Poprad Muszyna i Barciczanka wystartowały w 4. lidze. Jedni mogli być zawiedzeni. Dublet młodzieżowca

Remigiusz Szurek
Tak cieszyli się piłkarze Amatora Paszyn z historycznego awansu. Dotąd występowali najwyżej w A Klasie Amator Paszyn Facebook
Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu rozgrywek czwartej ligi małopolskiej. Powiat nowosądecki ma na tym szczeblu dwóch przedstawicieli (w ub. sezonie było ich trzech, ale ligę opuściły Skalnik Kamionka Wielka i Kolejarz Stróże; awansowała Barciczanka – przyp. Red.). Piłkarze Popradu Muszyna i wspomnianej Barciczanki Barcice opuszczały boisko w odmiennych nastrojach, choć wielkich powodów do smutku nie było.

Na plus zaprezentował się Poprad dowodzony przez trenera Piotra Kapustę. Piłkarze z uzdrowiska podejmowali na własnym boisku Glinika Gorlice i po golach młodzieżowca zgłoszonego przed sezonem do ligi, Bartosza Kurzei, triumfowali 2:1. Wygrana na start ligowych zmagań zawsze smakuje wyjątkowo.

- Do straty gola (w 80. minucie muszynian pokonał Świechowski) graliśmy tak jak sobie zakładaliśmy: solidnie z wyrachowaniem. Patrząc na to jak wyglądają te pierwsze mecze nowego sezonu postawiliśmy na solidność. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy swoje założenia, mimo nerwów w końcówce. Mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacji i gdyby udało się je wykorzystać, mecz byłby już zamknięty – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Kapusta.

Szkoleniowiec Popradu nie stawia póki co przed swoim zespołem konkretnego planu.

- Wygraliśmy pierwszy mecz i patrzymy na to, co przed nami. Cel wykreuje się w przerwie między rundami – ocenia nasz rozmówca.

Piotr Kapusta nie mógł nie pochwalić autora dwóch goli, który znajduje się w wieku młodzieżowca.

- Bartek kapitalnie wszedł do drużyny. Brawa należą się również całemu sztabowi, prezesowi klubu. Zawodnik został zaproszony na test-mecz i już z nami został. Teraz patrzymy na niego z szerszej perspektywy – podsumowuje trener.

Beniaminek małopolskiej czwartej ligi, Barciczanka Barcice dowodzona przez Mateusza Dwojaka, która jeszcze w poprzedniej kampanii wygrała… wszystkie 30 meczów w nowosądecko-gorlickiej Lidze Okręgowej, tym razem u siebie mierzyła się z LKS Jawiszowice i podzieliła się z tym rywalem punktami remisując 1:1. W 20. minucie miejscowych golem ucieszył były piłkarz Korony Kielce czy Sandecji Nowy Sącz Maciej Korzym, ale na pięć minut przed końcem tego starcia przyjezdni odpowiedzieli za sprawą Radomskiego, który skutecznie egzekwował rzut karny.

„Były to bardzo dobre zawody i na pewno można było pokusić się o wygraną, bo były ku temu okazje. Pierwsze koty za płoty patrzymy tylko do przodu! - ocenił remis sztab szkoleniowy zespołu z Barcic.

Już w środę odbędą się mecze 2. kolejki rozgrywek. Barciczanka zagra w Oświęcimiu z Unią, zaś Poprad ponownie u siebie zmierzy się z Lubaniem Maniowy (mecze o godz. 18).

Program 3. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Lubań Maniowy - Glinik Gorlice, 17; Beskid Andrychów - Poprad Muszyna, 17.30; Wierchy Rabka Zdrój - Wolania Wola Rzędzińska, 11; Słomniczanka Słomniki - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 17; Barciczanka Barcice - Dalin Myślenice, 13; Orzeł Ryczów - Unia Oświęcim, 16; Radziszowianka Radziszów - LKS Jawiszowice, 17; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Okocimski KS Brzesko, 17; Wiślanie Jaśkowice - Limanovia Limanowa, 11.

Kolejarz Stróże i spółka wracają do gry

Po przerwie wakacyjnej wracają emocje w nowosądecko-gorlickiej piątej lidze. W 1. kolejce zaplanowanej na najbliższy weekend dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się pojedynków. Swój mecz awansem rozegrali już piłkarze Zyndrama Łącko, którzy rozbili u siebie LKS Zagórzany 4:0. Po historycznym awansie na ten szczebel, pierwszym takim w 25-letniej historii klubu, do walki o ligowe punkty przystąpią gracze Amatora. Zespół z Paszyna ograł w barażu KS Bobowa 2:1 i mógł świętować. Teraz przyjdzie czas, by zmierzyć się z nową rzeczywistością.

Program 1. kolejki rozgrywek piątej ligi w grupie nowosądecko-gorlickiej:

Piątek. Amator Paszyn - KS Biecz, 18; ULKS Korzenna - Biegoniczanka Nowy Sącz, 18.

Sobota. Sokół Stary Sącz- LKS Kobylanka, 18; Biała Brunary - Sandecja II Nowy Sącz, 15; Skalnik Kamionka Wielka - Łosoś Łososina Dolna, 18; Helena Nowy Sącz - Hart Tęgoborze, 17.30; Gród Podegrodzie - Poprad Rytro, 17.

Nowy sezon rozpoczną też piłkarze nowosądeckiej A Klasy. Pierwsza seria gier nowej kampanii wystartuje w ten weekend. W sobotę odbędzie się sześć spotkań, zaś dwa kolejne zostały przełożone na inne terminy.

Program 1. kolejki rozgrywek A Klasy w grupie nowosądeckiej:

Sobota. Nawoj Nawojowa- Zamczysko Marcinkowice, 17:30; Górka Szczereż - LKS Mszalnica, 17; Orzeł Ptaszkowa - Dąbrovia Wielogłowy, 17; Budowlani Jazowsk - Olimpik Powroźnik, 18; Zawisza Rożnów - KPT Nawojowa, 17.30; LKS Świniarsko - Grybovia Grybów, 18.

Mecze przełożone: Zawada Nowy Sącz - Victoria Witowice Dolne7 września, 17.30 oraz ULKS Przydonica - Wicher Mogilno 12 listopada, 11.

Nowosądecka B Klasa startuje w weekend 27 i 28 sierpnia.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0