Polska mizeria sparingowa

Krzysztof Kurzyński
W sobotę i w niedzielę polskie drużyny rozegrały kilka meczów sparingowych z zagranicznymi rywalami. Wyniki tych spotkań są wysoce rozczarowujące.

Wisły sen o potędze
Wisła Kraków bierze udział w turnieju Copa del Sol. W pierwszym spotkaniu uległa Aalesund 0:2, a goście nie wykorzystali w tym meczu karnego. W kolejnym turniejowym występie Biała Gwiazda została upokorzona przez Valerengę, z którą przegrała 0:4. Norwegowie dominowali przez całe spotkanie, zdobywając po dwa gole w obu połowach. Nowi zawodnicy krakowskiej drużyny zaprezentowali słabiutką formę, która musi martwić zarówno kibiców, jak i trenera Maaskanta.

Lech chce awansu w Lidze Europy
Mistrzowie Polski zmierzyli siły z liderem gruzińskiej ekstraklasy, drużyną FC Zestafoni. Lechici najpierw gonili wynik, a później nie byli w stanie go utrzymać. Przy stanie 1:1 karnego nie wykorzystał Łotysz Artjoms Rudnevs. Bramka Mikołajczaka na niewiele się zdała, bowiem w ostatniej minucie Gruzini wyrównali. Jedynym pozytywem może być dobra forma i kolejna sparingowa bramka Vojo Ubiparipa.

Legia chce odzyskać tytuł
Legia Warszawa zremisowała z czwartą drużyną rosyjskiej drugiej ligi 2:2. Wojskowi nie byli w stanie udowodnić, że są lepsi od zespołu KamAZ Nabierieżne Czełny. Podobnie jak Lech Poznań, Legioniści najpierw gonili wynik po szybko straconej bramce, następnie wyszli na prowadzenie, by stracić gola w ostatniej minucie. Drugoligowcy na podium w polskiej Ekstraklasie?

Śląsk chce dołączyć do czołówki
Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Hradec Kralove. 12. drużyna czeskiej ekstraklasy nie dała sobie strzelić gola, pomimo że w Śląsku wystąpili m.in. Mila, Sotirović i Ćwielong. Zerowa skuteczność w sparingu bez jakiejkolwiek presji jest złym prorokiem przed zbliżającymi się spotkaniami o ligowe punkty.