Puchar Konfederacji 2017, Mecz o 3. miejsce

1

1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

1 dogrywka 2 połowap.

• Od meczu dla koneserów po jazdę bez trzymanki w dogrywce - tak wyglądało spotkanie o brązowy medal tegorocznego Pucharu Konfederacji. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk.

• Reprezentacja Meksyku po raz trzeci grała o brązowy medal tej imprezy i po raz trzeci przegrała.

• Ostatni gwizdek sędziego! Brązowe medale dla Portugalczyków debiutujących w Pucharze Konfederacji!

• Ochoa poszedł w pole karne przy rzucie wolnym. Portugalczycy wybili wrzucaną piłkę.

• Dwie minuty doliczone.

• Selekcjoner Meksyku odesłany na trybuny za dyskusję z sędziami!

• Meksykanom zaczynają puszczać nerwy. Twierdzą że Hector Moreno był faulowany w poprzedniej sytuacji.

• Hector Moreno główkował z 5 metra! Niecelny strzał meksykańskiego obrońcy!

• Kapitalna interwencja Rui Patricio po silnym strzale z dystansu!

• Spieszy się Meksykowi, ale akcje mistrzów Ameryki Północnej są trochę chaotyczne.

• Za mocne podanie do Lozano. Rui Patricio przechwytuje piłkę.

• Portugalczycy chcieli zaskoczyć Meksykanów niekonwencjonalnym rozegraniem rzutu wolnego, ale przekombinowali. Aut dla Meksyku.

• Siły się wyrównują! Drugą żółtą kartką ukarany zostaje Raul Jimenez. Bezpardonowy atak na Eliseu!

• Quaresma! Zbiegł ze skrzydła do środka i uderzył. Piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką.

• Portugalczycy zdecydowanie cofnięci. Jak na razie Meksykanie nie potrafią przedrzeć się przez mur z czerwonych koszulek.

• Tylko trójka Portugalczyków czekała na dośrodkowanie Quaresmy. Bez problemów poradzili sobie Meksykanie.

• Andre Silva wywalczył rzut rożny dla Portugalczyków.

• Będzie jeszcze ciekawie! Zasłużona druga żółta kartka dla Semedo po faulu na Lozano!

• Zmiana w Meksyku. Schodzi Marquez, wchodzi Fabian.

• Przerwa. Czy Portugalczycy utrzymają prowadzenie przez następne 15 minut?

• GOL! Ochoa rzucił się w swoje prawo, a Adrien Silva strzelił mocno w jego lewą stronę!

• Drugi rzut karny dla Portugalii! Gelson chciał przerzucić Layuna, ale ten zagrał ręką!

• Zrobiło się gorąco, ale sędzia postanowił nie karać zawodników kartkami.

• Eliseu mocno niecelnie z wolnego.

• Hector Moreno ukarany żółtą kartką po faulu na Andre Silvie.

• Indywidualnej akcji pod polem karnym Portugalii spróbował Raul Jimenez, ale tylko odbił się od obrońców rywali.

• Po rzucie rożnym w kapitalnej sytuacji znalazł się Hirving Lozano, ale Rui Patricio był na posterunku! Znakomita interwencja portugalskiego bramkarza!

• Żółta kartka dla Jimeneza.

• Doskonała akcja Meksyku! Jimenez miał świetną okazję, ale został zablokowany. Korner!

• Portugalczycy do dogrywki przystępują ze zmianą. William Carvalho wchodzi na miejsce Pizziego.

• Portugalczycy oddali dotychczas 19 strzałów, natomiast Meksykanie tylko 7. Jeśli chodzi o strzały celne, mamy remis - po 4 dokładne uderzenia.

• Remis po zasadniczej części meczu! Za chwilę wracamy na dogrywkę!

• Vela przesadził w tym ataku. Faul ofensywny reprezentanta Meksyku na granicy pola karnego Portugalii.

• Pepe dobrze zatrzymał kontratak Meksyku, nie pozwalając przyjąć piłki Lozano.

• Mecz przedłużony został o 4 minuty.

• REMIS! Z lewej strony dośrodkowywał Quaresma, a piłkę do bramki w stylu karateki wpakował Pepe!

• Portugalczycy zamknęli Meksykanów, ale kolejne ataki mistrzów Europy są rozbijane przez piłkarzy Juana Carlosa Osorio.

• Na spalonym wychodzący sam na sam Hector Moreno.

• Rzut wolny bity przez Quaresmę zakończył się wybiciem piłki przez obrońców. Piłka raz jeszcze została zagrana do Quaresmy, ale ten znajdował się na spalonym.

• Ostatnia zmiana w tym meczu Javier "Chicharito" Hernandez zostaje zmieniony przez Raula Jimeneza.

• Z dystansu technicznego strzału lewą nogą próbował Carlos Vela, ale to uderzenie było za słabe. Rui Patricio bez problemów złapał piłkę.

