Porażka Bałtyku Koszalin w Centralnej Lidze Juniorów

Krzysztof Marczyk
O ile w pierwszej części sezonu, po meczu z Górnikiem Bałtyk miał powody do radości, o tyle teraz była zgoła przeciwnie Jacek Wójcik
Górnik Zabrze - Bałtyk Koszalin 2:1 (1:0) w meczu w ramach 22. kolejki.

Nie może ustabilizować formy koszaliński Bałtyk, który przegrał drugie kolejne spotkanie, a w rundzie wiosennej gra w kratkę, notując do tej pory dwa zwycięstwa i trzy porażki. Tym razem górą był zabrzański Górnik, który na własnym terenie zrewanżował się koszalinianom za przegraną 1:5 z pierwszej części sezonu.

Gospodarze wynik otworzyli już w 4. minucie (gol zza pola karnego, zabrakło doskoku i zablokowania piłki przez jednego z defensorów Bałtyku) i przez dłuższy czas utrzymywał się wynik stykowy. Dopiero po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dawid Gruchała-Węsierski (przejął piłkę i sam wykończył akcję), na boisko wprowadzony chwilę wcześniej przez trenera Tomasza Pozorskiego.

Nadzieja na wywalczenie choćby punktu znikła szybko, ostatnie słowo należało do zawodników Górnika (gol głową po dośrodkowaniu).

- Źle weszliśmy w ten mecz - ocenił trener Pozorski.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niemrawa, ataki nieliczne, momentami brakowało zdecydowania. Ale po przerwie gra zaczęła się wyrównywać, przypuszczaliśmy, że bramki będą kwestia czasu. Dużo dały nam wprowadzone zmiany. I w końcu zdominowaliśmy rywala, czego efektem było trafienie Dawida. Niestety, wkrótce potem zostaliśmy skarceni. Jedną z nielicznych akcji, jakie miał przeciwnik, udało nam się wykorzystać. Niestety, komplet punktów został w Zabrzu - podsumował.

Tymczasem już w czwartek, 13 bm. o godzinie 11.00 Bałtyk podejmie Zagłębie Lubin.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 0:0, Falubaz Zielona Góra - Academy Wrocław 2:0, Lech Poznań - Gryf Słupsk 7:0, SALOS Szczecin - Arka Gdynia 0:3, Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1, Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:2, Gwarek Zabrze - Miedź Legnica 1:0.

Górnik Zabrze - Bałtyk Koszalin 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Jaksik (4.), 1:1 Gruchała-Węsierski (73.), 2:1 Joachim (82.).
Bałtyk: Adamski - Byszewski, Forczmański, B. Jachemek, P. Jachemek, Kulon (80. Jankowski), Pawłowski (51. Palus), Przygocki, Skonieczka (70. Gruchała-Węsierski), Zimnicki, Ziółkowski (46. Janasik).

Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin w meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów ulegli u siebie 0:1 Falubazowi Zielona Góra. Dla rywali była to pierwsza wygrana w tym roku. We wcześniejszych trzech spotkaniach zdobyli 1 punkt. Losy meczu rozstrzygnęły się w I połowie. W 22. min gola na wagę 3 punktów zdobył dla gości Przemysław Złamański. Gospodarze mieli wiele okazji do zdobycia bramek, szczególnie po przerwie (m.in. Patryk Jachemek z wolnego trafił w poprzeczkę, a w 3. min doliczonego czasu gry w sytuacji sam na sam w słupek!). - Było jedno z lepszych spotkań zespołu, ale zabrakło skuteczności. Niestety, za wrażenia wizualne punktów się nie przyznaje. Chcemy być zespołem grającym oprócz tego, że efektownie, to również efektywnie. Ta porażka to bardzo duża nauka dla nas i materiał do wyciągnięcia bardzo ważnych wniosków w kontekście walki o utrzymanie - powiedział trener Tomasz Pozorski. W niedzielę Bałtyk zmierzy się z Górnikiem w Zabrzu. Bałtyk Koszalin - Falubaz Zielona Góra 0:1 (0:1) 0:1 Złamański (22.). Bałtyk: Adamski - Kulon, P. Jachemek, Szczepanik (78. Zimnicki), Przygocki, Forczmański, D. Pawłowski, Skonieczka (72. Palus), Byszewski (70. Ziółkowski), Janasik (60. Jankowski), Gruchała-Węsierski.

CLJ: Bałtyk Koszalin - Falubaz Zielona Góra 0:1 [ZDJĘCIA]

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Materiał oryginalny: Porażka Bałtyku Koszalin w Centralnej Lidze Juniorów - Głos Koszaliński