Porażka futbolistek Łysicy Bodzentyn w drugiej lidze. Sparta Daleszyce nie zagrała

Dorota Kułaga
Klaudia Chrzęszczyk i jej koleżanki z Łysicy uległy na inaugurację rundy wiosennej LKS Wierzchowiska. Fot. Łysica Bodzentyn/Facebook
Drugoligowe futbolistki Łysicy Bodzentyn zainaugurowały rundę wiosenną. Przegrały u siebie z LKS Wierzchowiska 0:1. Sparta Daleszyce nie zagrała z powodu złego stanu boiska, a Moravia Morawica wycofała się z rozgrywek.

Łysica Bodzentyn uległa LKS Wierzchowiska 0:1 (0:1). Zagrała w składzie: Gostomska - Weronika Michta, Kowalik, Bazan, Wiktoria Michta - D. Michta (55. Chrzęszczyk), Zyguła, Latała (80. Arczewska), Szewczyk (90. Błędzińska) - Kosiarska, Telka (75. Wzorek).

- Sporo osób przyszło na ten mecz i dlatego tym bardziej odczuwamy niedosyt. Byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy więcej bramkowych okazji, ale zawodziła skuteczność. W 15 minucie sam na sam była Iga Telka, ale nie wykorzystała tej okazji. W 25 minucie w takiej samej sytuacji znalazła się Karina Kosiarska, ale również nie zamieniła jej na bramkę. W 30 minucie błąd popełniła nasza bramkarka i rywalki skorzystały z tego prezentu. Druga połowa też toczyła się pod nasze dyktando, ale tej przewagi nie potrafiliśmy udokumentować bramką. Wygrał zespół słabszy, ale tak czasem bywa - mówił Mirosław Rubinkiewicz, trener futbolistek Łysicy.

Kolejny mecz zespół z Bodzentyna rozegra 7 kwietnia w Myślenicach z Respektem. Rundy wiosennej nie zainaugurowały futbolistki Sparty Daleszyce, prowadzone przez Marcina Wengorskiego. Miały zagrać na wyjeździe z DAP Dębica, ale spotkanie nie doszło do skutku ze względu na zły stan boiska. Zostało przełożone na 3 maja na godzinę 11. Pierwszy pojedynek na wiosnę Sparta rozegra 8 kwietnia - u siebie z WKS Majdan Sieniawski (godzina 13).

W zespole z Daleszyc doszło do zmian kadrowych. Zespół zasiliły Monika Sławek z Moravii Morawica, która wcześniej grała w Stali Kunów oraz Patrycja Tymowska z Top Spin Promnik.

Przypomnijmy, że w przerwie zimowej z drugoligowych rozgrywek wycofała się drużyna futbolistek Moravii Morawica, która miała największy staż na tym szczeblu rozgrywek z grona świętokrzyskich drużyn. Spotkania z jej udziałem w rundzie wiosennej są weryfikowane na walkower 3:0 dla rywali.

Materiał oryginalny: Porażka futbolistek Łysicy Bodzentyn w drugiej lidze. Sparta Daleszyce nie zagrała - Echo Dnia Świętokrzyskie