Polska

4

Islandia

2

• Koniec meczu! Fantastyczna druga połowa w wykonaniu reprezentacji Polski daje jej zwycięstwo nad Islandią 4:2! Taką kadrę Nawałki chcemy oglądać na Euro! Brawo Polacy!

• Sędzia dolicza do tego meczu dwie minuty. Do polskiej bramki trafia Sigurdsson, ale wcześniej był faul w ofensywie Islandczyków.

• Wielka owacja na Narodowym! Schodzi bowiem Robert Lewandowski, którego zastępuje Artur Sobiech!

• Rehabilitacja Szukały po błędzie przy bramce na 2:2! Rosły stoper teraz kapitalnie zatrzymał w polu karnym Finnbogasona po błędzie Glika!

• ... a także debiutujący w kadrze Stępiński za Milika.

• Dwie zmiany w reprezentacji Polski. Linetty w miejsce Grosickiego...

• Polacy teraz mogą poszaleć w kontratakach! Ostatni obrońca islandzki teraz w ostatniej chwili przerywa zagranie Arkadiusza Milika!

• Niezbyt pewna, ale na szczęście skuteczna interwencja Szczęsnego po rzucie wolnym dla Islandii. Goście jednak zdobywają jeszcze korner.

• Bestia się obudziła! Kapitalne podanie prostopadłe Krychowiaka, Lewandowski wychodzi niemalże sam na sam z Kristinssonem, ale pomimo obecności jednego z obrońców płaskim strzałem zaskakuje islandzkiego bramkarza! 4:2!

• GOOOOOOOL!!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Gudmundsson zmienia Boedvarssona w ekipie gości.

• On musiał coś strzelić, prawda?! W zamieszaniu po rzucie rożnym napastnik Bayernu dobija obroniony strzał z kilkunastu metrów Krychowiaka! 3:2!

• GOOOOOOOL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!

• Szybka akcja Polaków prawym skrzydłem, centrę Grosickiego przerywa islandzki stoper i jest rzut rożny.

• Polska - IslandiaPolska - Islandia

• Mączyński chciał dograć piłkę za linię obrony do Grosickiego, jednak zagrał nieco zbyt mocno, w ręce bramkarza.

• Prosta strata biało-czerwonych po rzucie rożnym! W kontrataku Finnbogason dobrze zagrywa w pole karne do Boedvarssona, ale ten uderza tylko w boczną siatkę!

• Kapustka szukał efektownego podania w pole karne do Grosickiego, ale skrzydłowy Rennes nie zdążył do tej piłki. Po chwili dynamiczne wejście Rybusa przynosi korner dla Polski.

• Teraz Finnbogason został złapany na spalonym.

• Katastrofalny, juniorski błąd Szukały! Finnbogason wychodzi sam na sam ze Szczęsnym i płaskim strzałem pokonuje bramkarza Romy! 2:2!

• GOL! Alfred Finnbogason!

• Wejście smoka! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do bezpańskiej piłki dopada w polu karnym Kapustka i wolejem z kilku metrów pokonuje Kristinssona! 2:1 dla Polski!

• GOOOOOOOL!!! BARTOSZ KAPUSTKA!

• Oraz Kapustka za Wawrzyniaka. Lewym obrońcą zostaje Rybus.

• Dwie zmiany w reprezentacji Polski. Mączyński za Zielińskiego...

• Szczęsny łapie dośrodkowanie z rzutu rożnego i rozpoczyna kontrę Polaków. Ta kończy się niecelnym uderzeniem zza pola karnego Rybusa!

• Szczęsny!!! Islandczycy mieli przewagę w kontrze, ale polski bramkarz świetnie przeciął dośrodkowanie przed mającym pustą bramkę Traustasonem! Piłkę za chwilę w polu karnym dostaje Sigurdsson, a jego groźny strzał blokuje Szukała!

• Krychowiak zagrał świetne podanie w pole karne do Grosickiego, ale ten się poślizgnął! Polacy utrzymują się przy piłce. Z dystansu mocno uderza Zieliński, Kristinsson odbija przed siebie, ale po chwili łapie dobitkę Lewandowskiego!

• Kolejne ataki Polaków! Najpierw dośrodkowanie Grosickiego wyłapał Kristinsson, a po chwili, po akcji Rybusa, niecelnie nożycami uderzył Milik! Dzieje się!

• Było groźnie! Polacy wyszli trójką w kontrataku, Lewandowski zagrał w pole karne do Grosickiego, ten szukał Milika, ale zagrał niedokładnie! Informacja o frekwencji: 56 207 osób na Narodowym.

• Żółta kartka dla Piotra Zielińskiego, który sfaulował w środku pola rozpędzonego Traustasona.

• Lewandowski!!! Napastnik Bayernu dostał doskonałe podanie w pole karne, ale jego strzał z kilkunastu metrów poszybował ponad bramką!

