Polska 0 : 1 Czechy. Zobacz bramki! [Skrót meczu]

Rafał Babraj
Polscy piłkarze odpadli z EURO...
Polscy piłkarze odpadli z EURO... Paweł Łacheta
To był mecz o wszystko, w przypadku wygranej czekał nas upragniony awans do ćwierćfinału Euro 2012. Marzeń pozbawił nas jednak Petr Jiracek. Przegraliśmy 0:1 i zajęliśmy ostatnie miejsce w Grupie A.

Znów zaczęliśmy bardzo dobrze. Tak jak w meczu w Grecją i Rosją, to my byliśmy stroną przeważającą i stwarzaliśmy sobie okazje do zdobycia bramki. Jednak brakowało wykończenia.
Lewandowski, Dudka, Boenisch, Błaszczykowski, Obraniak... Wielu naszych zawodników miało okazje do strzelenia gola, lecz albo minimalnie pudłowali, albo brakowało szczęścia, albo dobrze interweniował Petr Cech.

Polska 1 : 1 Rosja. Zobacz bramki [Skrót meczu]

W drugiej połowie przyszła powtórka z meczu z Grecją. Polacy jakby nagle stracili siły. A Czesi wręcz przeciwnie. Zaczęli naciskać i stwarzać sobie sytuacje strzeleckie. Dobrze w bramce spisywał się Tytoń, ale gra naszych reprezentantów nie zwiastowała niczego dobrego.

Sarka Cojocarova. Miss Czech z 2011 roku w rybnickiej Strefie Kibica! [ZDJĘCIA]

Katastrofa przyszła w 74 minucie, a naszym katem okazał się Petr Jiracek. Po fatalnej stracie piłki Murawskiego Czeci ruszyli z kontrą i zdobyli bramkę, która wystarczyła im, aby awansować do ćwierćfinału i pogrzebać marzenia Polski na sukces w Euro 2012.