3

Czechy

1

• To tyle z Wrocławia, za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, kłaniam się i zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem pojawią się w serwisie.

• To było dobre spotkanie. Polacy zagrali dobry pierwszy kwadrans, potem dali się zdominować gościom, by w drugiej połowie udokumentować swoją wyższość. Dzięki tej dobrej grze możemy dzisiaj cieszyć się z przekonującego zwycięstwa drużyny Adama Nawałki, która kończy rok 2015 kolejnym zwycięstwem.

• KONIEC MECZU! Pokonujemy we Wrocławiu Czechów 3:1 po bramach Arkadiusza Milika, Tomasza Jodłowca i Kamila Grosickiego!

• Milik w końcówce postanowił wykonać rajd prawym skrzydłem, przynosi to efekt w postaci kornera, wybijają jednak goście.

• Artur Boruc bez najmniejszych problemów łapie piłkę po dośrodkowaniu Czechów z rzutu wolnego.

• Trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Sławomir Peszko efektowną żonglerką przy narożniku naszej połowy wybija piłkę z dala od pola karnego!

• Strzał Sławomira Peszki z boku pola karnego zostaje zablokowany, mamy rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Kolejny solidny występ Pazdana w obronie, na ostatnie minuty Nawałka daje zadebiutować Pawłowi Dawidowiczowi.

• Artur Sobiech brzydko potraktowany przez Suchego, kartka dla reprezentanta Czech.

• Świetne zawody w wykonaniu Bartosza Kapustki, teraz wchodzi za niego Artur Sobiech. Kibice kończą śpiewanie hymnu, aby nagrodzić piłkarza Cracovii oklaskami.

• Sebastian Mila chciał rozpocząć kontrę Polaków, jednak dobrym, czystym wślizgiem powstrzymał go Martin Pospíšil. Na boisku niebawem pojawi się Artur Sobiech.

• Jeszcze jedna roszada Adama Nawałki. Tomasza Jodłowca zastępuje kolejny gracz Lechii Gdańsk, Ariel Borysiuk.

• Zmiany także w naszej drużynie. Z boiska schodzi Karol Linetty, zmienia go powitany gorącymi brawami Sebastian Mila. Dobry mecz pomocnika Lecha.

• Zejdzie też Tomas Kalas, zastąpi go Daniel Pudil.

• Boisko opuszcza debiutujący dziś Bartosak, w jego miejsce Pavel Kaderabek.

• Żółtą kartką ukarany został jeszcze Grosicki za zdjęcie koszulki.

• Kamil Grosicki schodzi z boiska, burza braw dla strzelca gola, zmieni go Sławomir Peszko.

• Po bramce nieco poniosło też stadionowego spikera. Według niego bramkę strzelił Kamil "TURBO" Grosicki.

• GOOOOOOOOOL!!! 3:1 dla Polski! Kamil Grosicki kończy świetną kontrę Polaków rozpoczętą przez Michała Pazdana, asystę zalicza Krzysztof Mączyński! Piękna kontra Polski!

• Świetna akcja Polaków! Karol Linetty bardzo odważnie ruszył z kontrą, po klepce z Milikiem znalazł się przed czeskim bramkarzem, jego uderzenie tylko paruje golkiper Arsenalu i gdy wydawało się, że będziemy mieli trzeciego gola, to futbolówkę zdołał wybić obrońca!

• To było ostatnie zagranie Skody w tym meczu, zmienia go Tomas Necid.

• Milan Skoda oddaje zaskakujące uderzenie z pierwszej piłki w polu karnym, Artur Boruc odprowadza piłkę wzrokiem, na szczęście leci ona tuż obok słupka!

• Kamil Grosicki oddaje mocny strzał z rzutu wolnego z mniej więcej trzydziestu metrów, jednak zdecydowanie było tu więcej siły niż precyzji. Od bramki rozpocznie golkiper reprezentacji Czech.

• W walce o piłkę przy dośrodkowaniu faulowany był Michał Pazdan, Polacy przy piłce.

• Ze stałego fragmentu nic nie wyszło, teraz to nasi sąsiedzi przygotowują się do dośrodkowania piłki z narożnika boiska.

• Ciekawa sytuacja - Kamil Grosicki przygotowywał się do wykonania rzutu rożnego, jednak z trybun w jego stronę poleciał szalik w barwach narodowych. "Grosik" pocałował orzełka i... odrzucił szalik. :-)

• 40 793 osoby obserwują spotkanie na stadionie we Wrocławiu.