• Znakomita szansa dla gości! Centra z lewego skrzydła przed samą bramkę pada łupem Szczęsnego! Gdyby sięgnął to Finnbogason, byłoby 1:2!

• Atakujemy dalej! Strzał Milika zza pola karnego został zablokowany! Wcześniej Skulason przerwał bardzo groźne prostopadłe podanie do Lewandowskiego!

• Mamy remis! Lewandowski wymienił piłkę przed polem karnym z Zielińskim, pomocnik Empoli zagrał na prawą stronę pola karnego, a Grosicki płaskim strzałem z ostrego kąta zaskoczył Kristinssona!

• GOOOOOOL! KAMIL GROSICKI!

• Niecelne uderzenie z dystansu Krychowiaka.

• Groźna akcja gości kończy się bardzo niecelnym uderzeniem Finnbogasona.

• Grosicki wychodzi sam na sam z bramkarzem przeciwnika! Wcześniej jednak sędzia przerwał grę, bowiem Rybus był na spalonym.

• Dobra, dokładna długa piłka w pole karne do Lewandowskiego, ten walczył z dwoma obrońcami Islandii, ale ci zdołali odebrać piłkę.

• I Sigurjonnsona za Gunnarssona.

• Małe spięcie na murawie. Sędzia musi uspakajać zawodników po faulu jednego z przyjezdnych.

• Dwie zmiany w ekipie Islandii - Bjarnason za... Bjarnasona. Theodor Elmar za Birkira.

• Wznawiamy grę! Naprzód Polacy!

• Koniec pierwszej połowy! Nie jest to złe spotkanie podopiecznych Nawałki, którzy jednak muszą męczyć się w ataku pozycyjnym przeciwko dobrze ustawionym i zorganizowanym Islandczykom. Podopieczni Larsa Lagerbacka szybko dostali kontrowersyjny rzut karny, dzięki którym prowadzą do przerwy 1:0.

• Popędził prawym skrzydłem Grosicki, ale jego płaskie dośrodkowanie zostało przecięte przez gości. Po chwili dobrze do akcji ofensywnej włączył się Wawrzyniak, jednak jego wrzutka padła łupem bramkarza.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Wawrzyniak! Dobre dośrodkowanie Grosickiego, zgranie piłki przed bramkę, gdzie Wawrzyniak uderza ponad poprzeczką! Szkoda!

• Krychowiak niczym czołg wbił się z piłką w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Długa akcja reprezentacji Polski! W polu karnym najpierw zablokowany został Grosicki, a chwilę później minimalnie niecelnie zza szesnastki uderzył Milik!

• Glik wraca na boisko, a seria rzutów rożnych dla Islandii nie przynosi zagrożenia pod bramką Szczęsnego.

• Polscy lekarze podnoszą jednak kciuk do góry. Wygląda na to, że powinno być dobrze z czołowym stoperem naszej kadry.

• Po ofiarnej interwencji jakiegoś urazu kolana nabawił się chyba Kamil Glik. Nie wygląda to dobrze...

• Grosicki starał się coś zdziałać na lewym skrzydle, ale jego wrzutka lewą nogą była fatalna i wyleciała poza boisko.

• Płaski strzał z dystansu Krychowiaka pewnie broni Kristinsson.

• Szansa dla Islandczyków! Centra z rzutu wolnego spada na głowę Ragnara Sigurdssona, ale ten uderza ponad poprzeczką!

• Na spalonym złapany Maciej Rybus.

• Świetna szansa dla Polski! Praktycznie sam na sam z bramkarzem wyszedł Grosicki, ale nie najlepiej zabrał się z piłką i lewą nogą uderzył obok bramki!

• Ależ było blisko drugiego gola dla gości! Bjarnason z lewego skrzydła dograł piłkę na 16. metr do niepilnowanego Sigurdssona, który huknął minimalnie obok bramki wyciągniętego jak struna Szczęsnego!

• Zieliński zebrał piłkę przed polem karnym, popędził prawym skrzydłem, ale Polacy nie sięgnęli jego dośrodkowania. Jeszcze z powietrza próbował uderzyć Rybus, ale skiksował, a po chwili skrzydłowego Tereka zatrzymali Islandczycy.

• Szybka akcja Polaków, po centrze Lewandowskiego Saevarsson był zmuszony wybić piłkę na korner.

• Za mocne prostopadłe podanie Lewandowskiego. Ani Rybus, ani Grosicki nie dali rady dopaść do piłki w polu karnym.

• Rzut wolny dla Polski. Milik próbował centry w światło bramki przeciwnika, ale ta została wybita przez Islandczyków.

• Długa piłka w pole karne Islandii, gdzie Łukasz Piszczek nie zdołał wygrać pojedynku powietrznego z rywalem i oddać strzału głową.

