Polska

4

Gruzja

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Było wiele emocji, gra pozostawiała wiele do życzenia, ale najważniejsze jest to, że Polska wygrała z Gruzją!

• Szkoci tylko remisują z Irlandią i tracą do nas już trzy punkty!

• W pierwszej połowie graliśmy dobrze, a nie byliśmy w stanie strzelić bramki. W drugiej połowie dominowali Gruzini, to oni prowadzili grę, ale bramki strzeli Polacy. Jedna bramka Milika, trzy trafienia Lewandowskiego! Wciąż jesteśmy liderami grupy D!

• Koniec! Po raz drugi w tych eliminacjach ogrywamy Gruzję 4:0!

• Perfekcyjne długie podanie Milika z głębi pola, Lewandowski szybko przyjmuje, strzela i kompletuje hat-tricka! Czemu nie mogliśmy tak zagrać wcześniej?

• GOOOOOOOOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI PO RAZ TRZECI!

• Polacy nie dali nam napisać, że sędzia przedłużył drugą połowę o trzy minuty.

• Centra Błaszczykowskiego, strzał głową Lewandowskiego i mamy trzecią bramkę!

• GOOOOOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Przypominamy, wygrywamy 2:0 z Gruzją, nie z Armenią.

• Ostatnia zmiana w naszej drużynie. Michała Pazdana zastępuje Marcin Komorowski.

• Tego nie spodziewał się chyba nikt! Przeważali Gruzini, a bramkę strzelamy my! Świetnie prostopadłe podanie Arkadiusza Milika bardzo pewnie wykorzystał Robert Lewandowski!

• GOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Gruzini niedokładnie, piłka trafia pod nogi Fabiańskiego. Mamy chwilę oddechu.

• Kontra Polaków przeprowadzona przez Błaszczykowskiego, który delikatną wcinką próbował znaleźć Lewandowskiego. Niestety plan naszego byłego kapitana perfekcyjnie przewidzieli obrońcy rywali.

• W końcu wyszliśmy z dobrym atakiem, wymieniliśmy kilka podań na połowie przeciwnika. Z dobrej strony pokazał się Błaszczykowski, znów w bramce świetnie Loria.

• Ależ mieliśmy szczęście! Kolejna dobra akcja Gruzinów zakończyła się uderzeniem Navalovskiego w poprzeczkę!

• Defensywna zmiana w naszym zespole. Rozgrywającego dziś świetny mecz Kamila Grosickiego zastępuje Tomasz Jodłowiec.

• Chanturia zabawił się z Mączyńskim i Krychowiakiem i uderzył zza pola karnego. Na szczęście tylko w środek bramki, ale było bardzo groźnie.

• Po strzale Roberta Lewandowskiego piłka odbiła się jeszcze od obrońcy rywali, niestety sędzia tego nie zauważył i grę ob bramki rozpoczną Gruzini.

• Ostatnia zmiana w zespole naszych rywali. Kobakhidze kończy swój występ, zastępuje go Tskadadze.

• Błąd w rozegraniu Gruzinów, szybka akcja Polaków, ale strzał Grosickiego z dystansu bardzo słaby.

• Dośrodkowywał Łobżanidze, na szczęście zbyt głęboko i piłkę złapał Fabiański.

• Polacy cofnęli się do defensywy, grę prowadzą Gruzini. Trzeba przyznać, że ataki pozycyjne wychodzą im naprawdę nieźle.

• Świetna centra Błaszczykowskiego, Grosicki strzelając głową pomylił się nieznacznie!

• Strzeliliśmy bramkę, ale wciąż nie możemy poukładać naszej gry. Gruzini coraz częściej przejmują piłkę w środku pola i groźnie atakują.

• A tak cieszyli się Polacy po bramce Milika.

• Pierwsza akcja prawą stroną w wykonaniu Błaszczykowskiego dobrze zablokowana przez stoperów.

