Porażka AS Monaco na inaugurację sezonu

mgs
Wicemistrzowie Francji, AS Monaco niezbyt udanie zainaugurowali nowy sezon ligowy na francuskich boiskach. Podopieczni Leonardo Jardima przegrali na własnym stadionie z Lorient 1:2.

Gospodarze niespodziewanie przegrywali z siódmą drużyną poprzedniego sezonu już w 9. minucie spotkania, kiedy Abdennour sfaulował napastnika Lorient, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Vicent Aboubakar, co nieco zbiło z tropu wicemistrzów Francji.

Kolejna bramka padła dopiero w drugiej połowie, wówczas w 78. minucie rolę się odwróciły, a arbiter wskazał na "wapno" za przewinienie jednego z piłkarzy gości. Do piłki podszedł Radamel Falcao i pewnie wyegzekwował karnego, zdobywając tym samym pierwszą, po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją, bramkę w lidze francuskiej.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, na kilka minut przez ostatnim gwizdkiem gola zdobyli piłkarze Lorient. Gospodarze stracili bramkę na własne życzenie, bowiem po błędzie Kondogbii piłka z łatwością dotarła do Valentina Lavigne, który płaskim strzałem pokonał Subasicia.

AS Monaco - Lorient 1:2

Bramki: 78. Falcao (kar.) – 9. Aboubakar (kar.), 87. Lavigne

Kartki: 9. Abdennour, 41. Dirar, 48. Berbatov, 52. Carvalho – 14. Coutadeur, 66. Aboubakar, 68. Carvalho

AS Monaco: Subasić – Kurzawa, Abdennour, Carvalho, Dirar – Kondogbia, Bakayoko (32' Germain), Moutinho – Ocampos (60' Falcao), Carrasco (77' Martial) – Berbatov

FC Lorient: Lecomte – Guerreiro, Kone, Wachter, Pedrinho – Coutadeur, Abdullah – Pele (35' Sunu), Jouffre (81' Lavigne) – Diallo (64' Mesloub), Aboubakar