• Jeszcze jedna roszada w drużynie czeskiej - strzelca bramki Ladislava Krejciego zastępuje Jozef Sural.

• Zahustel nie wróci już na plac gry, zmienia go Jiri Skalak.

• Za moment prawdopodobnie czekają nas zmiany w reprezentacji Czech, obecnie mamy przerwę w grze po groźnym zderzeniu Rybusa z Zahustelem.

• Po raz kolejny w tym meczu świetnie w polu karnym odnalazł się Michał Pazdan - zawodnik Legii kolejny raz zatrzymał groźne podanie przeciwnika.

• Bartosz Kapustka przyjął piłkę na linii pola karnego, minął dwóch przeciwników i oddał strzał po ziemi, który z najwyższym trudem broni Petr Cech!

• Mączyński fauluje Krejciego dwukrotnie w ciągu kilkunastu sekund, jednak bez kary indywidualnej dla pomocnika Wisły Kraków.

• Świetnie piłkę na prawym skrzydle odebrał Bartosz Kapustka, piłka trafia do Grosickiego, ale chyba trochę za późno - skrzydłowy traci piłkę.

• Kamil Grosicki zaskakująco dośrodkowuje z prawej strony boiska spod samej linii bocznej, bliski strzału był Arkadiusz Milik!

• W przerwie mieliśmy jedną zmianę w naszej reprezentacji. Kamila Glika zastąpił Thiago Cionek.

• Czesi zaczęli drugą połowę!

• Za moment zaczynamy drugą połowę!

• Mamy mieszane uczucia co do gry Polaków w pierwszej połowie, jednak z niecierpliwością czekamy na drugą część spotkania!

• Do przerwy prowadzimy, ale zawdzięczamy to tylko dobremu pierwszemu kwadransowi. Potem Polacy mocno spuścili z tonu, dając się zdominować Czechom. Pod koniec pierwszej części spotkania zdobyli oni kontaktowego gola i byli nawet bliscy wyrównania.

• Koniec pierwszej połowy, Polska wygrywa z Czechami 2:1.

• Artur Boruc rzucił się pod nogi Milana Skody zapobiegając utracie bramki! Trwa minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Akcja zakończona faulem Krejciego, przy piłce Polacy.

• Bartosz Kapustka ratuje nas przed stratą gola po dośrodkowaniu Kalasa ofiarnym wślizgiem, rzut rożny dla gości.

• MAMY GOLA KONTAKTOWEGO! Tomasz Jodłowiec wybija piłkę wprost pod nogi Ladislava Krejciego, który pięknym strzałem z woleja z linii szesnastki posłał piłkę w okienko bramki Polaków! Już tylko 2:1 prowadzą Polacy!

• Artur Jędrzejczyk nieczysto zatrzymuje Lukasa Bartoska i dostaje za to pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Glik wrócił już do gry.

• Martin Pospisil groźnie podaje piłkę po ziemi wzdłuż pola karnego, na szczęście piłka nie dociera do jego kolegi.

• W zamieszaniu w polu karnym Prochazka w walce o piłkę uderzył łokciem Kamila Glika, kapitan Torino będzie musiał na chwilę zejść z boiska.

• Słabą wrzutkę w pole karne poza linię boczną posyła Milik.

• Fauluje teraz Jędrzejczyk w okolicach narożnika pola karnego, będzie dobra okazja dla gości na dośrodkowanie w pole karne.

• Jaroslav Plasil dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłkę wybija Glik, podaje do Linettego, który świetnie ruszył z szybką kontrą, jednak został w ostatniej chwili powstrzymany przez wracającego Plasila.

• Artur Jędrzejczyk podaje nie w tempo do Karola Linettego, zawodnik Lecha złapany na minimalnym spalonym.

• Vaclav Prochazka świetnie odnalazł górnym podaniem Ondreja Zahustela, ten oddaje strzał szczupakiem, tuż obok słupka!

• Michał Pazdan stracił piłkę przy linii bocznej, jednak natychmiast naprawił swój błąd wybijając ofiarnie piłkę na aut.

• Od bramki rozpocznie Artur Boruc.

• Kombinacyjna akcja Czechów, dośrodkowanie Krejciego zablokowane przez Glika. Rzut rożny dla reprezentacji Czech.

• Milan Skoda oddaje strzał w polu karnym z dość trudnej pozycji, był dobrze pilnowany przez Michała Pazdana, napastnik uderza niecelnie.

• Marek Suchy fauluje wychodzącego z kontrą Milika, tym razem obejdzie się jeszcze bez kartki dla doświadczonego obrońcy.

