Pomóżmy ciężko chorej Izie z Grudziądza!

Łukasz Piekarski
Pomóżmy Izie w walce z ciężką chorobą!
Pomóżmy Izie w walce z ciężką chorobą! wiosnadlaizy.pl
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak - wiecznie - aż do końca". Te słowa towarzyszą każdemu internaucie, który odwiedzi witrynę akcji charytatywnej "Wiosna dla Izy", organizowanej przez młodzież z Grudziądza. Sprawdź, jak możesz pomóc ciężko chorej nastolatce, cierpiącej na bardzo rzadką odmianę nowotworu EWINGA (rak kości).

Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku. Nadchodziły wakacje, czas beztroskich chwil spędzanych wspólnie z przyjaciółmi oraz licznych odwiedzin dalszej rodziny i znajomych. Dla Izabeli Partyki, 18-letniej uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu etap ten stał się początkiem strasznej walki, walki o własne życie.

Kilkanaście przebytych chemioterapii. Rezonanse, SEPSA i jedenaście przerzutów. Tak w skrócie można by opisać drogę, jaką od wspomnianego czerwca aż po dziś dzień przeszła Iza. Obecnie, w polskich szpitalach brakuje już wszelkiej możliwości jakiegokolwiek leczenia. Odmiana nowotworu EWINGA, którą stwierdzono u młodej grudziądzanki jest jedynym takim przypadkiem w Europie. Jedyną szansą na podjęcie skutecznej walki o własne zdrowie jest bardzo drogi wyjazd do Chin (koszt oscyluje w granicach 200 tys. zł), gdzie medycyna jest na znacznie wyższym poziomie, aniżeli w Polsce, czy innych krajach Unii Europejskiej.

Iza nigdy nie była sama! Już we wrześniu 2011 koledzy ze szkoły średniej i muzycznej zorganizowali koncert charytatywny, na którym zaprezentowały się najlepsze lokalne zespoły, w akompaniamencie uczniów z tutejszego "Muzyka". Zebrano pokaźną sumę pieniędzy, która ówcześnie była "wystarczająca". Teraz potrzeba znacznie więcej! Wszyscy zdają sobie sprawę, że dla nastolatki jest to ostatni dzwonek. Lekarze nie dają Jej większych szans.

Iza postanowiła nie spędzać już czasu w szpitalach. Postanowiła wrócić do własnego domu i jak sama stwierdziła pewien czas temu - woli umrzeć w domu, niż gdzieś w szpitalu-.

Jak pomóc młodej grudziądzance?

Z okazji akcji "Wiosna dla Izy" uruchomiono specjalną witrynę - http://wiosnadlaizy.pl/ - na której znajdą Państwo wszelkie informacje, dotyczące wspomnianej inicjatywy.

Dane do kont:

Przekazanie 1% podatku: KRS 0000225584 Caritas Diecezji Toruńskiej, W pozycji Cel szczególny należy zaznaczyć DLA IZY.

Przekazaniu darowizn na podane niżej konta:

28 2030 0045 1110 0000 0064 8240 – w tytule proszę wpisać “DLA IZY”

18 1240 3998 1111 0010 1455 4826 – w tytule proszę wpisać “NA ORGANIZACJĘ KONCERTU”

Warto pomagać!

"Iza nigdy nie zostawia nikogo w potrzebie. Teraz to my, jej znajomi, przyjaciele i ludzie dobrego serca możemy wspomóc ją i jej rodzinę! Zatem APELUJEMY O POMOC! Każdy grosz przybliża ją do wyjazdu." - mówią Jej przyjaciele i znajomi.

Tej wiosny słońce zaświeci dla Izy. 17 i 18 marca wielki finał akcji! Zachęcamy do pomocy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24