• Mamy także zmianę w reprezentacji Polski. Sławomira Peszkę zmienia Jakub Błaszczykowski, który wraca do kadry.

• Druga zmiana w zespole Gruzji. Z boiska zszedł Wacadze, na murawie zameldował się Chanturia.

• Tym razem rzut rożny rozegrany na krótko. Milik zagrał do Mączyńskiego, ten szybko oddał mu piłkę, a napastnik Ajaxu popisał się cudownym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego! Loria był bez szans!

• GOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ MILIK!

• Milik z rzutu rożnego na Szukałę, obrońcy wybijają piłkę za boisko, będzie kolejny korner.

• Dobry strzał zza pola karnego w wykonaniu Gruzinów, na szczęście świetną interwencją popisuje się golkiper Swansea.

• W drugiej połowie znacznie lepiej radzą sobie nasi rywale, dłużej utrzymują się przy piłce i częściej goszczą na naszej połowie.

• Trener Gruzji szykuje już drugą zmianę w swoim zespole. Trener Adam Nawałka zapewne niebawem także dokona personalnych zmian w swojej drużynie.

• Teraz dwa dośrodkowania z prawej strony w wykonaniu Polaków. Pierwsze dobrze wybili obrońcy, z drugim bez trudu poradził sobie Loria.

• Gruzini z rzutu rożnego, Łobżanidze zgrywał piłkę głową w stronę bramki, ale tam świetną interwencją popisał się Łukasz Fabiański.

• Kolejna dynamiczna akcja Grosickiego. Tym razem wbiegł w pole karne, ale został świetnie zablokowany przez stoperów rywali i nie zdołał oddać strzału.

• Tym razem dobra akcja z lewej strony, Rybus świetnie przełożył sobie piłkę, ale obrońcy Gruzji zdołali zablokować jego dośrodkowanie.

• Tym razem groźnie było w naszym polu karnym! Ananidze dośrodkowywał z rzutu rożnego, a do strzału głową doszedł Kashia. Obrońca reprezentacji Gruzji na szczęście uderzył niecelnie.

• Szkoci wyrównują na początku drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Maloney.

• Twarde starcie Milika z Amisułaszwilim. Polak faulował kapitana reprezentacji Gruzji.

• Po źle rozegranym rzucie wolnym z dystansu uderzał jeszcze Łukasz Piszczek, ale piłka minęła bramkę w sporej odległości.

• Zmiana w zespole Gruzji. Na drugą połowę nie wyszedł już Okriaszwili, zastąpił go Dauszwili.

• Wracamy do Warszawy, wracamy na Stadion Narodowy, rozpoczynamy drugą połowę gry!

• Arbiter z Białorusi kończy pierwszą odsłonę meczu z Gruzją. Polacy grają dobrze, stwarzają sobie stuprocentowe okazje, brakuje skuteczności. Obyśmy w drugiej połowie przestali w kółko wymieniać nazwisko Lorii, który do tej pory dokonywał cudów w bramce. Wracamy już za kilkanaście minut.

• Ostatnia kontra Polaków w pierwszej połowie zakończona niedokładnym podaniem Grosickiego.

• Arbiter przedłuża pierwszą połowę o minutę.

• Obrońcy Gruzji pogubili się, piłkę przejął Robert Lewandowski, ale szybko doskoczyło do niego trzech rywali i nasz kapitan nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę Lorii.

• Tym razem na uderzenie z dystansu zdecydował się Kobakhidze, ale z tak słabym strzałem problemów nie mógł mieć Fabiański.

• Milik zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, znów górą Loria!

• A w drugim meczu naszej grupy Irlandczycy prowadzą ze Szkotami. Bramkę zdobył Walters.

• Za mocne dośrodkowanie Mączyńskiego, zresztą nie po raz pierwszy ten zawodnik traci piłkę. W przerwie Adam Nawałka zapewne będzie chciał go zastąpić. Typujemy wejście na murawę Sebastiana Mili.