• Rui Patricio świetnie zatrzymał Javiera Hernandeza z boku pola bramkowego!

• I od razu ostatnia zmiana w obozie Portugalii. Andre Gomes zmienia Danilo.

• Druga zmiana w Portugalii. Silva za Moutinho.

• Zmiany w obu drużynach. W Meksyku wchodzi Jonathan Dos Santos, w miejsce Guardado. Gotowi do wejścia są też dwaj piłkarz z Portugalii.

• Nieudane dośrodkowanie z lewej strony Quaresmy. Aut dla Meksyku.

• Wybite dośrodkowanie Herrery. Meksykanie od nowa konstruują akcję.

• Pod polem karnym Meksyku zatrzymany został Quaresma. W odpowiedzi Portugalczycy zatrzymali na swojej połowie Guardado. W obu przypadkach bez faulu, pomimo protestów.

• Meksyk broni się po rzucie rożnym Quaresmy, ale nie udało się przeprowadzić kontrataku. Kolejna akcja Portugalczyków.

• Lewą akcją popędził, a następnie dośrodkował Reyes, ale strzał głową Javiera Hernandeza był bardzo niecelny.

• Zmiana w drużynie portugalskiej. Schodzi Nani, wchodzi Quaresma.

• Lauyn wrzucał na dalszy słupek, gdzie skutecznie interweniował Semedo. Kroner dla Meksyku.

• Nieudane dośrodkowanie Pizziego z lewej strony. Grę od bramki wznowi Ochoa.

• Lozano dośrodkowywał w pole karne. Obrońcy wybili piłkę prosto pod nogi Carlosa Veli, który spróbował strzału z woleja! Niecelnie.

• Danilo próbował z dystansu, ale został zablokowany. Korner dla Portugalii.

• Nani! Niecelny strzał głową po rzucie rożnym!

• OCHOA! Bramkarz Meksyku świetnie broni strzał głową Gelsona z 3-4 metra!

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Oribe Peralta zostaje zmieniony przez Hirvinga Lozano.

• Świetna okazja dla Portugalii! Gelson z boku boiska wyłożył piłkę do Pizziego, ale piłkarz Benfiki przestrzelił.

• Meksyk złapał wiatr w żagle. Dośrodkowywał z lewej strony Chicharito, ale w polu karnym nikt nie czekał na tę piłkę, którą spokojnie złapał Patricio.

• Mogło być 2:0! Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Herrera!

• GOL DLA MEKSYKU! Z lewej strony dośrodkowywał Javier Hernandez, Vela nie trafił w piłkę, ale to wpadła do bramki po odbiciu się od Neto!

• Andre Silva świetnie przerzucił piłkę nad obrońcami do wbiegającego w pole karne Gelsona. Piękna akcja, ale zakończona niecelnym strzałem!

• Strzału lewą nogą spróbował Joao Moutinho, ale po tym uderzeniu z dystansu piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Ręką zagrywał Danilo. Rzut wolny dla Meksyku na środku boiska.

• Meksykanie spokojnie konstruują akcję na swojej połowie.

• Kapitalną akcję popisali się zaraz po przerwie Meksykanie. Ładnie rozegrali pod polem karnym, a sytuację sam na sam zmarnował Javier Hernandez, ale gol i tak nie zostałby uznany - napastnik był na spalonym.

• Meksyk rozpoczął drugą połowę!

• Reprezentacja Meksyku raz cieszyła się ze zwycięstwa w Pucharze Konfederacji. W 1999 roku Meksykanie w finale rozgrywanego w ich kraju turnieju pokonali 4:3 Brazylię. O brązowy medal piłkarze z Ameryki walczyli dwukrotnie, jednak nieskutecznie - w 1995 roku (czyli gdy turniej nosił jeszcze nazwę Pucharu Króla Fahda i rozgrywany był w Arabii Saudyjskiej) przegrali po rzutach karnych 5:6 z Nigerią, a w 2005 roku po dogrywce ulegli 3:4 Niemcom. Portugalczycy z kolei to debiutanci w Pucharze Konfederacji. Która reprezentacja dopisze kolejną kartę swojej historii? Odpowiedź już niedługo, przerwa zbliża się do końca.

• Bronią się Meksykanie po tym dośrodkowaniu Joao Moutinho i sędzia z Arabii Saudyjskiej zakończył pierwszą połowę.

• Rzut rożny dla Portugalii. Ostatnia akcja pierwszej połowy.

• Krótko rozegrany korner, zewnętrzną częścią stopy dośrodkował Gelson i bliski samobója był wybijający piłkę Peralta. Kolejny rożny.

• Strzelał Pizzi, ale został zablokowany przez Reyesa. Rzut rożny dla mistrzów Europy.

• Chicharito faulował Eliseu na połowie Portugalczyków.

