Porażka i przerwana passa GKS-u Ekom Invex Remedies Nowiny w Pierwszej Lidze Futsalu

Mateusz Dudek
Pierwszą porażkę we własnej hali w sezonie 2019/2020 w grupie południowej Pierwszej Ligi Futsalu zanotowali futsaliści GKS-u Ekom Invex Remedies Nowiny. W ostatni weekend lepsza od podopiecznych Piotra Lichoty okazała się drużyna Górnika Polkowice, która wygrała 7:4

GKS Ekom Invex Remiedies Nowiny - Górnik Polkowice 4:7 (2:2)
Bramki: Andrzej Musiał 15, Arkadiusz Lekki 19, Adrian Pater 30, Adrian Leski 38 - Marek Dudka 8, Radosław Karpiński 11, 22, Marcel Wolan 21, 33, 39, Dawid Biały 25.

GKS: Siwiecki - Taler, Witkowski, Musiał, Lekki oraz Leski, Podsiadły, Jeleń, Chatys, Tutaj, Pater, Markowicz.

Górnik: Wójtowicz - Olszewski, Wolan, Karpiński, Biały oraz Nahaitsev, Dudka, Potocki, Wolan, Sikorski, Nowak, Wyżga.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej grupy południowej Pierwszej Ligi Futsalu GKS Ekom Invex Remedies Nowiny podejmował Górnika Polkowice. Podopieczni Piotra Lichoty zmagający się w dalszym ciągu z problemami kadrowymi liczyli na podtrzymanie dobrej passy we własnej hali bowiem w obecnym sezonie w Nowinach nie zaznali jeszcze porażki. Ta sztuka jednak im się nie udała bowiem goście wygrali to spotkanie 7:4.

- To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie słabo wyglądało to w grze obronnej. Byliśmy mocno rozkojarzeni i chyba trochę brakowało wiary w możliwość wygrania tego meczu - powiedział nam po meczu trener GKS-u, Piotr Lichota.

Mimo porażki futsaliści z Nowin utrzymali szóste miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce GKS zagra na wyjeździe z KS Sośnicą Gliwice. Początek spotkania w niedzielę, 19 stycznia o godzinie 17.