Polska - San Marino ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM

Polska

5

San Marino

0

• Koniec spotkania. Polska wysoko pokonuje San Marino. W tabeli zajmuje trzecie miejsce, bo Albania wygrała swój mecz z Węgrami.

• A jednak mamy 5:0. Moder zagrał świetną piłkę do Kozłowskiego, ten odegrał do Piątka, który na wślizgu pakuje do siatki z dwóch metrów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PIĄTEK! Z bliska, po zagraniu Kozłowskiego!

• Sędzia dolicza trzy minuty. Krychowiak zapatrzony w smartfona.

• Z powietrza kopnął Piątek. Za lekko, w bramkarza. Chyba nie wbijemy piątej bramki.

• Nietęga mina Sousy. Portugalczyk nie jest zadowolony z gry w końcowce meczu.

• W tej chwili Polska zajmuje trzecie miejsce, tracąc punkt do Albanii. W przyszłym tygodniu mecz prawdy...

• Reakcja Lewandowskiego na jedyny celny strzał San Marino:

lewandowski

• Dobre podanie Gumnego, korzysta z tego na czystej pozycji Buksa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BUKSA na 4:0!

• Tymczasem celny strzał San Marino! Klaszcze Lewandowski. Piłkarz San Marino chciał przelobować majeckiego.

• Moder zakłada siatkę, po czym uderza z ostrego kąta. Trafia w bramkarza.

• Pojawiają się gwizdy. Nie da się ukryć, że nasza drużyna gra poniżej oczekiwań.

• Tak żegnano Fabiańskiego:

szpaler

• Z dystansu kopnął Linetty - niecelnie. Sousa poddenerwowany. Na stojąco instruuje podopiecznych.

• Albania prowadzi z Węgrami 1:0! A Anglia wygrywa z Andorą 3:0.

• Trzeba przyznać, że słabo gramy w drugiej połowie. Kibice domagają się jeszcze jednego gola.

• Kompletnie nieudana akcja. Kozłowski beznadziejnie wrzuca, sędzia odgwizduje jeszcze spalonego.

• A Bernardi wchodzi za Vitaioliego.

• Ostatnie zmiany w San Marino. Rossi za Brolliego.

• Płacheta kopie obok lewego słupka. Było duże zamieszanie po kornerze.

• Moder wjeżdża z piłką w pole karne, ale Fabbri go blokuje. Rzut rożny dla Polski.

• Buksa wchodzi za Świderskiego. Bez wątpienia autor bramki zagrał dobry mecz. Otrzymuje oklaski.

• Sousa szykuje ostatnią zmianę. Wejdzie Buksa.

• W dwumeczu na razie 10:1. Kibice liczą na więcej. Uda się?

• Gęsto pod bramką rywala. Mamy problem z wykończeniem akcji.

• A Moder za Lewandowskiego, który kończy bez gola i asysty. Przeciętny mecz.

• No to zmieniamy dalej. Frankowski schodzi, za niego Bereszyński.

• Szukamy czwartej bramki, ale nie jest łatwo. Za chwilę wejdą Bereszyński z Moderem.

• Przeszło 56 tys. na widowni - poinformował spiker.

• Tymczasem na wślizgu atakuje piłkę Kędziora. Niewiele brakowało po wrzutce z wolnego.

• fabiański

• Łzy ciekną po twarzy. Majecki zmienia Fabiańskiego. Obie drużyny tworzą przepiękny szpaler!

• Znów widownia skanduje nazwisko Fabiańskiego. Nadchodzi moment zmiany, pożegnania...

• Nierozważnie gra Linetty. Znowu brzydki faul w środku pola.

• Bramkarz San Marino ucierpiał przy interwencji. Jest zmiana. Wchodzi Fabbri za Palazziego.

• Świderski próbował po rożnym gola piętką! Bramkarz wyjął, ale wobec dobitki Kędziory okazał się bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kędziora na 3:0.

• Znowu okazja. Wrzucił Płacheta, głową kończył Piątek. Piłka mija bramkę o kilka metrów.

