Polska

1

Słowenia

1

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych w Gol24.pl.

• Pierwsza połowa wyglądała naprawdę słabo, potem było już lepiej, ale udało się jedynie wyrównać za sprawą gola Łukasza Teodorczyka. Mimo to trzeba przyznać, że Polacy rozczarowali. Pochwalić możemy Bartosza Bereszyńskiego, który pokazał się z dobrej strony.

• Koniec spotkania we Wrocławiu - Polska remisuje ze Słowenią 1:1!

• Głębokie dośrodkowanie Kuby Błaszczykowskiego bardzo niecelnym strzałem kończy Kamil Grosicki.

• Mecz przedłużony o trzy minuty.

• Bardzo ładne uderzenie Kamila Wilczka z dobrych 25 metrów, mija poprzeczkę dosłownie o metr!

• Nie zrozumieli się Piotr Zieliński i Kamil Wilczek, przez co defensorzy ze Słowenii przejęli futbolówkę. Teraz goście wymieniają podania.

• Polacy spokojnie wymieniają podania w środku pola, zbierając siły na, miejmy nadzieję, zabójczą końcówkę.

• Zmiana w bramce reprezentacji Słowenii. Vid Belec opuszcza boisko, a między słupki wchodzi Jan Koprivec.

• Za chwile na murawie pojawi się jeszcze jeden debiutant, a więc Damian Dąbrowski. Zmienia Krzysztofa Mączyńskiego.

• Otwierające, prostopadłe podanie Bartosza Bereszyńskiego do Kuby Błaszczykowskiego, ten wystawia piłkę pod samą bramkę napastnikowi Anderlechtu, który doprowadza do wyrównania!

• GOL! Brawo, nareszcie! Łukasz Teodorczyk!

• Żółtą kartką ukarany Michał Pazdan - to było właśnie to ostre wejście w stylu dawnego Kung Fu Pazdana.

• Mecz na stadionie ogląda 40 119 kibiców.

• pl

• Polacy wciąż utrzymują się przy piłce, nadal brakuje konkretów - rezerwowi niewiele zmienili w grze biało-czerwonych.

• Faulowanego Bartosza Kapustkę zmienia witany owacją Kamil Grosicki.

• Rene Krhin z kartką za faul na Bartoszu Kapustce.

• Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego pada łupem słoweńskiej obrony. Za moment kolejne zmiany w polskiej reprezentacji.

• Aleks Pihler znalazł miejsce do strzału z dystansu, ale uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

• ...a Jakub Błaszczykowski pojawia się na murawie w miejsce Pawła Wszołka.

• Benjamin Verbić zmieniony przez Aleksa Pihlera...

• Odważnie poczynali sobie Słoweńcy w naszym polu karnym, w ostatniej chwili Piotr Zieliński blokuje uderzenie Jasmina Kurticia.

• Zmiana, Piotr Zieliński zastępuje Jacka Góralskiego.

• Głupi faul Bartosza Kapustki przy linii środkowej. Słabo dziś prezentuje się wychowanek Tarnovii.

• Drugą połowę zaczęliśmy nieco lepiej niż pierwszą, ale wciąż brakuje celnych strzałów na bramkę.

• Prosta strata Jasmina Kurticia przy linii bocznej, dobrze naciskał go Bartosz Bereszyński.

• sy

• Efektownie piłkę wyłuskał Kamil Wilczek, napastnik Brondby podał do wychodzącego Bartosza Kapustki, ale skrzydłowy wykonał kompletnie nieudane dośrodkowanie.

• Andraz Sporar zmienia Josipa Ilicicia.

• Ponownie w polu karnym przycisnęli Polacy, ale Słoweńcy ratują się wybiciem w ostatniej chwili!

• Świetne podanie Kamila Wilczka w kierunku Łukasza Teodorczyka, napastnik Anderlechtu marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem!

• Ostatnią zmianą jest wprowadzenie Antonio Mlinara w miejsce Mirala Samardzicia.

• Rok Kronaveter zmienia Mihę Zajca...

• Wojciech Szczęsny zmienia Artura Boruca...

• Kamil Wilczek zastąpił Grzegorza Krychowiaka...

• Wracamy do gry, przy piłce Polacy! Nie obyło się bez zmian...

• W strzałach celnych remis 2:2. Co do niecelnych uderzeń, to oddaliśmy cztery, Słoweńcy tylko jeden. Mamy także delikatną przewagę w posiadaniu piłki (52% - 48%), ale najważniejsza statystyka to statystyka goli, tutaj wciąż prowadzą goście. Czekamy na przełamanie!

• Nasza gra wygląda zdecydowanie inaczej w porównaniu choćby z meczem z Rumunią. Próżno szukać kreatywności na połowie rywala, Słoweńcy stosują wysoki pressing i zaliczają dużo odbiorów. Liczymy na lepszą grę po przerwie, prawdopodobnie doczekamy się zmian.

• Koniec pierwszej połowy, we Wrocławiu Polska po rozczarowującej grze przegrywa ze Słowenią 0:1.

• Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

• Rene Krhin zalicza bardzo ważną interwencję, blokując dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego.

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca, niestety nie można pochwalić gry naszej reprezentacji. Gramy ociężale, nie garniemy się do ataków. Nominalni rezerwowi nie robią dziś najlepszego wrażenia.

• pl

• Zaskakującym strzałem odpowiadają Słoweńcy, piłka wpadła w kozioł tuż przed bramką, ale nie zaskoczyła Artura Boruca.

• Kontratak reprezentacji Polski, piłkę wyprowadzał Bartosz Kapustka, ale zawodnik Leicester City zdecydował się na strzał z dystansu, który nie zagroził bramce rywala.

• Na połowie Słowenii faulowany Grzegorz Krychowiak.

• Jeszcze jeden rzut rożny w wykonaniu Krzysztofa Mączyńskiego zakończył się... kontrą wyprowadzoną przez gości, do interwencji na skraju pola karnego zmuszony był Artur Boruc.

• Ostra wrzutka Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego, interwencja obrony słoweńskiej jednak bez zarzutu. Polacy atakują coraz groźniej.

• Miha Zajc bardzo brzydko fauluje Bartosza Bereszyńskiego, za co ogląda żółtą kartkę.

• Efektowne zagranie Bartosza Kapustki, który uruchomił Łukasza Teodorczyka, ale snajper wywalczył tylko aut.

• Mogliśmy bardzo szybko odpowiedzieć! Grzegorz Krychowiak przejął piłkę w środku pola i przebiegł z nią pół boiska, uderzył sprzed pola karnego. Niezły, celny strzał, ale radzi sobie Vid Belec.

• Rzut wolny dla Słoweńców, dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie odnalazł się Miha Mavlja, pewnym strzałem pokonując Artura Boruca.

• Niestety 1:0 prowadzi Słowenia. Miha Mevlja.

• Krzysztof Mączyński dośrodkowuje w pole karne, na raty wybijają Słoweńcy.

• Groźny rzut wolny dla Polski w okolicach narożnika pola karnego, faulowany Łukasz Teodorczyk.

• Polacy wciąż utrzymują się przy piłce, ale z tego posiadania niewiele wynika.

• Wybicie Michała Pazdana stworzyło szansę na kontrę Polaków, ale Paweł Wszołek nie dobiegł do mocnego podania Łukasza Teodorczyka.

• Mecz póki co wciąż nie obfituje w akcje strzeleckie. Poza dośrodkowaniem Bereszyńskiego i uderzeniem Teodorczyka nie było innych sytuacji.

• Bardzo mocny i chyba niepotrzebny strzał z woleja sprzed pola karnego w wykonaniu Łukasza Teodorczyka - tę akcję można było rozegrać lepiej.

• Artur Jędrzejczyk fauluje przy linii bocznej, szansa dla gości na uspokojenie nieco swojej gry, bo póki co nie potrafią się zbyt długo utrzymać przy piłce.

• Drybling Bartosza Bereszyńskiego przy linii końcowej, prawy obrońca wykonuje dośrodkowanie, które pada łupem Vida Beleca.

• Póki co nie zobaczyliśmy ani jednego poważniejszego ataku żadnej z drużyn. Polacy cierpliwie wymieniają podania w środku pola.

• Starnawski

• Bardzo efektowny wślizg Jacka Góralskiego w środkowej strefie boiska nagrodzony owacją przez publiczność.

• Artur Jędrzejczyk skutecznie naciskał Rene Krhina na lewej stronie boiska i wywalczył aut dla naszej drużyny.

• Dalekie zagranie ze słoweńskiej linii obrony trafia pod nogi Artura Boruca.

• ...mecz rozpoczęty, przy piłce zawodnicy reprezentacji Słowenii!

• Hymny za nami, jeszcze przywitanie kapitanów, losowanie stron i...

• Czas na hymnu obu państw.

• Oto oni - piłkarze obu zespołów już na murawie!

• Zawodnicy już ustawieni w tunelu!

• Arbitrem spotkania we Wrocławiu będzie Bjorn Kuipers.

• Zanosi się na to, że mecz obejrzy komplet publiczności na stadionie.

• Jeśli Polska wygra dziś ze Słowenią, a Hiszpania pokona Anglię, Polacy awansują na 13. miejsce w rankingu FIFA - najwyższe w historii. Możemy przeskoczyć między innymi Anglię i Włochy.

• Dzisiejszym spotkaniem Polacy zakończą bardzo udany 2016 rok. Dobrze by było zamknąć go zwycięstwem.

• Do meczu pozostało 20 minut! Kto dziś wygra?!

• Naszym kapitanem będzie dziś Grzegorz Krychowiak.

• Ze Słowenią graliśmy dotychczas zaledwie pięć razy. Dwa razy wygraliśmy, dwukrotnie mecz zakończył się remisem, jedyna porażka to pamiętne 3:0 w Mariborze. Dzisiaj liczymy na poprawienie tego bilansu.

• Na ławce reprezentacji Słowenii: Jan Koprivec, Nejc Skubić, Valter Birsa, Milivoje Novaković, Andraz Sporar, Aleks Pihler, Rok Kronaveter i Antonio Mlinar.

• Na ławce reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Igor Lewczuk, Maciej Sadlok, Damian Dąbrowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Jakub Błaszczykowski i Kamil Wilczek.

• Zapoznajmy się z ławkami rezerwowych obu drużyn.

• We Wrocławiu delikatny mróz, a nad boiskiem... mgła. Nie powinna jednak przeszkodzić w odbiorze spotkania... ;-)

• Dzisiejsze spotkanie Polacy rozgrywają w rezerwowym składzie - trener Adam Nawałka da dziś szansę tym, którzy imponowali formą w ostatnich miesiącach. Z pewnością nikt nie będzie odpuszczał, bo ten mecz to możliwość zapewnienia sobie stałego miejsca w drużynie narodowej.

• W zespole gości mecz od pierwszej minuty rozpoczyna znany z gry w Wiśle Kraków Boban Jović.

• Oto zestawienie reprezentacji Słowenii!

• W oczekiwaniu na pełne składy - oto zestawienie taktyczne biało-czerwonych.

• Wciąż czekamy na zestawienie gości.

• W kadrze debiutuje dziś Jacek Góralski, do składu wracają Bartosz Bereszyński i Paweł Wszołek!

• Znamy już skład biało-czerwonych, są i nowe nazwiska!

• Dobry wieczór, wita Państwa Piotr Bernaciak, zapraszam na relację z meczu Polska - Słowenia!