Polonia Warszawa rozgromiła Wartę w sparingu

Mateusz Godyla
W ostatnim dniu zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim, Polonia Warszawa podejmowała Wartę Poznań. W spotkani dominowały "Czarne Koszule", które pozwoliłby sobie na stratę tylko jednej bramki.

Polonia Warszawa 5:1 Warta Poznań - czytaj zapis relacji NA ŻYWO z meczu!

Spotkanie idealnie ułożyło się dla zawodników Polonii Warszawa. Bramkę już w 3. minucie spotkania zdobył Daniel Sikorski, który wykorzystał idealne podanie od Tomasza Brzyskiego. Zawodnicy Polonii na niewiele pozwalali piłkarzom Warty Poznań i w 22. minucie udokumentowali swoją przewagę zdobyciem drugiego gola. Akcję Miłosza Przybeckiego i Roberta Jeża wykończył po raz kolejny Sikorski. W tej części gry szanse na zdobycie gola zmarnował Daniel Ciach, jego strzał z dystansu okazał się minimalnie niecelny.

W drugiej połowie spotkania zobaczyliśmy całkiem nowych zawodników, trenerzy zdecydowali się na sporo zmian. Jedynym zawodnikiem, który pozostał na boisku po przerwie był zawodnik Warty Poznań Krzystof Sobieraj.

Sparingi - śledź wyniki wszystkich meczów przygotowawczych

Wydawało się, że zmiany te przyniosą większe korzyści piłkarzom z Poznania. W 55. minucie zdobyli kontaktowego gola, Paweł Sasin nie dał szans bramkarzowi Polonii strzałem z bliskiej odległości. Zawodnicy Warty Poznań nie poszli za ciosem i oddali inicjatywę "Czarnym Koszulom", co okazało się fatalne w skutkach. W 78. minucie na 3:1 podwyższył Łukasz Piątek, który po indywidualnej akcji strzałem ze skraju pola karnego nie daje szans Dominikowi Sobańskiemu.

Po pięciu minutach poloniści mogli cieszyć się z kolejnego gola za sprawą Łukasza Teodorczyka. Świetne zagrania od Pawła Wszołka otworzyło drogę do bramki młodemu napastnikowi. Ten dwie minuty później odwdzięczył się koledze i zagrał piłkę do Wszołka, który ustalił wynik meczu na 5:1. Zabójcze osiem minut graczy Polonii zaowocowało w zdobycie, aż trzech goli.