• Nie ma bramki, ponieważ Lewandowski obija mur. Tylko rzut rożny.

• Lewandowski faulowany przed polem karnym. Okazja na trzeciego gola.

• Druga część meczu rozpoczęła się.

• Pojawia się też Tomassini.

• U gości Grandoni za Censoniego.

• Na boisku witamy Piątka! To jego pierwszy występ dla reprezentacji od dłuższego czasu. Zmienił Klicha.

• Za chwilę wznowienie meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Sędzia zaprasza piłkarzy na kwadrans przerwy.

• Dość skromne prowadzenie, ale czy na więcej zasłużyliśmy?

• Przed chwilą bramkarz San Marino obronił próbę Płachety.

• Sędzia doliczył trzy minuty To przez interwencję VAR.

• Anglia prowadzi 2:0 z Andorą, Węgry remisują 0:0 z Albanią.

• Posiadanie piłki na poziomie 85 procent. Tymczasem dwa strzały Lewandowskiego - oba dość słabe, choć drugi sprawił kłopot.

• Bodaj trzeci kontakt z piłką Fabiańskiego.

• Drużynę wspiera Anna Lewandowska:

lewandowska

• Trzeci raz publiczność skanduje nazwisko Fabiańskiego.

• Nie dajemy odetchnąć ostatniej drużynie rankingu FIFA. Widownia skanduje: My chcemy gola!

• Benedettini zabiera debiutancką bramkę Kozłowskiemu! Dobra interwencja bramkarza po strzale z piętnastego metra.

• Zatem w przyszłym tygodniu środek z Moderem, Krychowiakiem i najpewniej Zielińskim.

• Kartka dla Linettego. To oznacza, że nie zagra z Albanią!

• Palazzi brzydko fauluje Świderskiego. Dziwne, że nie ma kartki.

• Według sędziego z Chorwacji Lewandowski sfaulował rywala przed strzałem.

lewy

• Lewandowski trafia do siatki, ale sędzia nie uznaje gola. Chyba był faul albo spalony. W każdym razie nasza akcja mogła się podobać.

• Aktywni dzisiaj Płacheta, Kozłowski i Klich.

• ... i była okazja. Uderzył Świderski głową, ale obok bramki.

• W dalszym ciągu naciskamy. Szansa z rożnego. Wrzuca Klich...

• Meksykańska fala przetacza się przez trybuny.

• Kolejna szansa na gola. Przyjezdni bardzo ofiarnie przyjmują na siebie strzały. Szansę w tym tłoku miał choćby Lewandowski.

• Widok na boisko z perspektywy trybuny prasowej:

narodowy

• Fabiański łapie piłkę. To jego pierwsza interwencja - po wrzutce.

• A kto nabił obrońcę San Marino? Otóż Kozłowski, który wjechał z piłką z prawej strony.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Samobój. Trafił do własnej bramki Palazzi.

• Anglia objęła prowadzenie w meczu z Andorą.

• Piłkarze z San Marino znów skopali Lewandowskiego.

• Dziwne, że VAR nie sprawdził kontrowersji po rożnym. Była ręka po strzale Frankowskiego, było nawet przytrzymywanie Świderskiego za koszulkę.

• Kozłowski płasko w polu karnym, ale Frankowski nie dobiega do piłki. Po rożnym zablokowany strzał Frankowskiego właśnie.

• Taką sytuację oceniał VAR:

świder

• Stadion po raz drugi w czasie meczu skanduje nazwisko Fabiana.

• Pierwszy kontakt z piłką Fabiańskiego i od razu feta na trybunach.

• Pędzimy po drugiego gola. Nasi zawodnicy stawiają na wrzutki. Nic dziwnego, bo San Marino broni się bardzo głęboko.

• Gol został zaliczony. Zatem to czwarta bramka Świderskiego dla reprezentacji i zarazem trzecia w eliminacjach.

• Przedłuża się wideoweryfikacja. Chodzi dosłownie o centymetry.

• świder

• Trwa jeszcze analiza VAR. Sędzia sprawdza ewentualną pozycję spaloną u Świderskiego.

