Porażka Wisły z Duńczykami. Błędy Bunozy, Iliev jak Messi

Jacek Czaplewski
Porażką zakończył się drugi mecz Wisły Kraków w ramach turnieju Atlantic Cup, rozgrywanego w Portugalii. Krakowianie ulegli duńskiemu FC Midtjylland, przegrywając 2:3.

Sparingi - czytaj więcej o zimowych grach kontrolnych polskich zespołów!

Już w 12. minucie Wisła straciła pierwszą bramkę. Gordan Bunoza pozwolił rozpędzić się Nigeryjczykowi, Sylevstrovi Igbounowi, ten dograł w pole karne do swojego rodaka, Jude Nworuha, który z łatwością wpakował piłkę do siatki. Duńczycy podwyższyli na 2:0 w 32. minucie. Stratę kolejnego gola sprokurował... Bunoza, który poślizgnął się na 25. metrze i tym samym otworzył drogę do bramki rywalom. Akcję celnym strzałem zakończył Danny Olsen, wykorzystując dokładne podanie Nworuha. Krakowianie próbowali odpowiedzieć dwie minuty później, lecz sytuację sam na sam z bramkarzem Midtyjylland zmarnował Michał Szewczyk.

Wisła obudziła się dopiero w drugiej części meczu. W 51. minucie kapitalnym rajdem popisał się Ivica Iliev, który zanim trafił do siatki, wdeptał w murawę aż trzech przeciwników. Osiem minut później po raz kolejny zagapiła się defensywa i tylko słupek uchronił Wisłę przed utratą trzeciego gola (tor lotu piłki zmienił ofiarnie interweniujący Osman Chavez). W 72. minuty wiślacy doprowadzili do remisu. Świetną akcję Ilieva, skutecznie wykończył Łukasz Garguła. O losach meczu przesądzili jednak Duńczycy. Na minutę przed regulaminowym czasem gry wynik ustalił bowiem Rilwan Hassan. Wcześniej doskonałej okazji nie wykorzystał Cwetan Genkow, który w dogodnej sytuacji musiał uznać wyższość wychodzącego z bramki Jonasa Lossla.

Było to drugie spotkanie „Białej Gwiazdy” w ramach turnieju Atlantic Cup, rozgrywanego na Estadio Algarve w Portugalii. We wtorek podopieczni Kazimierza Moskala wygrali z mistrzem Szwecji, Helsingborgsem 2:0. Gole strzelił izraelski duet: Maor Melikson i Dudu Biton. W niedzielę wiślacy zmierzą się z duńskim Odense, z którym mieli okazję rywalizować w tej edycji Ligi Europejskiej.

FC Midtjylland - Wisła Kraków 3:2 (2:0) - czytaj zapis naszej relacji na żywo

Bramki: Nworuh 12, Olsen 32 Hassan 89 – Iliev 51 Garguła 72

Żółta kartka: Juelsgard

FC Midtjylland: Lossl - Afriyie, Albrechtsen, Juelsgaard, Borring (66 Larssen) – Olsen (66 Hassan), Albaek, Ipsa, Salami, Nworuh (79 , Igboun

Wisła Kraków: Jovanić – Jovanović (60 Lamey), Bunoza (74 Czekaj), Chavez, Paljić (74 Diaz) – Brud (60 Nunez), Jirsak, Szewczyk (60 Melikson), Garguła (74 Wilk), Iliev (74 Małecki), Biton (60 Genkow)

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

Kto powinien zagrać w pierwszym składzie reprezentacji na Euro 2012? Zabaw się w selekcjonera w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl!