Polska młodzieżówka zremisowała z kadrą Izraela. Średni start podopiecznych Marcina Brosza. Filip Koperski z Lechii Gdańsk nabawił się urazu

Piotr Rzepecki
Filip Koperski, pechowiec meczu
Filip Koperski, pechowiec meczu PAP/Art Service
Reprezentacja młodzieżowa. Niezbyt udanie rozpoczęła młodzieżówka Marcina Brosza eliminacje do turnieju Euro 2023 na Malcie. W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej reprezentanci Polski do lat 19 zremisowali z Izraelem 1:1. Jedyną bramkę dla Polaków strzelił piłkarz Lechii Gdańsk Filip Koperski. Podczas celebracji trafienia doznał jednak urazu i niedługo później musiał zejść z murawy.

Izrael u-19 - Polska u-19 1:1. Remis na start zmagań do młodzieżowego Euro

Pierwszym starciem polskiej młodzieżówki do lat 19 w cyklu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy był mecz z młodzieżówką Izraela. Choć rywale Biało-Czerwonych byli formalnymi gospodarzami to mecz odbył się na stadionie drugoligowej Garbarni w Krakowie.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Na prowadzenie wyszli Polacy, choć bramka zdobyta w 10. minucie przez obrońcę Lechii Gdańsk Filipa Koperskiego miała słodko-gorzki smak. Podczas celebracji gola 19-latek najpewniej naciągnął sobie mięsień i musiał murawę opuścić (nagranie poniżej).

Kibicom od razu może przyjść na myśl pechowy uraz Bartosza Kapustki sprzed blisko dwóch lat, kiedy po bramce w meczu z Florą Talinn (2:1) również źle stanął celebrując gola na 1:0. W przypadku pomocnika Legii skończyło się na uszkodzonych więzadłach krzyżowych i blisko rocznej przerwie.

Bramka na 1:1 padła w 25. minucie. Dogranie w pole karne wykorzystał Ran Binyamin, który wygrał główkę i pokonał bramkarza reprezentacji Polski. Bez wątpienia to rywale wyglądali lepiej w I połowie. Widoczna była różnica gry obronnej w naszym zespole po zejściu Koperskiego. Izraelczycy z łatwością dochodzili do sytuacji, ale bramek zarówno w I jak i II połowie nie oglądaliśmy.

Izrael - Polska 1:1 (1:1)
Bramki: Ran Binyamin - Filip Koperski.
Skład Polaków: Oliwier Zych (Aston Villa - Filip Koperski (Lechia Gdańsk) (16' Kacper Urbański (Bologna), Levis Pitan (Sheffield United), Miłosz Matysik (Jagiellonia Białystok) - Dawid Bugaj (SPAL), Maximilano Oyedele (Altrincham FC), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Jakub Lewicki (Jagiellonia Białystok) (71' Miłosz Brzozowski (Hansa Rostock) - Igor Strzałek (Legia Warszawa) (78' Dominik Biniek (Blackburn Rovers FC), Jordan Majchrzak (AS Roma), Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin) (78' Szczepan Mucha (Piast Gliwice).
Selekcjoner reprezentacji u-19: Marcin Brosz

Jak wygląda formuła rozgrywek? Z czterodrużynowej grupy tylko zwycięzca awansuje na turniej w Malcie. Jest to druga runda eliminacji. W pierwszej turze Polacy wygrali swoją grupę (m.in. z Włochami i Estonią).

Innymi grupowymi rywalami Biało-Czerwonych są Łotysze i Serbowie. Wszystkie mecze w grupie zostaną rozegrane w Polsce. Biało-Czerwoni zmierzą się na obiektach Cracovii w Rącznej, nasi rywale z kolei zagrają na stadionie Garbarni.

Oto harmonogram pozostałych gier Polaków:

• Polska – Łotwa - 25.03 (sobota), godz. 14:00, CTC w Rącznej,
  • Polska - Serbia - 28.03 (wtorek), godz. 15:00, CTC w Rącznej.

Na chwilę obecną tabelę grupy 6 otwierają Serbowie, którzy wygrali 1:0 z Łotwą w meczu 1. kolejki.

REPREZENTACJA w GOL24

Jakie były początki selekcjonerów reprezentacji Polski w XXI wieku? Przypominamy wyniki trenerów w ich debiutach. Uwaga: W tym wieku jeszcze żaden selekcjoner na starcie swojej przygody nie wygrał. Czy uda się Fernando Santosowi?Sprawdź kolejnych trenerów i ich pierwsze mecze klikając w prawo!

Reprezentacja. Już dziś debiut Fernando Santosa. Jak sobie r...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0