• Worek z bramkami rozwiązany. Płacheta wrzuca z lewej nogi, Świderski kończy głową na krótkim słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ŚWIDERSKI na 1:0!

• Najlepsza okazja! Lewandowski uderza wprost w bramkarza po tym jak Świderski zgrał mu w szesnastce. Szkoda tej okazji.

• Praktycznie nie schodzimy z połowy San Marino. Teraz uderzył Klich, lecz tuż obok bramki. Dobry pomysł.

• Płacheta uderza celnie, po ziemi, ale bramkarz daje sobie radę.

• Klich dobrze podał do Lewandowskiego, ale ten źle przyjął, a potem został trafiony w nogę. Ucierpiał o czym świadczy grymas na twarzy.

• Przypomnijmy, że we wrześniu pokonaliśmy San Marino 7:1.

• Helik fauluje na połowie San Marino. Wcześniej Lewandowski próbował uruchomić podaniem wbiegającego kolegę. Zabrakło centymetrów.

• Benedettini łapie piłkę w dłonie po dość słabym strzale głową.

• Poszukiwanie Lewandowskiego. Płacheta podaje, ale ostatni obrońca przecina. Jest róg.

• Nieudana wrzutka Płachety. Nie ma nawet rożnego. Trener Sousa dziś w rozpiętej kurtce, spod której widoczny jest krawat i biała koszula.

• Lewandowski wziął się za rozgrywanie. Z piłką wrócił na własną połowę, oddał ją Gumnemu, po czym pobiegł pod pole karne.

• Wzmaga się doping. Polska, Polska - skanduje wypełniony stadion. Nasi rodacy przy piłce.

• Mecz właśnie się rozpoczął.

• fabian

• Obie drużyny już na boisku. Czas na hymny. Tuż przed nimi prezes PZPN Cezary Kulesza wręczył upominek Łukaszowi Fabiańskiemu. To okolicznościowa koszulka z numerem 57 w antyramie. Idealna do domowego muzeum!

• Elewacja Narodowego wyświetla napis: Fabian, dziękujemy.

• Zagrożeni pauzą za kartki są Helik, Linetty oraz Świderski.

• Fabiański rozegra symboliczne 57 minut. Będzie to bowiem jego 57. występ.

• Trwa rozgrzewka naszej drużyny. Na ławce w dresach Szczęsny z Krychowiakiem. Kibice zajmują swoje miejsca.

• fabiański

• - Fabiański zasługuje na wielki wieczór - przyznał przed meczem selekcjoner Sousa.

• Tak można rozrysować nasze ustawienie:

polska

• O tej samej porze rozpoczną się dwa inne mecze w naszej grupie. Andora zagra z Anglią (sędziują kobiety), a Węgry z Albanią.

• Z powodu kontuzji nie wystąpią Reca, Rybus, D. Szymański, Zalewski czy Drągowski.

• Ławka rezerwowych: Majecki, Skorupski, Dawidowicz, Bednarek, Glik, Jóźwiak, Moder, Bereszyński, Zieliński, Puchacz, Buksa, Piątek.

• Zaczynamy z Gumnym na środku obrony, Płachetą na wahadle czy Świderskim w ataku. Poza kadrą meczową Szczęsny i Krychowiak.

• Około godziny 19:20 poznamy wyjściową jedenastkę. Od początku mają zagrać m.in. Fabiański i Lewandowski.

• Polska może wskoczyć na drugie miejsce grupy I, jeśli Albanii powinie się noga w wyjazdowym spotkaniu z Węgrami. Wkraczamy w kluczową fazę eliminacji.

• Obowiązkiem reprezentacji jest dzisiaj wysokie zwycięstwo bez straty bramki oraz godne pożegnanie Łukasza Fabiańskiego, który tym występem zakończy karierę w kadrze narodowej.

DW

11.10.2020 gdanskenerga stadion gdansk. pilka nozna - reprezentacja. mecz ligi narodow polska - wlochyna zdjeciu:  lukasz fabianski (22)fot. przemek

11.10.2020 gdansk energa stadion gdansk. pilka nozna - reprezentacja. mecz ligi narodow polska - wlochy na zdjeciu: lukasz fabianski (22) fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki ©Przemyslaw Swiderski

Polska - San Marino ONLINE. Choć dla naszego zespołu rywal będzie prosty do ogrania i spodziewamy się trzech punktów, to selekcjoner wciąż ma problemy kadrowe. Z powodu urazów wypadło kilku graczy. Jedenastka na San Marino ma być eksperymentalna. Czas zgrać ze sobą zawodników, którzy z systemem nie są jeszcze oswojeni. Do kadry dołączył Łukasz Fabiański, który w sobotę pożegna się z reprezentacją Polski.

Polska - San Marino ONLINE

Portugalski selekcjoner Biało-Czerwonych od początku pracy z naszą drużyną musi radzić sobie z nieobecnościami piłkarzy z różnych powodów. Głównie urazów, ale już się zdarzyło, że zawodników wykluczał koronawirus. Na trwającym zgrupowaniu - do czwartku - pandemia nie dała się kadrowiczom we znaki. Z powodu naderwania mięśnia czworogłowego wypadł „tylko” bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski (w jego miejsce dowołany został Radosław Majecki z AS Monaco). Pozostali pomału odzyskują siły.

Polska - San Marino NA ŻYWO. Do treningów na pełnych obrotach powrócili Kamil Glik, Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński, którzy przygotowania do spotkań eliminacji mistrzostw świata rozpoczęli delikatnie. Jeśli nie wydarzy się nic złego, wszyscy powinni być do dyspozycji Sousy od pierwszej potyczki.

Pożegnalny mecz rozegra w sobotę Łukasz Fabiański i zrobi to na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym. 56-krotny reprezentant Polski ma rozpocząć spotkanie w pierwszym składzie. Gdy będzie opuszczał boisko, drużyna pożegna go szpalerem. Jeszcze przed hymnami otrzyma od prezesa PZPN Cezarego Kuleszy m.in. koszulkę z numerem „57” - na pamiątkę liczby występów z orłem na piersi. Zostaną na niej odnotowane wszystkie mecze, w których Fabiański zagrał.

Polska - San Marino STREAM. Po sześciu kolejkach (i na cztery do końca kwalifikacji) Biało-Czerwoni mają ich 11 i zajmują trzecie miejsce. Przed nimi są reprezentacje Albanii (12 pkt) i Anglii (16 pkt). Gdy Polska będzie rywalizować u siebie z San Marino (0 pkt), na wyjazdach Albania zagra z Węgrami (10 pkt), a Anglia z Andorą (3 pkt). O ile awans na mistrzostwa świata z pierwszego miejsca przez wicemistrzów Europy wydaje się kwestią czasu, o tyle w walce o baraże każdy punkt jest na wagę złota.

W meczu z San Marino pokazać się mają przede wszystkim zawodnicy rezerwowi. Wśród zawodników, którzy będą mogli zagrać przeciwko outsiderowi nie będzie jednak kontuzjowanych Piątkowskiego, Recy, Rybusa, a także Damiana Szymańskiego. Spodziewamy się więc wariantu z Robertem Gumnym jako prawym wahadłowym, Michałem Helikiem na środku obrony i Kacprem Kozłowskim w roli środkowego, ofensywnie nastawionego pomocnika. Swoją szanę powinien otrzymać także Krzysztof Piątek, który u Paulo Sousy nie nagrał się zbyt wiele z powodu kontuzji.

Przewidywany skład Polski:

Fabiański - Bereszyński, Helik, Kędziora - Gumny, Klich, Kozłowski, Frankowski - Lewandowski, Świderski - Piątek

Polska - San Marino TRANSMISJA

Mecz Polska - San Marino odbędzie się w sobotę, 9 października o godz. 20:45. Transmisja TVP 1 i Polsat Sport Premium. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem tvpsport.pl, a także w aplikacji mobilnej TVP Sport. Stream jest darmowy po obejrzeniu reklam.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.