Porażka rezerw Śląska Wrocław przy Oporowskiej. GKS Katowice o klasę lepszy

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk II Wrocław przegrał z GKS-em Katowice 0:3 w zaległym meczu 12. kolejki II ligi. Wrocławianie od 53 min grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył kapitan drużyny Konrad Poprawa. Gole dla GKS-u strzelali Arkadiusz Woźniak oraz Marcin Urynowicz (dwie)

W środowe południe na stadionie przy ul. Oporowskiej drugoligowe rezerwy Śląska Wrocław podejmowały GKS Katowie. Było to zaległe spotkanie 12. kolejki. W pierwotnym terminie mecz ten nie odbył się z powodu skierowania całej ekipy trenera Piotra Jawnego na kwarantannę.

Mimo przerwy na reprezentacje trener pierwszej drużyny Śląska Wrocław Vítězslav Lavička nie zesłał zbyt wielu zawodników. Z piłkarzy którzy na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiali się w ekstraklasowym zespole byli to tylko Marcin Szpakowski i Sebastian Bergier. Na siłę można pod to grono podciągnąć także Adriana Łyszczarza, ale w ostatnim czasie cała ta trójka grała głównie w II lidze.

GKS był stroną przeważającą przez praktycznie całe spotkanie. Niebo bardziej wyrównana była pierwsza połowa, ale i tak zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. W 23 min na listę strzelców wpisał się dobrze znany na Dolnym Śląsku wychowanek KGHM Zagłębia Lubin Arkadiusz Woźniak, który strzałem głową pokonał Dariusza Szczerbala.

Druga połowa zaczęła się dla piłkarzy Śląska najgorzej jak mogła. W 53 min Konrad Poprawa sfaulował mającego przed sobą pustą bramkę rywala, za co zobaczył czerwoną kartkę, a goście z Katowic dostali karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Marcin Urynowicz, który w 61 min po składnej akcji GKS-u ustalił wynik na 3:0.

Śląsk II Wrocław - GKS Katowice 0:3 (0:1)
Bramki: Woźniak 24, Urynowicz 54-k., 61

Śląsk II: Szczerbal - Boruń, Poprawa, Kucharczyk, Wypart (62. Caliński) - Krocz (57. Młynarczyk), Lewkot, Szpakowski, Bargiel (62. Ahmed), Kotowicz (57. Łyszczarz) - Bergier (81. Fediuk).
Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (69. Janiszewski), Rogala - Sanocki (57. Kiebzak), Gałecki (64. Jaroszek), Urynowicz, Błąd (64. Kościelniak), Woźniak - Kurbiel (69. Kozłowski).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani