Popis młodzieżowców w Elblągu. Arka rozgromiła Olimpię 4:1

Michał Libuda
Arka po raz drugi pokonała Olimpię Elbląg w tym sezonie
Arka po raz drugi pokonała Olimpię Elbląg w tym sezonie Tomasz Bołt / Polskapresse
W jednostronnym meczu podopieczni Petra Nemeca zasłużenie wywieźli komplet punktów z Elbląga. Bramki dla gości strzelili: Bartosz Flis (dwie), Sławomir Mazurkiewicz i Patryk Jędrzejowski. Dla Olimpii z rzutu karnego trafił Tomasz Chałas.

Olimpia Elbląg - Arka Gdynia 1:4 (0:1) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Mecz był jednak przeciętnym widowiskiem. Olimpia zbyt łatwo pozwoliła strzelać bramki swoim rywalom. Już od początku tej rywalizacji Arka dominowała na boisku. Piłkarze trenera Olega Raduszko zagrażali bramce Szlagi tylko po rzutach wolnych wykonywanych przez Lubenowa. W 16. minucie pierwszą dobra okazję zmarnował Surdykowski, niecelnie główkując ponad bramką.

W szeregach Arki szczególnie należało wyróżnić Piotra Kuklisa, który akcjami indywidualnymi robił zamieszanie na połowie Olimpii Elbląg. W zespole miejscowych nieźle prezentował się Anton Kołosow.

W 39 minucie z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Bartosz Flis i tworzył wynik meczu. Pod koniec połowy nerwowo zrobiło się na boisku, gdyż sprzeczali się Grzegorz Szamotulski i Kuklis.

Nie było to jednak dobry mecz doświadczonego bramkarza Olimpii Elbląg. Pop bramce Tomasza Chałasa z rzutu karnego, po rzucie rożnym skutecznie główkował Mazurkiewicz. W 78. minucie Jędrzejowski pewnie wykorzystał niedokładne krycie i z pola karnego zdobył bramkę. Dobrą postawę młodzieżowców w tym meczu podkreślił Flis zdobywając czwartego gola dla Arki.