Tomasz Ryzner
Resoviacy po meczu byli podłamani, ale na koniec jesieni mogą poprawić sobie humory w Pruszkowie Krzysztof Łokaj
To duża niespodzianka - piłkarze Apklan Resovii po dziesięciu z rzędu meczach bez porażki potknęli się na Pogoni Siedlce. Rozegrali słabszy mecz, nie stworzyli stuprocentowych sytuacji bramkowych i przegrali na Wyspiańskiego 0-1
Resovia przegrała u siebie z Pogonią Siedlce 0:1 [RELACJA]Apklan Resovia - Pogoń Siedlce 0-1 (0-0)Bramka: 0-1 Firlej 76.Zobacz też: Mistrz Polski bez szans w Poznaniu. Lech pokonał u siebie Piasta 3:0 w spotkaniu 16. kolejki ekstraklasy

2 liga. Apklan Resovia przegrała na własnym obiekcie z Pogon...

W kilku poprzednich meczach „pasiaki” traciły bramki w pierwszej połowie, by po zmianie stron przechodzić metamorfozę, wchodzić na wyższy level i dopadać rywali. W chłodną, ale w trakcie meczu słoneczną sobotę znów ponieśli stratę w pierwszych 45 minutach, tyle że dotyczyła ona piłkarza. Kamilj Radulj w 38. minucie faulem powstrzymał akcję siedlczan, zobaczył drugą już w tym meczu żółtą kartkę i rzeszowianie musieli grać w dziesiątkę.

Do tego momentu nasi zdecydowanie przeważali, ale nie tworzyli sytuacji pachnących golem. Wrzutki ze skrzydeł i głębi pola padały łupem rosłego Misztala. Brakowało uderzeń z dystansu, podań prostopadłych, na co wpływ na pewno miał też brak Szymona Kalińca (pauzował za kartki).

Tuż po zmianie stron gospodarze oddali pierwszy strzał na bramkę siedlczan (rezerwowy Hajduk po aucie Domonia przyłożył za słabo i bramkarz sobie poradził). Po paru minutach pokazał się Mateusz Geniec, huknął na bramkę, trafił w obrońcę i pół stadionu krzyknęło „ręka”. Sędzia widział to inaczej. Po chwili podanie z Serhijem Krykunem wymienił Płatek, znalazł się w sytuacji dogodnej do zaliczenia asysty, ale kibice obejrzeli tylko potężne zamieszanie w polu bramkowym.

Resoviacy nie oszczędzali sił, nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł, mocno naciskali, ale po chwili do głosu zaczęli dochodzić goście. W 71. minucie trener „pasiaków” zrobił podwójna zmianę i miejscowi z miejsca mieli okazję; Hajduk wcelował jednak tam, gdzie stał golkiper.

5 minut później stało; Firlej dostał piłkę na 16 metrze, błyskawicznie się obrócił i soczystym, pięknym strzałem wypalił bez pudła. W 80 minucie Olszewski zachował się niesportowo, zobaczył drugie „żółtko” i siły się wyrównały.

Resoviacy ruszyli do przodu, w ataku zaczął grać nawet Sebastian Zalepa i to właśnie on był blisko uderzenia na remis. Niestety, brakło mu pół metra, aby przeciąć lot piłki i po chwili niemiła dla kibiców sensacja stała się faktem. Fani rzeszowian zachowali się z klasą - docenili wysiłek swych pupili i pożegnali ich brawami. Kolejny mecz na Wyspiańskiego marcu 2020 roku.

Apklan Resovia - Pogoń Siedlce 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Firlej 76

Apklan Resovia: Daniel 6 – Geniec 6 (71 Kantor), Kubowicz 6, Zalepa 5, Mikulec 6 – Feret 4 (46 Hajduk 5), Domoń 6, Radulj 4, Płatek 5 (64 Świderski 4), Krykun 5 – Dziubiński 4 (71 Twardowski). Trener Szymon Grabowski.

Pogoń: Misztal – Krawczyk, Diouf, Mójta, Wiktoruk – Olszewski, Marcin Kozłowski I (64 Skibicki), Mosiejko (74 Walków), Wełna, Braciak (64 Firlej) - Kozłowski II. Marcin Płuska.