Polska - Senegal. Samobój Thiago Cionka. Przegraliśmy pierwszy mecz na mundialu

krk
Samobój Thiago Cionka. Polacy przegrywają po pierwszej połowie
Samobój Thiago Cionka. Polacy przegrywają po pierwszej połowie Bartek Syta
Mundial 2018: Polska - Senegal. Samobójczy gol Thiago Cionka otworzył wynik spotkania w Moskwie. To pierwsza w historii samobójcza bramka polskiego zawodnika na mistrzostwach świata. Ostatecznie Biało-Czerwoni przegrali z Senegalem 1:2.

Polska - Senegal. Samobój Thiago Cionka

Biało-Czerwoni bramkę stracili w 38. minucie. Z około 20 metrów słaby strzał oddał Idrissa Gueye. Futbolówka nie zmierzała w światło bramki, ale odbiła się od Thiago Cionka, zmyliła Wojciecha Szczęsnego i wpadła do siatki.

Polska - Senegal. Samobójczy gol Thiago Cionka WIDEO
Mundial 2018. Polska – Senegal 0:1. Samobójczy gol Cionka

Mundial 2018. Polska – Senegal 0:1. Samobójczy gol Thiago Cionka

W końcówce drugiej połowy drugą żółtą kartkę mógł obejrzeć Grzegorz Krychowiak. Na szczęście arbiter Nawaf Shukralla oszczędził naszego pomocnika.

Faul Grzegorza Krychowiaka

Po godzinie gry, gdy zdezorientowany Jan Bednarek pozwolił zdobyć drugą bramkę Niangowi. Rozmiary porażki zmniejszył w końcówce Grzegorz Krychowiak.