• Sędzia liniowy ponownie dopatrzył się spalonego, na którym rzekomo znalazł się Robert Lewandowski.

• Na spalonym złapany Robert Lewandowski. Przynajmniej zdaniem sędziego.

• Polacy dość agresywnie nacierają na pole karne rywala, ale ten dobrze się broni. Wynik Islandczykom na to pozwala, choć do końca meczu jeszcze bardzo daleko.

• Kolejna składna akcja Polaków, ale ponownie zabrakło dokładnej centry Grosickiego, któremu zabrakło dokładności również przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Mecz urazów na razie mamy w Warszawie. Faulowany w polu karnym Sigthorsson jednak nie jest w stanie grać dalej. Zmienia go Finnbogason.

• Było blisko! Rybus na lewym skrzydle poradził sobie z rywalem i zagrał ostro przed bramkę, gdzie Kristinssona uprzedził Milik, ale po jego strzale piłka poszybowała nad bramką!

• Szybki atak Polaków. Dośrodkowanie Grosickiego nie dochodzi jednak ani do Lewandowskiego, ani do Milika. Szkoda.

• Zmiana w reprezentacji Polski. Rybus za kontuzjowanego Błaszczykowskiego.

• Jakiegoś urazu mięśniowego doznał Jakub Błaszczykowski. Pomocnik Fiorentiny spoglądał na ławkę rezerwowych i po chwili usiadł na murawę. To koniec meczu dla niego.

• Kontratak Islandii przerwany przez dobry powrót Łukasza Piszczka.

• Dobra kontra Polaków! Szukała zagrał długą piłkę a Lewandowski przejął futbolówkę po błędzie dwóch obrońców Islandii i zagrał na drugą stronę boiska do Błaszczykowskiego. Po podaniu gracza Fiorentiny w pole karne defensorzy gości wybili piłkę na rzut rożny.

• Kamil Grosicki na spalonym.

• Baaaardzo precyzyjny strzał w okienko! Wyglądało to bardzo efektownie! 1:0 dla Islandii!

• Karny dla Islandii! Praktycznie z niczego! Faulował Wawrzyniak!

• Mogło być groźnie, ale Błaszczykowski nie doszedł do piłki.

• Zaczynamy!

• A teraz "Mazurek Dąbrowskiego"! Niech natchnie naszych do dobrej gry.

• Zaczynamy oczywiście od hymnu państwowego Islandii zatytułowanego "Lofsöngur" (Ó, guð vors lands, O Boże ziemi naszej).

• Obie drużyny już na boisku. Za moment czas na hymny.

• Sędzią tego spotkania będzie Irlandczyk Padraigh Sutton, a asystować mu będą Allen Lynch oraz Dermot Broughton. Arbitrem technicznym będzie Paweł Gil.

• Rezerwowi Islandia: Ingvar Jonsson, Frederick Schram, Hordur Magnusson, Haukur Hauksson, Johann Gudmundsson, Alfred Finnbogason, Kari Arnason, Elmar Bjarnason, Sverrir Ingason, Runar Sigurjonsson, Hjortur Hermannsson, Elias Omarsson, Oliver Sigurjonsson.

• Rezerwowi Polska: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Przemysław Tytoń, Thiago Cionek, Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty, Maciej Rybus, Sławomir Peszko, Sebastian Mila, Michał Pazdan, Ariel Borysiuk, Artur Sobiech, Bartosz Kapustka, Mariusz Stępiński, Paweł Dawidowicz.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Jedenastka Biało-Czerwonych z Wojciechem Szczęsnym oraz Piotrem Zielińskim.

• Islandia to jedna z największych rewelacji minionych eliminacji. Podopieczni Larsa Lagerbacka błyskawicznie zapewnili sobie awans na Euro 2016, wyprzedzając w grupie Turcję, Holandię, Kazachstan oraz Łotwę. Tylko w ostatniej kolejce Czesi, z którymi zmierzymy się we wtorek we Wrocławiu, zdołali wyprzedzić wyspiarzy.

• Przygotowania do Euro 2016 czas zacząć! Po tak bardzo udanych eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Biało-Czerwoni już mogą skupić się na meczach towarzyskich, które mają ich przygotować jak najlepiej do francuskiego Euro. Zaczynamy dzisiaj meczem z Islandią na Stadionie Narodowym.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się dziś z Islandią.

• Polska - Islandia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Pierwszy test przed mistrzostwami Europy

Reprezentacja Adama Nawałki w pierwszym spotkaniu towarzyskim po zakończeniu eliminacji Euro 2016 podejmie na Stadionie Narodowym Islandię. Nasi dzisiejsi rywale również jadą do Francji i choć nie mają w zespole wielkich gwiazd, jako drużyna są groźni dla każdego.