Portugalia obiła Izrael w ostatnim meczu przed Euro 2020. Zagrał nowy piłkarz Legii Joel Abu Hanna

Jacek Czaplewski
Portugalia ma za sobą ostatni sprawdzian przed Euro 2020. Na Estádio José Alvalade w Lizbonie gładko pokonała Izrael 4:0 (2:0). Po stronie rywala od 46 minuty grał nowy obrońca Legii Warszawa, Joel Abu Hanna.

Selekcjoner Fernando Santos posłał do boju jedenastkę zbliżoną do optymalnej. Niewykluczone nawet, że właśnie taki skład rozpocznie turniej. W przyszły wtorek (15 czerwca) Portugalia zagra z Węgrami w Budapeszcie.

Portugalia potwierdziła wysoką formę i nieprzeciętne możliwości. Przed przerwą stworzyła wiele dogodnych sytuacji, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 42 minucie. Prowadzenie dał Bruno Fernandes po zagraniu od Joao Cancelo z prawej flanki. Chwilę później poprawił Cristiano Ronaldo, który z lewej nogi wykorzystał lukę w polu karnym.

Dla Ronaldo była to 104. bramka w narodowych barwach. Oznacza to, że brakuje mu już tylko 5 do wyrównania rekordu świata (od 2006 roku najlepszy pozostaje Irańczyk Ali Daei).

W końcówce wynik podwyższyli jeszcze Cancelo z Fernandesem. Wcześniej Portugalia bezbramkowo zremisowała z Hiszpanią w Madrycie.

Portugalia - Izrael 4:0 (2:0)
Bramki: Fernandes 42', 91', Ronaldo 44', Cancelo 86'
Żółte kartki: Dgani

Portugalia: R. Silva - Cancelo, Pepe, Dias (62' Danilo), Mendes - Neves (62' Moutinho), Fernandes, Carvalho (71' Sanches) - Ronaldo (71' Guedes), Jota (46' An. Silva), B. Silva (71' P. Goncalves).

EURO 2020 w GOL24

Jedni są już bardzo doświadczeni, a inni dopiero zaczynają swoją przygodę na najwyższym poziomie, ale wszystkich łączy młody wiek i ogromny talent. Oto piłkarze, którzy niedawno debiutowali w seniorskim futbolu, ale warto zwrócić na nich uwagę na Mistrzostwach Europy.

Młodzi podbiją Euro 2020? Oto talenty, na które warto zwróci...