Porażka na pożegnanie z Austrią

michal/Irek Madej/własne
SV Mattersburg 2:1 Wisła Kraków
SV Mattersburg 2:1 Wisła Kraków Krzysztof Porębski
Na tydzień przed pierwszym meczem eliminacji do Ligi Mistrzów z Levadią, Wisła Kraków przegrała sparingowy mecz z SV Mattersburg 1:2.

To był ostatni mecz Wiślaków na zgrupowaniu w Austrii. Od środy drużyna Macieja Skorży trenować będzie już w Krakowie. Za tydzień, 15 lipca, Wisła zagra w Sosnowcu w II rundzie eliminacji Ligi Misztrzów. Nie ma już przeszkód, żeby mecz odbył się na stadionie Ludowym. - Obiekt został dopuszczony warunkowo na jedno spotkanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie będzie żadnych problemów, to wówczas do skutku dojdą zapewne kolejne mecze - mówi Jerzy Lula, dyrektor Zagłębia Sosnowiec.

Mecz z Mattersburgiem dobrze rozpoczął się dla "Białej Gwiazdy". Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Patryk Małecki, a zakończył ją kapitan Wisły - Paweł Brożek. W 35 minucie bliski podwyższenia na 2:0 był nowy nabytek Andraz Kirm, jednak spudłował próbując wślizgiem skierować futbolówkę od bramki.

Ale druga połowa należała już do Austriaków, którzy zdobyli dwa gole i wygrali spotkanie. Najlepiej w drużynie Mattersburga zaprezentował się Cem Atan, który najpierw zdobył gola, a później asystował przy trafieniu Robert Waltnera. Obie akcje przeprowadzone były lewą stroną boiska, gdzie łatwo ogrywany był Wojciech Łobodziński. Ale Łobodzińśki z konieczności wystąpił w tym spotkaniu na prawej obronie. Wszystko przez pechową kontuzję Petera Singlara. Słowak doznał kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce - skręcił kolano lewej nogi. W środę Słowak przzejdzie badania, zachodzi bowiem obawa, że ma zerwane więzadła krzyżowe. To byłby najgorszy scenariusz.

- Bardzo martwi mnie ta sytuacja, bo mam w tej chwili tylko trzech zdrowych obrońców do dyspozycji przed meczem z Levadią - mówił po sparingu trener "Białej Gwiazdy" Maciej Skorża. Tymczasem rywal Wisły Levadia Tallin, w ostatniej kolejce estońskiej ekstraklasy rozgromiła FC Kuressaare aż 7:1!

W końcówce meczu Maciej Skorża dał szansę gry młodym wiślakom. Na boisku pojawił się m.in bramkarz Filip Kurto, który w ostatnich minutach meczu doznał kontuzji stłuczenia mięśnia czworogłowego uda.

Wisła na zgrupowaniu w austriackim Grosspetersdorf rozegrała 3 spotkania. Jeden wygrała, jeden zremisowała i na koniec poniosła porażkę.

Újpest FC 1:1 Wisła KrakówFOTO

HNK Rijeka 0:2 Wisła Kraków

SV Mattersburg 2:1 Wisła KrakówFOTO