• Michał Pazdan popisał się wybornym odbiorem dość daleko od bramki, jednak jego mocne podanie do Arkadiusza Milika było zbyt mocne.

• W odpowiedzi mocny strzał oddaje ustawiony na trzydziestym metrze Ladislav Krejci. Piłka szybuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Artura Boruca.

• MAMY KOLEJNEGO GOLA! Arkadiusz Milik dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Tomasz Jodłowiec strzałem głową pokonuje bramkarza! 2:0 dla Biało-czerwonych!

• Doskonałe prostopadłe podanie Jaroslava Plasila świetnym wślizgiem przejmuje Michał Pazdan, ważna interwencja stopera reprezentacji Polski.

• Arkadiusz Milik przejął piłkę na połowie naszych sąsiadów, jednak podał Kamilowi Grosickiemu mocno za plecy i stracił piłkę.

• Ondrej Zahustel fauluje Kamila Glika pod naszym polem karnym, rozpocznie Artur Boruc.

• GOOOOL!!! Bartosz Kapustka doskonale dośrodkowuje z lewej strony wprost na głowę Arkadiusza Milika, który mocnym strzałem głową pokonuje Petra Cecha! 1:0 dla Polski!

• Kamil Grosicki zagrywa ręką w środku pola, rzut wolny dla gości.

• Od środka zaczyna reprezentacja Polski!

• Minuta ciszy poświęcona ofiarom francuskich zamachów.

• Piłkarze już na murawie, czas na Mazurka Dąbrowskiego!

• Rozgrzewka już za nami. A do rozpoczęcia meczu niespełna kwadrans!

• Zostało już tylko nieco ponad 20 minut do rozpoczęcia spotkania!

• O wyrównaniu rekordu przez Cecha przypomniał jeszcze spiker. Bramkarz gości dostał od kibiców kolejną gromką owację.

• Czesi także się już rozgrzewają. Wśród kibiców słychać pierwsze, choć jeszcze ciche, okrzyki dopingu.

• Na murawie jest już cała reprezentacja Polski. Nasi piłkarze zostali oczywiście owacyjnie przywitani przez widzów, których na stadionie jest już całkiem sporo, choć nie jest jeszcze wypełniony nawet w połowie. Organizatorzy spodziewają się kompletu - 42,5 tysiąca widzów.

• Na rozgrzewce pojawili się już także bramkarze reprezentacji Polski - Artur Boruc, Wojciech Szczęsny i Przemysław Tytoń.

• Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się bramkarze reprezentacji Czech. Najbardziej owacyjnie przywitano Petra Cecha, który wyrówna dziś rekord Karela Poborskiego w liczbie spotkań w kadrze (118).

• Rezerwowi reprezentacji Czech: Tomas Vaclik, Tomas Koubek, Pavel Kaderabek, Michal Kadlec, Tomas Sivok, Tomas Necid, Borek Dockal, Jiri Skalak, Daniel Pudil, David Pavelka, Josef Sural i Vladimir Darida.

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń, Thiago Cionek, Łukasz Szukała, Jakub Wawrzyniak, Sławomir Peszko, Sebastian Mila, Piotr Zieliński, Łukasz Piszczek, Ariel Borysiuk, Artur Sobiech, Mariusz Stępiński i Paweł Dawidowicz.

• Oto składy obu zespołów, za moment ławki rezerwowych.

• Witam Państwa, już za niecałe dwie godziny rozpocznie się mecz reprezentacji Polski z Czechami. Z pewnością czekają nas wielkie emocje, na spotkanie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!

• Polska - Czechy LIVE!

Zapowiedź: Polska - Czechy LIVE! Towarzyski rewanż za Euro 2012

W dzisiejszym meczu na boisku zabraknie na pewno gwiazd reprezentacji Polski, czyli Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Fabiańskiego oraz Jakuba Błaszczykowskiego. "Lewy", "Krycha" i "Fabian" zostali zwolnieni z meczu z Czechami na prośbę swoich klubów, natomiast Kuba doznał kontuzji i sztab zadecydował, że zawodnik Fiorentiny dziś nie wystąpi. Reszta zawodników jest do dyspozycji Adama Nawałki, spodziewać możemy się kolejnego występu Bartosza Kapustki oraz Piotra Zielińskiego, który rozegrał dobrą drugą połowę w meczu z Islandią. Mecz Polska - Czechy we Wrocławiu zakończył naszą przygodę z Euro 2012