• Kazaishvili z łatwością ograł Szukałę i pokazał, że piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Na szczęście dośrodkowanie Gruzinów pewnie wyłapał Łukasz Fabiański.

• Kolejna świetna interwencja Pazdana, który przewidział podanie rywali i przerwał ich akcję.

• Rozgrzewają się Mila, Kucharczyk i Błaszczykowski. Trener Adam Nawałka chce mieć gotowych zmienników w każdej chwili.

• Świetnie przeciął akcję rywali Pazdan, potem naszą akcję napędzał Sławomir Peszko, ale nie zrozumiał się z kolegami i zagrał w pole karne za mocno.

• Doczekaliśmy się błędu Lorii - po dośrodkowaniu Rybusa golkiper rywali zaliczył tak zwany pusty przelot, ale żaden z naszych reprezentantów nie zamknął tej akcji.

• Dobra akcja Gruzinów zakończona niecelną główką Łobżanidze. Przewaga Polaków nieco zmalała, do głosu doszli teraz goście.

• Michał Pazdan bardzo dobrze radzi sobie dziś na środku obrony.

• Gruzini często grają długie piłki do Wacadze, ale i tym razem napastnik Gruzji faulował podczas próby przyjęcia piłki.

• Jeśli tak mają działać na naszych kadrowiczów wywiady dla Ekstraklasa.net, to przed kolejnym spotkaniem będziemy musieli porozmawiać przynajmniej z kilkoma. Grosicki jest dziś nie do zatrzymania!

• Grosicki znowu świetnie dośrodkował, Lewandowski uderzył z kilku metrów, ale znów w bramce cudów dokonuje Loria!

• Tworzymy sytuacje, trzykrotnie byliśmy już bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Bramka dla Polaków po prostu musi być kwestią minut.

• Pazdan z Rybusem świetnie rozbijają atak rywali, konstruujemy kolejny atak pozycyjny.

• Krychowiak zagrał do Lewandowskiego, napastnik Bayernu Monachium minął bramkarza, strzelił, a piłkę z linii bramkowej wybił Amisułaszwili!

• Znów było bardzo gorąco w polu karnym Gruzinów! Strzelał Peszko, potem próbował poprawić Lewandowski, na posterunku Loria!

• W końcu zobaczyliśmy akcję przeprowadzoną lewą stroną boiska. Rybus zagrał do Peszki, a ten dośrodkował, niestety słabo i piłkę złapał Loria.

• Dobra, szybka kontra naszej reprezentacji zakończona strzałem Grosickiego. Loria wybija piłkę poza boisko.

• Wszystkie ataki naszej reprezentacji przechodzą przez prawą stronę boiska. Dobrze dziś wyglądają Piszczek i Grosicki.

• Znowu dośrodkowywał Piszczek, tym razem niedokładnie i piłka minęła wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym.

• Z prawej strony dośrodkowywał Piszczek, Grosicki huknął bez przyjęcia i piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki!

• Tym razem centra po drugiej stronie boiska, Peszko wybija piłkę poza boisko.

• Gramy bardzo wysoko, nie pozwalamy wyjść Gruzinom z własnej połowy, stwarzamy sobie okazje. Oby tak dalej.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Gruzinów, ale nasi rywale zdołali wybić piłkę.

• Dobre dośrodkowanie Grosickiego z prawej strony boiska, Łobżanidze wybija piłkę na rzut rożny.

• Grosicki świetnie odebrał piłkę, wbiegł w pole karne rywali, ale zagrał bardzo niedokładnie.

• Długie podanie do Wacadze z głębi pola, ale gruziński napastnik faulował Szukałę.

• Od początku Polacy zaatakowali rywali bardzo wysoko. Faul Mączyńskiego, sędzia przerywa grę.

• Gramy! Pierwszą połowę rozpoczynają goście.

