(krzyk)
Polska - Portugalia w Chorzowie 11.10.2018
Polska - Portugalia w Chorzowie 11.10.2018 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Polska - Portugalia 2018. Krzysztof Piątek, były piłkarz Cracovii, trafił do siatki w trwającym meczu Polski z Portugalią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To debiutancki gol napastnika, który latem przeszedł z krakowskiego klubu do Genui za 4 mln euro. Reprezentacja pod wodzą Jerzego Brzęczka prowadziła wówczas 1:0 w pierwszym meczu Ligi Narodów na własnym terenie. Bramka padła w 18. minucie meczu o pozycję lidera w grupie 3.

Polska - Portugalia w Lidze Narodów 2018. "Krzysiek strzela w każdym meczu ligowym, pora, by zaczął w kadrze"

Piątek strzelił gola głową po dośrodkowaniu piłki przez Rafała Kurzawę z rzutu rożnego. Dla polskiego napastnika to 14. bramka w oficjalnych meczach tego sezonu - 9 zdobył w Serie A, a 4 w Pucharze Włoch. Nie trafił do siatki tylko raz, w towarzyskim meczu z Irlandią we Wrocławiu, gdy debiutował w reprezentacji. - Krzysiek strzela w każdym meczu ligowym, pora, by zaczął w kadrze - powiedział przed meczem w Chorzowie Jerzy Brzęczek. Jak się okazało, byłemu graczowi "Pasów" wystarczyło na wywiązanie się z zadania niespełna 20 minut.

Wyrównanie w meczu Polska - Portugalia nastąpiło dwanaście minut później, gdy Andre Silva wykorzystał świetne podanie Bernardo Silvy. W 43. minucie gości na prowadzenie wyprowadził... Kamil Glik, usiłując wybić piłkę spod nóg Rafy Silvy, który minął bramkarza Łukasza Fabiańskiego i znalazł się z futbolówką przed pustą bramką. W 52. min trzecią bramkę dla Portugalii zdobył Bernardo Silva strzałem spoza pola karnego.

Nadzieje na korzystny wynik wróciły po wprowadzeniu na boisko rezerwowych - Kamila Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego. I rzeczywiście ta dwójka doprowadziła do zdobycia przez Biało-Czerwonych drugiego gola. "Grosik" podawał, Robert Lewandowski w polu karnym nie opanował piłki, ale ta trafiła do "Kuby", który kapitalnym strzałem skierował ją do bramki Rui Patricio.

To 103. mecz Błaszczykowskiego w kadrze, co oznacza, że został samodzielnym rekordzistą w liczbie spotkań w barwach narodowych.

Polska - Portugalia 2:3

Materiał oryginalny: Polska - Portugalia w Lidze Narodów. Pierwszy gol Krzysztofa Piątka w reprezentacji Chorzów 11.10.2018 [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski