"Polska sobota" w Bundeslidze, gol Sobiecha, debiuty Kobylańskiego i Milika

mgs
W sobotę na piłkarskich boiskach Bundesligi nie zabrakło polskich akcentów. W 6. kolejce ligi niemieckiej łącznie wystąpiło aż siedmiu Polaków, a jednemu z nich udało się zdobyć bramkę.

Artur Sobiech w meczu Hannoveru z Augsburgiem i poza tym, że wystąpił w pełnym wymiarze czasowym zdołał zdobyć także bramkę dla swojego zespołu, która przyniosła wyrównanie po stracie pierwszego gola. Hannover ostatecznie pokonał rywali 2-1, a trafienie na wagę zwycięstwa zanotował Szabolcs Huszti. Co ciekawe Arkadiusz Milik w tym mecz po raz pierwszy wystąpił w brawach Augsburga, jednak jego debiut trwał zaledwie minutę, bowiem trener wpuścił go na boisko dopiero w samej końcówce spotkania.

Swój debiut na niemieckich boiskach zaliczył Martin Kobylanski. Po raz pierwszy wybiegł na murawę w szeregach pierwszej drużyny Werderu Brema i łącznie przebywał na placu gry przez 67 minut. Jego zespół zwyciężył nad HSV po dwóch golach zdobytych przez Nilsa Petersena.

Cały mecz rozegrał również Sebastian Boenisch, a jego Bayer Leverkusen pewnie pokonał Mainz 4:1, a także Eugen Polański, który uległ razem z Hoffenheim 2:1 Wolfsburgowi. Przez 67 minut w Borussi Dortmund występował też Jakub Błaszczykowski, który został zmieniony przez Roberta Lewandowskiego. Ich zespół zremisował z FC Nuernberg i po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty.