Porażka Czarnych Połaniec w sparingu z KSZO 1929 Ostrowiec. Trener Szymczak testuje kolejnych zawodników. Będą transfery

Bartosz Wartałowicz
KSZO 1929 Ostrowiec wygrał 1:0 sparing z Czarnymi Połaniec.
KSZO 1929 Ostrowiec wygrał 1:0 sparing z Czarnymi Połaniec. Sandra Krakowiak
Zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z Czarnymi Połaniec 1:0, po bramce Fryderyka Janaszka na początku drugiej połowy spotkania. Znamy sytuację kadrową zespołu z Połańca, który przygotowuje się do rozgrywek 3 ligi gr. 4.

Porażka Czarnych Połaniec w meczu kontrolnym z KSZO 1929 Ostrowiec

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 1:0 (0:0)
Bramki: Fryderyk Janaszek 47.
KSZO (I połowa): Burek - Maidanevych, Sylwestrzak, Mężyk, Cukrowski - Brągiel, Nawrot, Zimnicki, Dziubiński, Bełczowski - Mażysz.
KSZO (II połowa): Ziółko - Lenard, Mężyk (60 Domagała), Kosik, Maidanevych - Pawlik, Żebrowski, Lipka, Zięba, Zdyb - Janaszek.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń, Załucki, Testowany zawodnik, Misztal - Łąk, Wiktor, Galara, Testowany zawodnik, Wątróbski - Banik oraz Testowany zawodnik x7, Śledź, Nytko.

Czarni Połaniec okazali się minimalnie gorsi od zawodników KSZO Ostrowiec w meczu kontrolnym, podczas zimowego okresu przygotowawczego. Jedyna bramka padła na początku drugiej części meczu, a strzelił ją Fryderyk Janaszek - napastnik KSZO, który na boisko wszedł po przerwie. W zespole Czarnych Połaniec było aż 9 zawodników testowanych, w tym dwóch w pierwszym składzie. - Bardzo pożyteczny sparing, bardzo taktyczny mecz, który nie był wielkim widowiskiem, patrząc na etap przygotowań oraz mocno wiejący wiatr. Zagraliśmy bardzo dobrze pod względem taktycznym, moi zawodnicy świetnie wybiegali ten mecz. W drugiej połowie weszli młodzi zawodnicy oraz testowani, więc organizacja gry i tempo spotkania znacznie spadło. Mimo wszystko, jestem bardzo zadowolony z tego sparingu. Nasz zespół zakończył najtrudniejszy etap przygotowań, zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz będzie trudny i cieszę się, że zawodnicy zrealizowali moje założenia i obyło się bez kontuzji - skomentował szkoleniowiec Czarnych, Michał Szymczak.

Zmiany kadrowe w zespole Czarnych Połaniec

Do ekipy Czarnych Połaniec wrócił Michał Banik, który ostatnie pół roku spędził w zespole Podhala Nowy Targ. 23-letni lewy pomocnik w zespole z województwa małopolskiego wystąpił w trzynastu spotkaniach i zdobył dwie bramki. Nowy-stary piłkarz Czarnych grał również w juniorach Wisły Kraków, Pcimiance Pcim, Orle Ryczów i Wierchach Rabka.
Z drużyny, prowadzonej przez trenera Michała Szymczaka odeszło ostatnio kolejnych dwóch zawodników. Mateusz Stańczyk przeszedł do Wisłoki Dębica. Środkowy pomocnik wystąpił w rundzie jesiennej w 16 meczach na poziomie trzeciej ligi, zdobywając dwie bramki. Mateusz Stańczyk występował również w Igloopolu Dębica i Wiśle Sandomierz. Niecodzienny kierunek obrał Paweł Bażant, który przeniósł się do, grającego w klasie okręgowej Naprzodu Jędrzejów. Defensywny pomocnik rozegrał 15 meczów w rundzie jesiennej na poziomie trzeciej ligi, otrzymał 6 żółtych kartek i jedną czerwoną - w konsekwencji dwóch napomnień. Łącznie w zespole z Połańca rozegrał 45 spotkań. Paweł Bażant występował wcześniej w Siarce Tarnobrzeg, TS Węgrzce, LZS Jandachy, OKS Mokrzyszów i Wiśle Sandomierz.

W zespole z Połańca nie ma również: Tomasza Siryka, Mateusza Janeczki i Igora Wosia. W klubie raczej zostanie Filip Bakowski, którego przyszłość była niepewna. Zawodnik jednak leczy aktualnie kontuzję, której nabawił się w styczniu. Damian Pyryt pójdzie na wypożyczenie do Sokoła Nisko.

Trener Czarnych, Michał Szymczak wciąż testuje zawodników, którzy mogliby zasilić zespół z Połańca. Część z nich już podpisało umowy z klubem, jednak szkoleniowiec prosi o cierpliwość. - Na razie oficjalnie dołączył do nas tylko Michał Banik, ale jesteśmy już dogadani z środkowym pomocnikiem, bardzo prawdopodobne, że dołączy do nas również skrzydłowy, cały czas szukamy zawodników na pozycji napastnika, środkowego obrońcy i skrzydłowego. Jesteśmy bardzo blisko zakończenia rozmów i dopięcia transferów, największy kłopot jest z pozycją numer "9", bo to pozycja priorytetowa. Testowaliśmy w sparingu z KSZO jednego chłopaka na tej pozycji, ale nie sprawdził się, nie przypadł mi do gustu i będziemy szukać dalej - dodał trener Szymczak.

Przygotowania do rundy wiosennej w zespole Czarnych Połaniec

Czarni Połaniec rozegrali już 5 meczów kontrolnych a ich bilans to dwa zwycięstwa - z rezerwami Stali Mielec i z Wisłoką Dębica, remis z rezerwami Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i dwie porażki - z KSZO i Sokołem Kolbuszowa Dolna. Drużyna trenera Michała Szymczaka rozegra jeszcze dwa sparingi - z GKS Nowiny i Klimontowianką Klimontów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0