• Jest pięknie, nic tylko grać, zaczynamy już za kilkanaście sekund.

• Na Stadionie Narodowym rozbrzmiewa już hymn Gruzji, za chwilę Mazurek Dąbrowskiego i gramy!

• Jakie wyniki w innych spotkaniach grupy D będą dla nas najkorzystniejsze? W meczu Gibraltaru z mistrzami świata nie ma co liczyć na niespodziankę, natomiast w spotkaniu Irlandczyków ze Szkotami liczymy na podział punktów.

• Obejrzyjmy to jeszcze raz! W stolicy Gruzji wygraliśmy 4:0, dziś liczymy na powtórkę tego wyniku.

• Zachęcamy do przeczytania naszej rozmowy z Kamilem Grosickim. O nadchodzącym spotkaniu z Gruzją z naszym skrzydłowym rozmawiali Kondrad Kryczka i Jakub Seweryn.

• Wygląda na to, że Gruzini zagrają piątką obrońców.

Gruzja: Loria - Łobżanidze , Kashia, Amisułaszwili, Dvali, Navalovsky - Ananidze, Kobakhidze, Okriaszwili, Kazaishvili - Wacadze

• Stadion Narodowy jeszcze świeci pustkami, ale liczymy na to, że kibice dziś nie zawiodą i swoim dopingiem poprowadzą naszą kadrę do zwycięstwa.

• Jak było ostatnio? 14 listopada eliminacyjne wyjazdowe spotkanie z Gruzją skończyło się wynikiem 4:0 dla naszej kadry. Bramki zdobywali Kamil Glik, Sebastian Mila, Grzegorz Krychowiak i Arkadiusz Milik. Jak wynik typujecie dziś?

• Tak wygląda tabela grupy D przed szóstą kolejką spotkań. Dziś poza meczem naszej kadry odbędą się także spotkania Gibraltaru z Niemcami (20:45) oraz Irlandii ze Szkocją (18:00).

• Tabela przed meczem z Gruzją

• Poniżej przedstawiamy oficjalny skład Polaków na dzisiejsze spotkanie. Jak Wam się podoba? Coś Was zaskoczyło?

• Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE ze spotkania Polska - Gruzja. Spotkanie rozpocznie się za nieco ponad godzinę, ale my już teraz zaczniemy umilać Państwu czas oczekiwania na ten pojedynek. Relację poprowadzi Dariusz Kosiński.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA POLSKA - GRUZJA

Trening przed meczem Reprezentacji Polski

Na półmetku eliminacji wszystko jest tak, jak należy. Z dorobkiem 11 punktów zdobytych w pięciu meczach Polacy są na najlepszej drodze do Euro 2016, które odbędzie się latem przyszłego roku we Francji. Choć podopieczni Adama Nawałki ani razu w tych eliminacjach nie schodzili z placu boju pokonani, to jak przyznał w wywiadzie z nami Kamil Grosicki (link), w zremisowanych spotkaniach ze Szkocją i Irlandią biało-czerwoni „śmiało mogli zdobyć przynajmniej dwa punkty więcej i wtedy ich sytuacja byłaby rzeczywiście komfortowa”.

Nie ma jednak na co narzekać, bo chyba mało kto na starcie eliminacji takich wyników kadry Nawałki się spodziewał. Żeby dobrej sytuacji sobie nie skomplikować, trzeba w sobotnie popołudnie pokonać na Stadionie Narodowym Gruzję, która dotąd zdobyła ledwie trzy punkty i to w meczu ze słabiutkim Gibraltarem. Wyniki drużyny Kachabera Cchadadze mogą być jednak mylące. Już w listopadowym starciu z Polską w Tbilisi porażkę 0:4 można było śmiało nazwać zbyt wysoką, a od tego czasu, z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej, Gruzini zrobili spore postępy, co było widać kilka dni temu, gdy w sparingu z Ukrainą pechowo przegrali 1:2.