gospodarze starali się wyrównać. Efektem dobrej gry GKS było drugie trafienie. Jego autorem był Łukasz Gajda, a asystę zaliczył Balboa popisując się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne.

Zadowoleni z prowadzenia jastrzębianie już do końca kontrolowali sytuację na boisku, a piłkarze Polonii, mimo prób ataków, nie była w stanie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza GKS Grzegorza Drazika.

Polonia Środa Wlkp. - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 Adrian Balboa (37), 0:2 Łukasz Gajda (60)