Polska - Grecja 3:0. Biało-Czerwoni zaczęli eliminacje MŚ od zwycięstwa

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Reprezentacja Polski w futsalu eliminacje MŚ zaczęła od zwycięstwa
Reprezentacja Polski w futsalu eliminacje MŚ zaczęła od zwycięstwa for. Danuta Drabik
Reprezentacja Polski pokonała w Jastrzębiu Grecję 3:0 w meczu otwierającym eliminacje mistrzostw świata w futsalu. W naszej grupie rywalizować będziemy jeszcze z Azerbejdżanem i to z pewnością będzie dużo groźniejszy rywal niż raczkujący w halowej odmianie futbolu Grecy.

Reprezentacja Polski była zdecydowanym faworytem spotkania z Grecją. Biało-Czerwoni od początku meczu rozgrywanego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali przewagę, ale na bramki kibicom przyszyło czekać ponad kwadrans. Michał Marek, Paweł Kaniewski i Sebastian Leszczak trafiali w słupek, a po strzale naszego kapitana Tomasza Kriezela jeden z Greków wybił piłkę z pustej bramki.

Worek z golami rozwiązał w 17 minucie gry Mateusz Mrowiec. Zawodnik mistrza Polski Piasta Gliwice dobił strzał Michała Kubika wpychając z bliska piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później wspaniałą indywidualną akcją popisał się Mikołaj Zastawnik. Zawodnik Rekord Bielsko-Biała ograł dwóch obrońców, a następnie lekko przerzucił piłkę nad dobrze spisującym się bramkarzem rywali.

Po przerwie wynik spotkanie podwyższył Remigiusz Spychalski. Zadowoleni z prowadzenia Polacy nieco się rozluźnili i Grecy niespodziewanie też mieli swoje szanse. Za pierwszym razem od utraty gola uratował nas bramkarz Michał Kałuża, a za drugim słupek. W ostatniej minucie gry słupek bramki gości obił z kolei Kacper Sendlewski.

W przerwie meczu Polska - Grecja w Jastrzębiu-Zdroju prezes PZPN Cezary Kulesza pożegnał kończącego reprezentacyjną karierę Sebastiana Wojciechowskiego, który pochodzi z tego miasta.

Polska - Grecja 3:0 (2:0)
1:0 Mateusz Mrowiec (17), 2:0 Mikołaj Zastawnik (17), 3:0 Remigiusz Spychalski (25)

Polska Kałuża - Kriezel, Kubik, Marek, Zastawnik oraz Leszczak, Mrowiec, Kaniewski, Spychalski, Surmiak, Sendlewski, Roll,