• Mocnego strzału zza pola karnego po świetnej akcji spróbował Nani. Prosto w Ochoę!

• Tym razem to Portugalczycy zostali zamknięci w polu karnym. Dwukrotnie wybijają dośrodkowania, a przy trzecim na spalonym znalazł się Peralta, próbujący strzału przewrotką.

• W polu karnym osaczony przez meksykańskich obrońców znalazł się Gelson. Portugalczyk spróbował strzału, jednak piłka poleciała daleko od bramki.

• Dośrodkowywał Gelson, akcję zamykał Pizzi, ale ofiarną interwencją Layun zażegnał niebezpieczeństwo. Korner dla Portugalii.

• Groźnie było też po rzucie rożnym, jednak ostatecznie piłka wylądowała w rękach portugalskiego bramkarza.

• Vela świetnie dograł w pole karne do Chicharito! Ten ograł obrońcę i oddał świetny strzał, zatrzymany w fantastycznym stylu przez Patricio!

• Portugalczycy ponownie zamknęli rywali na własnej połowie. Wystarczyło jednak tylko jedno niedokładne podanie i łatwo zmarnowali wypracowaną pozycję.

• Z rzutu wolnego dochodzącą piłkę dośrodkowywał Layun, zrobiło się lekkie zamieszanie, ale ostatecznie piłkę złapał Rui Patricio!

• Żółta kartka dla Nelsona Semedo, który faulował Chicharito.

• Indywidualnej akcji próbował Vela. Meksykanin został sfaulowany .

• W polu karnym Pizzi uderzał między nogami Reyesa. Niecelnie, choć Portugalczykom należał się rzut rożny, którego arabski sędzia jednak nie podyktował.

• Vela dośrodkowywał z lewej strony na dalszy słupek. Zamykający akcję Chicharito nie zdołał jednak sięgnąć piłki.

• Biorąc pod uwagę konkurs rzutów karnych w półfinale, to czwarty z rzędu nietrafiony karny przez Portugalczyków.

• Kolejna okazja dla Portugalii! Po rzucie rożnym w świetnej sytuacji znalazł się Nani, ale niecelnie uderzył głową!

• OCHOA BRONI KARNEGO! Kapitalna interwencja bramkarza z Meksyku!

• Sędzia wskazał na jedenasty metr! Dodatkowo żółtą kartką ukarany zostaje Marquez.

• Kapitalne podanie do Andre Silvy! Opanował piłkę w polu karnym i starł się z Rafaelem Marquezem. VAR zadecyduje o rzucie karnym!

• Gelson świetnym wślizgiem przerwał kontratak Meksyku i uruchomił akcję Portugalczyków. Chwilę później ten sam piłkarz w polu karnym został zatrzymany przez Hectora Moreno.

• Tym razem to Portugalczykom udało się zamknąć rywali na własnej połowie. Gelson wywalczył rzut rożny.

• Layun z głębi pola wrzucił w pole karne do Chicharito, ale jego strzał głową był bardzo niecelny.

• Meksyk rozgrywa dłużej piłkę, ale daleko od bramki rywali.

• Nieudana klepka Naniego i Andre Silvy pod polem karnym Meksyku. Obrońcy wybili piłkę.

• Z lewej strony dośrodkowywał Reyes, ale nic nie wyszło z tej akcji Meksyku - Eliseu spokojnie odegrał głową do Rui Patricio.

• Gelson dośrodkowywał w pole karne do Naniego. Portugalczyk strzelił jednak niecelnie.

• W bocznym sektorze boiska faulowany był Nelson Semedo. Z rzutu wolnego na dośrodkowanie w pole karne Meksyku zdecydował się Pizzi, ale trafił w mur. Korner.

• Pierwsza akcja Meksyku. Dośrodkowanie z prawej strony zostało jednak wybite przez portugalskich obrońców.

• Rozpoczęli Portugalczycy!

• Na ławce rezerwowych Portugalii brakuje dzisiaj Cristiano Ronaldo. Piłkarz Realu Madryt wrócił do domu z powodu narodzin dzieci. Nieobecni są także Beto, Raphael oraz Bernardo. Wśród rezerwowych Meksyku zabraknie Salcedo i Diego Reyesa.

• Czas na hymny obu państw. Najpierw portugalski.

• Spotkanie poprowadzi Fahad Al Mirdasi z Arabii Saudyjskiej.

• W półfinałach Chile po rzutach karnych, dzięki świetnym interwencjom Claudio Bravo, pokonało 3:0 Portugalię. Meksyk natomiast zdecydowanie uległ Niemcom - piłkarze z Ameryki przegrali 1:4.

• Dzień dobry! Do meczu o brązowy medal Pucharu Konfederacji zostało już tylko 30 minut. Na relację LIVE ze spotkania Portugalii z Meksykiem zaprasza Bartłomiej Krawczyk.