Porażka na inaugurację. Stal Stalowa Wola przegrała w Opolu 0:3

Grzegorz Lipiec
Stal Stalowa Wola (seledynowe koszulki) przegrała na inaugurację sezonu z Odrą Opole 0:3. Szymon Wykrota
W sobotnim meczu pierwszej kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola przegrała 0:3 z Odrą Opole. Fatalny początek sezonu w wykonaniu Stalówki.

Odra Opole - Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)
Bramki:
Peroński 31, W. Gancarczyk 55, Staroń 84.

Odra: Weinzettel – Kowalski, Wepa, Trzandel, Brusiło (80 Niemczyk) - M. Gancarczyk (64 Kolanko), W. Gancarczyk, Wolny (68 Staroń), Winiarczyk, Peroński (73 Ałdaś) - Bodzioch.

Stal: Koncki – Mistrzyk (81 Piechniak), Kolbusz, Wójcik, Kołodziej (33 Stelmach) - Korczyński (74 Siudak), Argasiński, Adamski (59 Zawierucha), Żołądź, Dziubiński - Gębalski.

Żółte kartki: Żołądź, Adamski, Wójcik.

Sędziował: Mirosław Górecki z Katowic.

Nie tak wyobrażali sobie inaugurację drugoligowego sezonu kibice ze Stalowej Woli. Beniaminek z Opola odarł ze złudzeń zielono-czarnych i zgarnął komplet punktów. Podobnie, jak w trakcie pucharowego meczu w Radomiu po stracie gola gra Stalówki rozsypała się. Pierwsze ostrzeżenie Odra dała już w ósmej minucie gry. Strzał Dawida Wolnego, jednak dobrze obronił Bartosz Koncki.

Jeśli chodzi o akcje ofensywne Stali to kreował je przede wszystkim debiutujący w barwach naszego klubu Bruno Żołądź. To on spróbował szczęścia w 27 minucie. Niestety, kilka minut później zielono-czarni już przegrywali 0:1. Po podaniu Rafała Brusiły tylko nogę dostawił Mateusz Peroński i otworzył wynik spotkania. Brusiło miał jeszcze jedną okazję, ale jej nie wykorzystał. Jeszcze przed przerwą boisko opuścił obrońca Stali Konrad Kołodziej, a jego miejsce zajął Przemysław Stelmach. W drugiej połowie Odra dobiła Stal. Najpierw w 55 minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Waldemar Gancarczyk i pokonał Konckiego. W 84 minucie Łukasz Staroń przelobował bramkarza Stali i ustalił wynik spotkania. Stalówka jest na etapie budowy zespołu i było to widać w poczynaniach zespołu Rafała Wójcika. Teraz przed ekipą z Hutniczej mecz na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Porażka na inaugurację. Stal Stalowa Wola przegrała w Opolu 0:3 - Echo Dnia Podkarpackie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.